Příspěvky uživatele - 167.66

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Hvězdné odrudy - rezistenti a žlutoplodé odrudy, 21.10.2018
Zdravím, já jsem před několika lety ochutnal Opál v Globusu a hned jsem ho musel mít. Je na M9, úrodu mám třetím rokem. Plody z prvních dvou byly k jídlu až v lednu, vynikající. Letos se mi hrozně přeplodil i přes částečnou probírku. Je drobný, ale... celý příspěvek >
Sezóna 2018 a zimní odrůdy, 20.10.2018
Také se mi to na idared nezdá. Já míval sad s cca 50 stromy, hodně mi tam úřadovali lupiči, přijížděli s dodávkou a brali to ve velkém, ale idared vždycky zůstal netknutý. Rozhodně bych neřekl, že je sladký a šťavnatý...
Co patří a co ne do kompostu, 13.10.2018
Souhlasím, dělám to obdobně. Jen mám problém s místem. Mám 3 paletové kotce, každý o objemu cca 1m3, do jednoho přidávám, dva zrají. Bohužel, po roce musím vždy jeden prohodit, drobný rozvezu - abych získal místo - a ostatní znovu do kompostu. Chtělo... celý příspěvek >
Červivé brambory?, 2.10.2018
Pěstování brambor se stává čím dál větším problémem. V naší lokalitě (severní okraj Prahy) máme také problém s drátovci a navíc s mravenci, což ještě před několika lety nepamatuji. Na drátovce trochu pomáhá dusíkaté vápno, ale pozor na převápnění. Na... celý příspěvek >
Vypěstování podnože révy, 2.10.2018
Zdravím všechny vinaře. Mám dotaz, zda nemáte zkušenost s vypěstováním nové podnože ze staršího keře. Zda lze nějak podpořit tvorbu oddělku. U jabloní to není problém, občas od kořenu vyženou výhon snad všechny podnože. Révu pěstuji cca 10 let v... celý příspěvek >
Choroba malin, 5.8.2018
Je to přenosná nemoc? Mám vedle sebe kvalitní nové maliny Polka i takto postižené starší porosty, musí se likvidovat vše? Děkuji, Bohouš.
Katastrofické přemnožení mravenců v trávníku, 5.8.2018
Mám stejný problém. Mravence jsem nejprve sledoval na sousední neobývané parcele, po zřízení naší zahrady jsem jsem pozoroval, jak postupně přes náš aktivní odpor kolonizují celý náš cca 1200m pozemek - trvalo jim to asi 6 let. Jsou úplně všude, i v... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 30.7.2018
Můžete prozradit, kde se dají takové sáčky koupit? Zkoušel jsem je ušít z tylu, ale ručně je to příšerná práce. Děkuji.
Co Vaše réva 2018?, 22.7.2018 Obsahuje fotku
Je to nádhera, já takové nemám. Nejlepší a nejchutnější mám Venus a Muscat Blue. Nenechal by někdo roub nějaké kvalitní "východní" odrůdy, třeba Vostorg nebo jeho potomky? Nebo nevíte, kde by se rouby daly sehnat, nejlépe v okolí Prahy? 
Co Vaše réva 2018?, 18.7.2018
Hrozny jsou to nádherné. Můžete prozradit lokalitu? Já pěstuji révu na severním okraji Prahy a takhle krásně velké hrozny nemám.
Co Vaše réva 2018?, 12.7.2018 Obsahuje fotku
Roub Nero na Vanessu, roubováno 29.5., foto 12.7. Rouboval jsem jen kvůli zachování odrůdy Nero a pokusně. Vanessa se mi jeví kvalitnější.
Co Vaše réva 2018?, 11.7.2018
Asi s tím opravdu počkám, fólie je dost pružná. Byl jsem až překvapen, jak to dobře šlo, roub začal růst už v den roubování. Do té doby jsem zkoušel roubovat jen "zelený do zeleného", tam se to také celkem ujímalo ale přírůstky byly nepoměrně menší a... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2018?, 10.7.2018
Dobrý den, mám také dotaz, nerad bych udělal chybu. Letos jsem poprvé rouboval "černé do zeleného". Roub Nero se krásně ujal, má už asi 50cm. Kdy bych měl povolit úvazek? Použil jsem kuchyňskou folii v proužku cca 2cm, roub jsem zabalil celý. Děkuji,... celý příspěvek >
Řez ovocných stromů, 10.7.2018
Děkuji, to by mohlo fungovat.
Melouny 2018, 9.7.2018
Řekl bych, že je potřeba nechat nejprve narůst dlouhé a silné šlahouny, u některých odrůd až několik metrů.  Mám asi 20 rostlinek, roubovaných na Sprintera. Na některých rostlinkách mám už melouny kolem 2kg, jiné teprve nasazují kuličky,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika