Příspěvky uživatele - 114.80

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 31.3.2017
Kuky: Súhlasím, monilióza nie je žiadna sranda, neradno ju podceňovať. Dnes je iná situácia ako pred 20 rokmi.  IH
Merunka - jarní řez, 31.3.2017
Pravdepodobne Vám bolo povedané, že marhule sa nestrihajú skoro na jar. Povýsadbového rezu sa to ale netýka, ten spraviť musíte - keďže nebol urobený pri vysadení na jeseň (čo nie je chyba), tak ho treba spraviť teraz, nečakať. V podstate to môže byť... celý příspěvek >
Moje první jablon - řez?, 31.3.2017
Tak ako to máte vyznačené na fotke to nestrihajte, to by nebolo dobré. Oba tie bočné konáriky skráťte viac - v polovici vzdialenosti ktorú máte vyznačenú (teda v polovici úsečky ohraničenej odstupom konárika od kmienika a tou čiernou čiarou na... celý příspěvek >
Gabrovská - co s novým terminálem, 30.3.2017
Nechce sa mi veriť, že by miesto štepenia nebolo viditeľné... Ale možné je všetko. Treba sa pozrieť aj úplne dolu, prípadne aj odhrabať trochu zem, či tam je poznateľné miesto štepenia tak ako sa bežne robí. Ak je ten silný výhonok podnož, tak podľa... celý příspěvek >
Gabrovská - co s novým terminálem, 30.3.2017
Základným problémom je, či je ten silný výhonok Gabrovská, alebo podnož. Ak podnož, tak musí ísť preč. Ak Gabrovská, tak by prichádzalo do úvahy odstrániť pôvodnú korunku a previesť kmeň na tento výhonok. Ani jedno riešenie nie je ideálne. V prípade... celý příspěvek >
Jablone na skladovanie - doporucene odrody, 29.3.2017
Pán Zehnálek: Áno, správna pripomienka, rezistencia na chrastavitosť je už dlhšie lokálne "prelamovaná" niektorými kmeňmi Ventúrie.U nás zatiaľ chvalabohu nie, ale je to len otázka času. (Keď píšem o rezistentoch, tak mám vždy nutkanie dať ten výraz... celý příspěvek >
Rez marhule, 29.3.2017
Ten obrast je o ničom, ja by som ho úplne odstránil a začal nanovo. Len by som to možno strihol (ten terminál) o niečo vyššie - pod tými "vidlicami". Ale záleží aj od toho aký vysoký kmeň chcete mať. Navyše z fotky sa nedajú posúdiť reálne miery... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 27.3.2017
Tá posledná tabuľka je z Agromanuálu.... Všeobecnú informáciu o prípravku si môžem prečítať aj na letáčiku z krabičky, hodnotiaca práca z praxe je niečo iné. Ale nechcem zavádzať debatu týmto smerom, môj príspevok je o inom, nie o angličtine. ... celý příspěvek >
Moniliový úžeh a moniliová hniloba peckovin v roce 2015, 27.3.2017
K tej angličtine: Bohužiaľ som nenašiel žiadne práce v slovenčine či češtine ktoré by hodnotili účinok Prolectusu (teraz nemám na mysli reklamné info predávajúcich firiem v SR a ČR). Inak si myslím, že tým podčiarknutým segmentom viet sa dá rozumieť... celý příspěvek >
Jabloň rubín, 24.3.2017
Jiří II: Veď práve, mňa ten Krasokvet žltý ako predchodca tiež prekvapil a príliš tomu neverím. Aj keď - možné je (takmer) všetko. IH
Kůl ke stromkům, 24.3.2017
Veď ja som amatér.   IH
Bujný výhon u málo rostoucích vřeten, 24.3.2017
Chovajú sa tak preto, lebo chcú prežiť. Investujú do toho, čo je najživotaschopnejšie, najperspektívnejšie. Stromček má na háku našu snahu o ideálny tvar korunky, ide si za svojím - narásť, zaplodiť, rozmnožiť sa. Správne bolo podotknuté, že všetko... celý příspěvek >
Výchovný rez - pomoc začiatočníkom, 22.3.2017
Chcelo by to fotku, pojmy "jabloň je mladšia... vytvára málo bočného obrastu..." sú príliš vágne než aby bolo možné poskytnúť nejakú radu. Vhodné by bolo uviesť aj lokalitu, podpník, odrodu a presný vek stromu.  IH
Jak a jestli střihnout tuto třešeň, 20.3.2017
Veľmi by ma v tomto prípade zaujímal názor ing.Fidlu a pána Přasličáka, a to nielen na postup ktorý by zvolili, ale aj na event.použitie Zahnovho rezu (viď príspevok dr.Vysloužila) a prognózu zababčenia (viď príspevok SfK). Samozrejme, len ak sa budú... celý příspěvek >
Dotaz na odrůdu, 18.3.2017
Áno, to som práve písal, že postrek to prekrýva (na fotkách zadávateľa). Na tej mojej fotke Galy Schniga (jablká na strome) sú tie lenticely typické a výrazné. Tiež si myslím (aj na základe interindividuálnej variability tvaru plodov jednej odrody)... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika