Příspěvky uživatele - 77.141

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Nemoc nezralých meruněk, 12.6.2015
Pane Miloši, koukl jsem do atlasu chorob a škůdců a podle zobrazení a popisu mě to vychází na poškození housenkami píďalky podzimní a následné deformaci plůdků.Uvidíme co na to místní meruňkové esa.Já jsem skromný vlastník pouze jednoho stromku.... celý příspěvek >
Jak na plevel?, 27.5.2015
Já teda nevím ale nejlepší herbicid je motyka.Chápu, někdy to člověku leze na nervy.Ovšem výsledek je nádherný a to se pak člověk odmění lahváčem nebo kofolou s myslivcem a parádně se kochá.Vím o čem píšete, černý úhor provádím pod stromy+záhonky na... celý příspěvek >
Muchovník olšolistý, 26.5.2015
Zahradnictví Korner. Tuším, že posílají na dobírku. Já jsem si tam zajel. Jsou na webu. Prodávají to v květináčích, takže výsadba je možná celý rok. Tomala
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 25.5.2015 Obsahuje fotku
Zdravím ovocnáři.Stále se zde vyskytují dohady na chemickou ochranu jádrovin.Rozhodl jsem se tedy zveřejnit studii o použití pasticidů v integrované produkci jablek pro dětskou výživu.Striktně se držím doporučení jak použitého přípravku, tak jeho... celý příspěvek >
Orion, 19.5.2015
Také mě letos Orion nebývale zakvetl.Poprvé budu dělat významější probírku plůdků.Zatím měl v minulých letech slabou plodnost, což mu vzhledem k jeho vyjímečné kvalitě plodů toleruji. - Mičurin II (470 m)
Predjarný postrek, 22.4.2015
Na jarní postřik (Calypso+Silwet)jsou názory různé.Zda hubí širší spektrum přezimujících škůdců přesně nevím(je na to registrovaný).Rozhodně významě omezuje výskyt květopasa(aplikace nad 17*C).Zkoušel jsem ošetřovat ob rok.To se mě neosvědčilo.V roce... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, svilušky, květopas, pilatka a obaleč na jádrovinách 2015, 17.4.2015
Naprostý souhlas pane 94.162.Není důležité kolikrát ale kdy vzhledem k vývoji počasí a možných chorob. nebo škůdců.Tímto se řídím i já.A nářky na používání jedů jsou k pousmání.Většinou je to z neznalosti problematiky a nebo fyzické neochoty tyto... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 16.4.2015
Souhlas pane stefanos.Používám také postřiky ale uváženě.Mám schema minima a nehodlám jej překročit.Jádroviny ošetřuji dle schematu doby nejzažšího použití přípravků pro pěstování plodin na dětskou výživu.Jak proti houbovým chorobám, tak škůdcům... celý příspěvek >
Kdy mají jabloně mízu?, 1.4.2015
Pro roubování jádrovin (jabloň, hrušeň) za kůru existuje jednoduchá pomůcka.Pokud ve vašem okolí kvete třešeň,můžete jádroviny bez obav za kůru roubovat.To jistě nepřehlédnete. - Mičurin II (470 m)
Braeburn, 20.2.2015
Nazdar.Už mě tři roky plodí na štíhlém vřetenu.Kdo chce vychutnat opravdovou chuť Braeburnu musí si jej sám vypěstovat.Není to žádná věda a odměnou je skutečně výborná chuť a kvalita plodů.Jen bych uvítal o trochu šťavňatější dužninu. - Mičurin II... celý příspěvek >
Jak vést výchovný řez hrušně?, 27.1.2015
V zásadě dobře.Pouze kosterní větve druhého patra (horní rozvětvení) zakrátit do výšky zakrácení kosterních větví prvního patra rostoucí ze spodního rozvětvení.V dolní části korunky zatím neodstraňujte obrost do velikosti 20 cm a delší zakraťte... celý příspěvek >
Bažantí odrůdy, 22.1.2015
Nikomu se do toho moc nechce.Tedy nevím, zda jsou všechny bažanti ale zase tak staré nejsou.Vysadil jsem Gala Mitchgla, Red Jonaprince a jako bonus od dodavatele stromek bez označení.Jsem zvědav co se z toho vyklube.Dále určitě bažanta Kanzi a v... celý příspěvek >
Jurrský ovopark, 22.1.2015
Zdravím Vás pane Vladislave. Na starších a starých odrůdách ujíždím už dávno.Včera se moje PONREPO rozrostlo o rouby jabloně Holiday a hrušně Jeanne d' Arc.Už dlouho jsem po nich pásl.. Jeanne d´Arc naroubuju do Lucasovy máslovky jako třetího... celý příspěvek >
Vysledky degustací jabblek v Hořicích, 16.1.2015
1 - Pokud chce někdo testovat kvalitu novošlechtění, může je přece konfrontovat degustací proti předem známým řekněme pěti odrůdám.Pouze ovšem pro svoji interní potřebu a ne to vydávat za oficiální degustaci. 2 - Proč nabyly k degustaci připuštěny... celý příspěvek >
Beni Sogun Fuji, 17.12.2014
Na základě dotazu jsem nerozepisoval chuť.Tedy zajel jsem na zahradu a pár plodů již ochutnal.Přesně jak popisují zahraniční recenze.Je to chuť exotického ovoce.Osobně bych to vyjádřil jako směs manga s převahou ananasu.Nerad používám superlativy ale... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika