Příspěvky uživatele - 220.132

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zelená ryngle - kvete, ale malé plody opadají, 21.6.2015
Jojo. Velké stromy jsou prostě fajn. U nás dělá pilatka většinou "jen" probírku plodů, takže pokud je dobře nasazeno, tak vždycky sklízíme tak akorát. Ale když loni katinka nasadila opravdu hooodně, tak to jsem musel protrhávat. A letos nasadila... celý příspěvek >
Šarka švestek, 21.6.2015
To postihuje i meruňky a broskve? A jak se to na nich projevuje? Totiž nakupuji převážně v jednom zahradnictví, odkud jsem donesl slívu a ryngli, na kterých se v prvních letech projevovala jakoby šarka, letos tam ale zatím nic moc nevidět. Tam odsud... celý příspěvek >
Plot s ovocnych stromov, 21.6.2015
Ten betonový plot to je jako stěna? Pokud tudy neproudí vzduch, je možné, že budete mít časté zkušenosti s omechováním stromů, a také s různými plísněmi. Ale nechci strašit, pokud totiž budete mít z ostatních stran otevřené prostranství pro proudění... celý příspěvek >
Rubinola, 20.6.2015
Děkuji za pěkné vysvětlení. No a zahoužvil jsem na Topazu, a plody už krpatějí. Je to ale první úroda. S tímhle bývají problémy běžně, že první úrody mají různé neduhy, že?
Popadaná jablíčka, 20.6.2015
No mě vždycky pilatka vyžere většinu plodů na periferních větvích odrůdy Rubín (nebo jemu cosi podobného), takže jsem vždycky a pravidelně naštvaný :D. Na jednom stromě jsem to udělal tak, že jsem všechny červivé plůdky otrhal, dal do kýble a zalil... celý příspěvek >
Réva ze semínka - pecičky, 20.6.2015
tak určitě, když tam vyrostla, tak by přežila i tam :D ale přesazujte na podzim nebo na jaře, teď nevím kdy je to vhodnější.. to spíš borovice přijde k újmě, mívá kořeny dost mělce pod povrchem
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 20.6.2015
To se mi ulevilo, že někdo taky vidí, že ten strom není přehuštěný, když je vidět skrze korunu ve všech místech :) až to zaplodí, koruna bude hezká
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 18.5.2015
No dlouhé to je, to jó, ale tak jestli to bude plodit, tak se to zohne, a pak to obroste, a pak se to zkrátí, a máme vystaráno :D nebo to takhle nefunguje?
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 18.5.2015
Jo, tak jsem to myslel. Možná jsem to špatně formuloval. Prostě místo rozvětvení těch 12ti větví, ať vidíme tloušťky a úhly. Je tam toho jaksi moc v jednom místě. Jak tady kdosi psal, jeden rok odstraňte třeba 4 kosterní větve, další rok opět 4.... celý příspěvek >
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 18.5.2015
Pane S.P., nereagoval jsem na vás. A souhlasím. Ta pochvala tvaru měla být malou útěchou, abych jen nehanil :)
Slimáci, 18.5.2015
To je dobrý nápad. My jsme letos použili dřevěný popel kolem záhonků, a pokud je ho opravdu souvislá cestička, kterou ani déšť nerozmočí, tak přes to taky nechodí, tedy snad. A druhá finta je zakrýt malé sazenice na noc nějakou petkou, nebo... celý příspěvek >
Smrk stribrny napadeny msicemi - da se zachranit?, 18.5.2015
Slunéčka jsou schopná váš problém vyřešit, tak jim držte palce. ;)
Pozdní rašení moruše, 18.5.2015
Hmm, ten náš proutek, co jsem na podzim koupil, ani nenarašil pupeny, a vypadá to, že uschnul. Jenom u země se zdá být ještě trochu živý, ale jinak jsou pupeny i větvičky suché. A žádné známky pučení. :(
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 18.5.2015
Tedy kotlovitá koruna :) já tam vidím korunu se dvěma terminály, nicméně vnější tvar je pěkný. Dáte sem ještě detail toho rozvětvení v bázi koruny? Asi postačí jenom to prosvětlit a ono něco naroste, a pod tíhou plodů, hned jak přestanete řezat,... celý příspěvek >
Rubinola, 15.5.2015
Můžu se prosím optat, co to znamená "zahoužvit"?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika