Příspěvky uživatele - 172.42

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Royal Glory a spol, 26.5.2017
Viacere zdroje oznacuju Royal Glory ako odolnu voci kuceravitosti a vhodnu pre ekologicke pestovanie bez postrekov. Napr aj skolka Plantex, predajcovia Klivia Bratislava, zahradnictvo Limbach. Bohuzial to nie je pravda. Bez postreku strom silne... celý příspěvek >
Avalon Pride, 26.5.2017
Tiez sa mi ukazuje tento rok biely mucnaty povlak na mladych listoch. Pravdepodobne je to mucnatka. Na ziadnej dalsej odrode (cca 10 odrod) to nemam. Kuceravitost mala taktiez - robil som len 1x postrek Sulkou - uz neskoro ked ocka rasili cca 4mm.
Jayhaven, 26.5.2017
Jayhaven mala v prvom roku 2 plody a chutovo boli velmi dobre. Neviem to sice porovnat s inymi odrodami, lebo len teraz sa vraciam po dlhej prestavke k pestovaniu vlastnych broskyn. V kazdom pripade neodporucam pestovat ani tuto udajne odolnu... celý příspěvek >
Proč pupeny neraší, 23.5.2017
U mna pozorujem problem nerasiacich ociek asi len na zle vyzretych vyhonoch. Su to tieto pripady: 1. hlavy poskodene chorobou a predcasnym opadom listov - nevyzrete drevo. 2. vlani sadene rastliny - vyhony zacali neskor rasit = skratene obdobie... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 15.5.2017
Rano 10.5. u nas na juhu SK opat silne mrzlo. Strechy boli komplet omrznute aj do vysky 10m. Reva mi silne omrzla, cca 25% vyhonov znicenych. A betonovy murik v svahu mi znova nepomohol, hoci neskoro vecer i rano bolo bezvetrie a den predtym bolo 11C... celý příspěvek >
Kadeřavost v květnu, 15.5.2017
V ktorom roku a obdobi (jar/jesen) boli vysadene Vase Jayhaven, Royal Glory a Fruteria, Vistarich?
Mišpule, 13.5.2017
Mispula je velmi nenarocna, mrazuodolna a splahlivo bohate a pravidelne rodiaca rastlina. Som na JZ Slovensku. V tomto roku pomrzli komplet plody marhule, ceresne, visne zmrzlo viac ako 90% kvetov, Reva zmrzla asi 40%. Mispule su celkom v poriadku... celý příspěvek >
-1 Celsia v noci zde hlásí - přežijí meruňky dnešní noc?, 10.5.2017
JZ SK ZAHORIE 200mnm teraz miestami na tráve už krištály ladu, tak zmrznuté bude
Klasifikace odolnosti révy vůči nemocem, 9.5.2017
Tie dosledky vlanajsej perenospory su este horsie ako som pisal hore. U Nadezdy Azos a Saturna vlastne celkom vsetko vlanajsie -nevyzrete drevo vymrzlo, rasi to len zo stareho dreva. U mnozstva inych odrod namam vobec zmrznute vlanajsie drevo - tu... celý příspěvek >
Modrá vinná réva ke konzumaci, 9.5.2017
Zo stolovych je Galahad po kazdej stranke TOP. Ak je dostupny berte ten. Je skory, odolny, velke bobule, strapce, sladky, super chut, vynikajuca a spolahliva plodnost (treba ju redukovat). Poziadavka na bezsemennost tiez silne redukuje moznosti, je... celý příspěvek >
Modrá vinná réva ke konzumaci, 7.5.2017
Urcite by som radil nehladiet na farbu hrozna, brat ho ako uzitkovu nie okrasnu rastlinu. Vyber bielych odrod je urcite lepsi. Hlavne pre ludi, ktory chcu len maly pocet rastlin by som do popredia kladol odolnost bez postrekov. Striekat len kvoli... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 7.5.2017
Odrody ako Solaris su extremne plodne. Nasadzuju kvety ako dive. Daju aj z jedneho ocka 3 vyhonky a na kazdom su aj 2-3 kvety. Po zmrznuti bez problemov nasadia kvety zo zaloznych ociek a stihnu dozriet. Su sice pracne na zelene prace - odstranovanie... celý příspěvek >
Co Vaše réva 2017, 26.4.2017
Aj mne teraz pomrzli rasiace ocka na tohtorocnych vrublovanych sadeniciach. To iste sa mi stalo aj vlani. S tymi mladymi nebol problem, vyhnali nove ocka a rastli dalej. To niekolkotyzdnove oneskorenie nahralo vyznamnu rolu. Problem bol so starsimi... celý příspěvek >
Mráz, 25.4.2017
dnes bolo super teplo 25C - v stredu 19.4.  cely den snezilo a snehu do 10cm - v piatok rano -4.5C v 2metroch - v pondelok prizemny mraz - a v utorok cez den max 25C!!! - na dalsi stvrtok piatok hlasia max 10-12C Juhozapadne... celý příspěvek >
Mráz, 24.4.2017
Pozeral som si priebeh teplot na najblizej meteostanici (cca 5km odo mna) v piatok rano 21.4. Minimalna teplota bola -4.5C vo vyske 180cm!!!  To som necakal. Predpoved pocasia bola min cca -0,3C a prizemny mraz. Tak toto rozhodne nebol... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika