Příspěvky uživatele - 77.141

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Florina, 12.10.2016
Zdravím ovocnáři.Jablíčka už nějaký rok nevystavuju ani nesoutěžím.Už jsem to tu jednou psal jaké byly manipulace s mými vzorky.Udělal jsem za tím čáru.Ale chápu touhu soupeřit s ostatními pokud se tato soutěž děje v korektních podmínkách.Vypěstovat... celý příspěvek >
Lotos, 15.9.2016
Nádherná jablíčka pane Fiala.O Lotosu jsem kdysi uvažoval ale pak se to všechno zamotalo jinak.Přesto by mě zajímalo jakou mají skladovatelnost a chuť.Nějak nám tato odrůda trochu zapadla.Nebylo by špatné aby pěstitelé této odrůdy uvedli svoje... celý příspěvek >
Jak hluboký základ podezdívky pro skleník, 13.9.2016
Mám to objednané úplně stejně (i stejná firma), tzn. plastové kotvící piloty, vyvrtat díry do země a žádný beton :-) Uvidíme, jak to dopadne...
Odrůda bílé kedlubny, 8.9.2016
Podle popisu by to mohla být jedině SPARTA F1.Nostalgicky vzpomínám.Z dobrých zdrojů jsem se dověděl.Licenční množení prodáno rakouské firmě.Ta usoudila že to není pro české huby a proto není již léta u nás dostupná.Nějaký vlastenec se napakoval a my... celý příspěvek >
Admirál, Sirius, Meteor, 21.6.2016
Nic jiného než konstruktivní diskuzi si nepřeju, mám však obavy, jakmile se sáhne konstruktivně na něčího "miláčka"je oheň na střeše.Moje zkušenost s Topazem nebyl smeč.Pozoroval jsem jeho konec dva roky, než jsem to zveřejnil.Co se dělo dál všichni... celý příspěvek >
Seno / sláma - pěstování jahod, 16.6.2016
My to s mámou řešíme úplně jednoduše.Pod trsy jahod podkládáme prázdné PET lahve.Od začátku zahradkářské sezony jich vyprázdním dostatek, po sezoně sešlápnu a odvezu do příslušné popelnice. Je to rychlé, jednoduché a účinné- Mičurin II (470 m)
Choroba hruška, 6.6.2016
Pokud to není kalamitní, nic významného.Při základní chem ochraně proti houbovým chorobám minimální výskyt.Spíš by mě znepokojovalo hákovité zakončení leterostu v lévém horním rohu.Není třeba ošetřovat ale mechanicky konečky odstranit.Je to bodruška... celý příspěvek >
Hrušeň Wiliamsova onemocnění, 2.6.2016
Pane Kamile, nevím co R6 a R7 znamená, nemám přístup do chorobopisu a na podnože to taky nevypadá.Tady v sanatoriu mám omezený přístup na PC (součást terapie).Včera večer jsem utekl na PC bez povolení a zatrest jsem byl přes noc v ainclíku.Já to však... celý příspěvek >
Jak vám letos kvetou jabloně?, 12.5.2016
Nechápete, nic nechci rozproudit.O této odrůdě zde bylo napsáno tolik nesmyslů jak o chuti, náročnosti pěstování, namrzání dřeva, velikosti plodů (u jiných přednost, zde nedostatek) atd.Uvádím věci pouze na pravou míru z 16 leté zkušenosti s touto... celý příspěvek >
Pink Lady, 4.5.2016
Zdravím pokusníci.Po dvou letech po výsadbě má Pink Lady tři květy.Jak je natom ta Vaše pane Kaněro.Sázeli jsme ji předloni spolu.Pokud vše zdárně dozraje budu mít mimořádnou možnost porovnat kvalitu plodů ze stromku rostlého ve vytvořeném... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 21.4.2016
Jak tedy vysvětlit skutečnost, při stejných skladovacích podmínkách vydržel Gloster a Braeburn vúči Topazu do půl března a Melrose je k jídlu ve slušné kvaltě i teď.Jenom poznatek: letos velice překvapil Jonathan, koncem března excelentní.Škoda, že... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 6.4.2016
Dnes jdu s Horizonem na meruněčku která začíná nakvétat.Prevence před nadcházejícími dešti.Horizon 250 má registraci dle stránek SRS do 27.6.2018. Zahradě zdar - Mičurin II (470 m)
Opravný řez Admirálu na M9, 4.4.2016
Pane Hlavatý, není mojí chybou, že jste můj přízpěvek vzal na svou osobu.Chtěl jsem pouze ukázat rozdíl mezi udržovanými a neudržovanými stromy.Z výrazy typu rezistence, strupovitost,hořká pihovatost, nenáročnost pěstování se tu zachází způsobem... celý příspěvek >
Williamsova - předjarní řez, poraďte prosím, 28.11.2015
Je zjevné, největší problém jsou ty silné rohy uprostřed.No skusíme s tím něco udělat.Vše orientuji dle první Vaší fotografie.Dva pravé tenší letorosty zkrátit nejméně o polovinu.První levý slabý letorost zastřihněte do roviny zkrácení dvou... celý příspěvek >
Red Delicious, 7.10.2015
Pane Fidlo, rouby mám ze spolehlivého zdroje.Toto je skutečně původní Red Delicius.Tmavě červený s bílými lencitely.Až poté byly objeveny žíhané mutace (Starking Delicious) a poté zmutovala na Starkrimson.Nyní už je mutací myslím na desítky.Psal jse... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika