Příspěvky uživatele - 114.80

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Topaz nepřekonaný, 28.7.2017 Obsahuje fotku
Topaz mám tiež na A2 (M9 preň naozaj nie je dobrá voľba). Rodivosť môžete očakávať od 4.roku  (stromčeky na M9 rodia bežne od 2.roku po výsadbe). Ohľadom tej rezistencie - pozrite si aj toto vlákno, tá je u Topazu už takzvane "prelamovaná",... celý příspěvek >
Co je to za odrudu jablek, 27.7.2017 Obsahuje fotku
37.140: Tá druhá fotka: Možno Gravštýnske, ale skôr JAMES GRIEVE - preň by svedčal aj tvar úštov kalicha a fakt že jablká zo stromu padajú. (Padá aj Gravštýn, ale ten by nemal mať takú dlhú stopku, a na jeho dozrievanie aj v prípadnej teplej polohe... celý příspěvek >
Muchovnik, 25.7.2017
Tereza: Asi tak - najmenej ten 1 meter.  IH
Nový škůdce na duranciích způsobující masivní předčasný opad plodů, 25.7.2017
Pani Jana, to čo viem s istotou je, že tie popadané slivky treba spod stromov kompletne odstrániť. Ohľadom chemickej ochrany Vám neviem poradiť, keďže s týmto škodcom som sa zatiaľ nestretol a nemám s ním skúsenosti. Ochrana je rozpísaná na... celý příspěvek >
Nový škůdce na duranciích způsobující masivní předčasný opad plodů, 25.7.2017
Prvý výskyt bola zaznamenaný na Slovensku - už pred rokom 2014. Morava a Česko až potom. Ale záchyt zďaleka neznamená kedy sa sem tento hmyz dostal, tam môže byť latencia aj niekoľko rokov.  IH
Zmrzla mi broskvoň?, 21.7.2017
Problém sa spustil zrejme už v predminulý rok, keď Ste nespravili povýsadbový rez, ten je veľmi dôležitý aby sa stromček dobre zakorenil. Tiež bolo chybou ponechať toľko plodov, pozrite sa na tej fotke z min.roku koľko listov pripadá na jeden... celý příspěvek >
Zmrzla mi broskvoň?, 21.7.2017
Vhodné by bolo dať fotku stromčeka... Opadali všetky listy, alebo len časť? Ako vyzerali pred opadaním (zožltli?, boli na nich malé dierky?). Ak nejaké listy zostali, ako vyzerajú teraz? Vyrašili tento rok nejaké prírastky? Objavil sa aj... celý příspěvek >
Skvrnitost - strupovitost plodů meruňky, 18.7.2017
225.2: Teraz nepostrekujte. Otrhávať netreba. Plody sa konzumovať dajú (ak nie je postihnutie extrémne alebo ich sekundárne nenapadne ešte aj monilióza).  IH
Vadnoucí třešeň, 6.7.2017
Podľa mňa je na diaľku veľmi ťažké povedať, aká dávka vody je málo, veľa či akurát. To závisí od typu pôdy, podložia, počasia, zrážok, polohy záhrady, stanovišťa stromčeka v záhrade atď... Ak by som u mňa zalieval 1 - 2-ročné stromčeky 2x... celý příspěvek >
Useknutá jabloň, 14.6.2017
Odporúčam postup: Vybrať stromček s korunkou zo suda s vodou. Korunku odrezať. Kmeňom ktorý zostane naložiť synovi päťadvadsať na zadok. Ale vážne: s týmto už nič nenarobíte. Korene vykopte a na jeseň si zasaďte nový stromček.  IH
Fuji, 9.6.2017
Mino BA: Pekné! Viete na akom je podpníku?   IH
Mrtvý ježek v bazénu, 8.6.2017
SfK: "...potřebují, aby patogen byl ve vitální krvi nasáté klíštětem...". Teraz mimo témy utopený ježko: Pri prenose kliešťovej encefalitídy alebo boreliózy vôbec nie je potrebné, aby mal kliešť v sebe nejakú "vitálnu krv". Pôvodca infekcie... celý příspěvek >
Plodomorka hrušková (Contarinia pyrivora), 1.6.2017
...a pro menšinu lidí je to (snad, občas) k něčemu...  IH
Choroby jabloní a slivoní, 30.5.2017
Kuprikol nie.   IH
Choroba hrušně, 29.5.2017
Áno, vyzerá to na plodomorku hruškovú. Máte tu tomuto škodcovi venované celé vlákno "Plodomorka hrušňová(Contarinia pyrivora)". Ak viete anglicky, pozrite si môj príspevok na tomto vlákne (fotky v ňom) z 27.5.2017, tam je komplexne popísaná ochrana.... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika