Melouny 2018



bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?)
9.7.2018 22:03

Řekl bych, že je potřeba nechat nejprve narůst dlouhé a silné šlahouny, u některých odrůd až několik metrů.  Mám asi 20 rostlinek, roubovaných na Sprintera. Na některých rostlinkách mám už melouny kolem 2kg, jiné teprve nasazují kuličky, chce to trpělivost. Zatím jsem zklamaný z odrůdy Sibirske ogni, nasadila jako první, ještě v kořenáči na okně. Teď má asi 3 melounky do 10cm průměru, ale dál nerostou. To Crimstar přibývá každý den.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
host - 79.34 (?), 9.7.2018 8:33

Letos poprvé jsem narouboval Meloun na tykev fíkolistou. Rostlina je už rozrostlá do šíře tří metrů ale zatím nemá žádné plody. Žádné zkušenosti s pěstováním melounu nemám, je ještě nějaká naděje že rostlina pokvete případně nasadí na plody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 38.136 (?), 9.7.2018 11:10

Mám čtyři sazenice a jedna taky nic nemá. Kvete, ale jen samí samci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
bohous - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (144) - 167.66 (?), 9.7.2018 22:03

Řekl bych, že je potřeba nechat nejprve narůst dlouhé a silné šlahouny, u některých odrůd až několik metrů.  Mám asi 20 rostlinek, roubovaných na Sprintera. Na některých rostlinkách mám už melouny kolem 2kg, jiné teprve nasazují kuličky, chce to trpělivost. Zatím jsem zklamaný z odrůdy Sibirske ogni, nasadila jako první, ještě v kořenáči na okně. Teď má asi 3 melounky do 10cm průměru, ale dál nerostou. To Crimstar přibývá každý den.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 79.34 (?), 22.7.2018 10:14

To jste mne nepotěšila ani neporadila. Není žádné rady? Už má zarostlou půlku skleníku jednou rostlinou jen stíní. Mám to zlikvidovat nebo ještě někdo poradí nějaký figl, krom trpělivosti že snad rostlina nasadí na plody?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.29 (?), 22.7.2018 22:08

No nevím v jaké nadmořské výšce je pěstujete. Jeden z problémů může být i ten skleník. Z něho jsem nikdy žádnou významnou úrodu nesklidil. Ve skleníku má rostlina až moc dobré podmínky a tak většinou hodně roste do zelené hmoty. Roubovaná rostlina poroste ještě víc. A pokud je ještě skleník dobře vyhnojen dusíkem, tak se do plodnosti nepohrne. Venku jak se střídá počasí, tak to rostlinu i donutí květy nasadit. Můžete zkusit přihnojit fosforem

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
frenki - (1) - 168.84 (?), 21.7.2018 18:31

Tak jsem poprvé vysadil melouny na kompost.Sazeničky jsem dostal a nevím ani odrůdu.Malé jsou pruhované a pak zcela ztmavnou..Melounům se docela daří, největší má přes 20cm prům.Myslel jsem že dozrávají koncem srpna, takže teď nevím, aby nepřezrály.Čím se tedy řídít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.29 (?), 22.7.2018 22:37

 Tak pokud ztmavnou, tak z těch klasických odrůd by to mohlo být Lajko nebo Sugar Baby. Kromě těch klasických rad jako dutý zvuk či žlutý flek na spodku plodu, se to dá dobře uhodnout podle stáří plodu od odkvětu. Což u těhto ranějších odrůd je 35-40 dní. Záleží i na počasí v jakém plody rostly. Dále to někteří určují podle zasychajícího oválného zálístku mezi stopkou plodu a šlahounem. Prostě je pěstujte o postupně si najdete ten svůj správný postup určování zralosti.

meloun
meloun
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 31.7.2018 0:18

Rád bych se rád zeptal na melouny. Mám ve 450 m/m Lajko2 F1, celobarevné tmavé, a z vlastních semínek druhé, loňské strakaté. Nejstarší a největší Lajkové se začali tvořit cca 10.5. a na délku měří přes 30, 35 cm. Cca poslední týden začínají od shora ztrácet tmavozelenou barvu. První melouny, strakatou odrůdu, jsem pěstoval loni. Zrála cca 20.8. K melounům mám špatný přístup (husté šlahouny). Proto se chci zeptat, jestli už jinde Lajkové nezrají a zda mění zráním barvu. JG

melouny Lajko
melouny Lajko
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.81 (?), 31.7.2018 0:21

a ještě druhý obrázek

melouny Lajko a strakatý
melouny Lajko a strakatý
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.203 (?), 31.7.2018 6:26

Zráním barvu nemění, to se na nich podepsalo ostré slunce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika