Příspěvky uživatele - 248.7

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 18.5.2015
Také se připojím k debatě - podle mne to je také moc husté, trochu bych to probrala, případně některé větve pokrátila na nižší rozvětvení směřující z koruny ven, aby bylo v korunce víc světla. Takhle je to houština.   Lída
Co to je? Pomůžete?, 18.5.2015
Ten hloh se jmenuje Crataegus laevigata Paul's Scarlet...          Lída
Zakalené / zelené jezírko, 18.5.2015
Pokud přidáte rostliny a mírně zastíníte, měly by se řasy (zelený zákal ve vodě) ztratit samy. Vznikají z nadbytku světla. Chemie pomůže jen dočasně, je potřeba v jezírku nastolit rovnováhu. Vláknité řasy v malém množství by neměly vadit, vodu... celý příspěvek >
Zakalené / zelené jezírko, 18.5.2015
Dala bych k jezírku něco vyššího, aby to zabránilo trvalému oslunění a tím i tvorbě řas + přidala nějakou rostlinu do vody kvůli zpracování detritu po rybkách.           Lída
Lišejník 3, 16.5.2015
rod dutohlávka (Cladonia)
Vistárie, 16.5.2015
Pokud vím, měly by se zkracovat boční výhony. Sama ji nemám, na mé podmínky je to moc vzrůstná liána . Jenže tahle kamarádka nestříhá nic, jediné, co letos střihla, byla stromečková... celý příspěvek >
Vistárie, 16.5.2015
Kamarádka má teď 9tiletou vistárií porostlou starou hrušeň, asi 4-5m.. Vistárii nestříhá, takže hrušeň pod ní není ani vidět. Začala kvést v 7mi letech. Letos je celá obalená květy, je to kvetoucí koule růžovobílých květů, také... celý příspěvek >
Kmen rozškrábaný od koček, 16.5.2015
Lépe chytají kočky. Kocouři jak který, někdy se vyskytne i lovec. Jinak jsou jako každý chlap - nažrat se, pomuchlovat kočku a dobře se vyspat .  Lída
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 15.5.2015
ps - nením, o jaké slivoně se vám jedná - švestky většinou tvoří plodonosný obrost samy, spíš potřebují občas prosvětlit korunu. Ale třeba u Oulinské ryngle dělám po sklizni v srpnu ob rok poměrně detailní řez, jinak bych měla korunu samý šlahoun.
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 15.5.2015
Pro polokmen je výška kmínku 130-150cm, od požadované výšky založit korunku. Výchovným řezem tvarovat cca 5 let - jestli čtyři, pět nebo třeba o rok déle uvidíte podle růstu stromku. Odrůdy nerostou všechny stejně, některá dělá víc obrostu, některá... celý příspěvek >
Mokrá nebo suchá půda?, 15.5.2015
Mně u betonového obrubníku roste víc, než kde jinde , stejně, jako v uvedeném vlákně psal FM. Na té fotce mi fakt připadá mrtvá uňuhňaná zem, na které se začíná dělat zelený povlak, takže tráva a její kořínky nemají dost vzduchu. Takže bych to... celý příspěvek >
Kmen rozškrábaný od koček, 15.5.2015
Okolo mladých stromků mám trvale zelené poplastované králičí pletivo (v zimě proti okusu), kočky si mi chodí brousit drápky na položený kmen hrušně (doma si mi kocour brousí drápky zásadně o špalek z větve břízy). Jinak kočky nesnášejí ostré vůně,... celý příspěvek >
Laický dotaz ohledně řezu slivoní, 15.5.2015
Čtvrtkmen a polokmen se liší výškou kmene. Takže pro polokmen musíte založit korunku výš a tvarovat ji tam. Ale během pěti let i tak těžko dosáhnete 7m výšky při tvarování a tím i zkracování kosterních větví, aby zesílily, tak rychle to nepůjde. I... celý příspěvek >
Živý plot jak ho zpestřit, 15.5.2015
Pestrobarevný brslen fortuneův, snáší slunce i stín, je naprosto nenáročný, může růst buď jen na zemi, ale je schopný (pokud ho pustíte) prorůst i do výšky živého plotu z tůjí a barevně ho zpestřit. Vypadá to moc hezky.   Lída
Stříbrný smrk, 14.5.2015
Nemůže to být sypavka - houbové onemocnění - postřik fungicidem?   Lída
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika