Příspěvky uživatele - 77.141

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Struna na křovinořez, 31.7.2014
Používám křovinořez HONDA 435. Strunu 2,8mm s kevlarovým jádrem. Křoviny do průměru 6-8 mm nejsou problémem. Spotřeba struny je minimální. Pavel
Choroba jabloně - o co se jedná?, 27.6.2014
Já jsem přece reagoval na vyjádření pana Jaroslava, který doporučuje všem jenom rezistenty.Jiná volba tam nezazněla, tak jsem ji doplnil.Každý ať se s tím porve jak umí a jakou chce podstoupit péči.Jednoduchý recept zasáď - čekej - sklízej sice... celý příspěvek >
Jak vám letos odkvetly jádroviny, 5.6.2014
Upřesňuji.Zarazil mě vysoký počet neopylených květů při dostatku opylovačů.Násada květů byla standartní, coč zaručuje každoroční probírka plodů.V celém okolí je opýlení slabé.Viděl jsem hrušně bez plůdků i když kvetly.Asi ty mrazy.Zdá se, že jsem... celý příspěvek >
Nemoc hrušně, 5.6.2014
Pro pana Karla.Zašmátral jsem v atlasu chorob a škůdců a vypadá to nejpravděpodobněji na počáteční napadení bejlomorkou hrušňovou. Cituji: Napadené listy jsou drážděny slinami larev, na okraji jsou stlustlé a křehké, podélně se od okrajů ke středu... celý příspěvek >
Jak vám letos odkvetly jádroviny, 28.5.2014
Letos jsem byl nemile překvapen, kolik květenství na jabloních a hrušni odkvetlo naplano.Přitom tolik včelek jako letos jsem na zahradě dlouho neviděl..Teplota při květu skoro stabilní 18÷20 *C bez deště.Nejlépe odkvetly květy ve spodních částech... celý příspěvek >
Biobit, Madex, 26.5.2014
Madex se používá pouze na jednu generaci obaleče v roce.Maximálně 2÷3 ošetření na jednu generaci.Jinak hrozí možnost rezistence obaleče na tento přípravek. Madex používám 5 let.Výsledky jsou k nerozeznání od klasických insekticidů.Je doporučován... celý příspěvek >
Prokousané listy, 15.5.2014
Mě to teda připadá jako poškození kroupami.Vědu bych z toho nedělal. - Mičurin II
Křovinořez (motorová kosa) do 5000 Kč, 14.5.2014
Chtěl bych se zeptat zkušenějších, zda lze na českém trhu zakoupit křovinořez do 5000 Kč v rozumné kvalitě, který by odpovídal následujícím požadavkům? Výkon: alespoň 1 kW, lépe 1,2-1,3 kW Využití: cca 6x ročně na vysokou, suchou trávu a... celý příspěvek >
Redukcia plodov na mladých stromov, 6.5.2014
Souhlasím pane Wimpi, velikost stromů hraje při probírce zásadní roli.Probírka větších tvarů téměř neproveditelná.Důležité je před pořízením výsadby zvážit jaké tvary vysadím a jak se mohu o ně starat.Ideální malé zákrsky a štíhlá vřetena.Tam je to... celý příspěvek >
Redukcia plodov na mladých stromov, 5.5.2014
Rada zní, protrhávejte plody když se menželka nedívá.Já to taky tak dělám, kdo má poslouchat ty řeči, že tam nic nezůstane.Jako vždy se mýlí v odhadu .Po probírce ovoce neúrekom. - Mičurin II (470 m)
Redukcia plodov na mladých stromov, 5.5.2014
Probírka plůdků je velmi důležitá činnost pro pravidelnou úrodu a vysokou kvalitu ovoce.Maloplodé odrůdy probírám na vzdálenost 10÷15 cm, velkoplodé na vdálenost 15÷20 cm.Probírku provádím ještě před přirozeným propadem dle vývinu plůdků a... celý příspěvek >
Co je to za odrudu jablone?, 24.4.2014
Dobrý den.Napíši Vám, kterými prostředky budu letos ošetřovat jabloně proti strupovitosti. 1.postřik -  Syllit 400 SC (před zeleným poupětem) - provedeno 2.postřik -  mix.přípravků Zato 50 WG + Merpan 80 WG (růžové poupě) - včera... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky meruněk, 16.4.2014
Pane nespoléhejte na náhodu, předloni bylo květů jako máku a po 18.5. bylo vymalováno.Mráz je neúprosný, kosí všechno.Až nápadně mě to připomíná rok 2012.Mluví se o čtvrtečním ránu ale bacha také na páteční.V r.2012 se strašilo celý týde až do... celý příspěvek >
Mráz - malé plůdky meruněk, 14.4.2014 Obsahuje fotku
Jak je v posledních letech nepříjemným pravidlem, počasí nám chystá opět překvápko.Pro orientací zasílám mrazuvzdornost dle druhů ovoce a stádiu vývoje.Pomůže při ochraně. Osobně budu chránit proti mrazu parafinovými svícemi. -... celý příspěvek >
Rubinola, 7.4.2014
Omezením škůdců bez chemie je myšleno opatření proti pilatce vyvěšením bílých lepových desek do koruny stromu.Je to zřejmě Váš primární problém.Píšete o plůdcích a jejich hromadném propadu.Zažil jsem zničení úrody po náletu pilatkou z 85%. U... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika