Příspěvky uživatele - 220.132

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Řez stromku, 29.3.2016
Nojo, bodejď by plodil, když ho stříháte, jak se zamane. Řez nutí stromek k růstu a oddaluje plodnost. Ale třeba se s tím něco dá udělat, já osobně bych ho takto nenechával, spíš ho (už ale opravdu naposledy) přesvědčil, že to s ním myslíme dobře.... celý příspěvek >
Rez broskvone na uzke vreteno po vysadbe, 29.3.2016
To je panečku paráda. Ty podpěry jsou kvůli typu podnože? Někde jsem zase viděl broskve bez podpěr. Zajímalo by mě ale, jak takovýto tvar zapěstovat, když si kupříkladu z obchodu dovezu stromek, který sice má terminál, ale je potřeba po zasazení... celý příspěvek >
Ako ostrihat stromcek?, 27.3.2016
Dobrý den, vyberte 4 pěkné zdravé a silné větvičky rostoucí do stran, tak aby vyplňovaly rovnoměrně prostor, při pohledu shora (např. jedna na jih, na západ, na sever, na východ). Výškově co nejblíž u sebe. Těsně nad nimi kmínek... celý příspěvek >
Střih mladého stromku, 27.3.2016
Dobrý den. Pokusil jsem se aplikovat, co mě při pohledu na stromek napadlo. Neberte to jako odbornou radu, ale jen jako můj názor. Tak tedy: červeně - odstranit na větevní kroužek zeleně - prodloužení kosterních větví, takže nechat delší než... celý příspěvek >
Dřín (Cornus mas), dřínky a vše okolo, 27.3.2016
Jo. Takže hurá na ně! Jsou v plném květu. Mimochodem během léta jsou docela dobře zaměnitelné podle listí, s nějakou náletovou, vcelku invazivní dřevinou. Je to asi nějaký dřínkův příbuzný. Podle plodů to ale poznáte bezpečně. Ty červené bobule, no... celý příspěvek >
Strihani svestky, 27.3.2016
Ano, to máte pravdu. Co se však týče terminálního výhonu, tam problém odklonu větví zůstává. A vyvazování je prostě piplačka. Já to teda dělám, ale spíš se snažím hledat způsoby, jak se tomu vyhnout. Mimochodem, kdsi jsem četl, že je to vhodné... celý příspěvek >
Strihani svestky, 27.3.2016
Z hlediska stromu jako takového asi ano. Podle mě to pěkně obroste, větve pěkně narostou v dobrém úhlu. Nyní to ale vypadá jako to péro na klobouku, dost na šikmo. Ale pokud to nevadí člověku, tak stromku určitě ne. Když se střihne terminál, tak... celý příspěvek >
Řez broskvoní, 27.3.2016
Ty dvě silné větve nahoře nejsou poznat, jaký mají úhel vůči starší větvi ani vůči zemi. Napadá mě, pokud je alespoň jedna s dobrým odklonem, že bych ji ponechal bez řezu, ať zaplodí a zohne se [to je ta limetkově začmáraná]. Nejsem si však jistý,... celý příspěvek >
Strihani svestky, 27.3.2016
No jako nekvalitní považuju různě šedivé (bývají nemocné), s drobnými pupeny (nemyslím listové, ale dobrá, budu je raději nechávat), slabými loňskými přírůstky. Cokoliv co loni rostlo vitálně (jakkoliv víc než líně) se snažím nechávat. U obrostu tím... celý příspěvek >
Rozkvétání meruněk v letošním roce, 27.3.2016
Zajímavé. Na prostějovsku ještě nic nekvete. Taky bylo dlouho zataženo a chladno. Mám však s tímto obdobím související dotaz - nyní nastává vhodná doba roubování za kůru a řez obecně?
Strihani svestky, 27.3.2016
Pánové, prosím vás, kdy je lepší stříhat a řezat peckoviny? Už teď, když jsou pupeny baňaté, že každou chvíli puknou? Nebo počkat až na puk. A to u mladých i u starých kusů. Mám tady nějaké švestky, renklody, meruňky broskve. Dnes mimochodem... celý příspěvek >
Je možné přesadit vzrostlý keř rybízu?, 29.10.2015
Děkuji velice, tohle si zarámuju :D A pro pana Vysloužila: no, víte, ono se mi prostě těžko chápe výrok "Dvě nejstarší, všechny nejmladší krom dvou." :D prostě ne... ale neva, díky za osvětlení, vám oběma
Jak zkrotit meruňku, 29.10.2015
hledáte v tom moc složitosti ;) já jsem to pochopil, a to je důležité, no ne? :D někdy píšu trochu střeštěně, takže to vyzní všelijak.. ale my se nějak domluvíme :)
Rubinola, 29.10.2015
hmm, mšice nějaké byly, ale až na koncích letorostů... mě to spíš připadalo, jako hořká pihovitost, v obrovském rozsahu.. no uvidím příští rok, letos z toho nic nebylo
Popadaná jablíčka, 29.10.2015
Opravdu myslíte že to je jenom mšicemi? Já se pod stromama procházím často, a teda nevšiml jsem si, že by byly všude tam, kde rostou špatné plody. Že krpatějí větvičky pod náporem jejich sosáků, toho jsem si všiml. Ale já jsem myslel plodonoše, které... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika