Příspěvky uživatele - 240.46

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Odrůda jabloně do vyšších poloh, 11.4.2016
Před mnoha lety jsem četl článek "Sad na krkonošském svahu". Byl inspirativní. Pojednával o ovocnaření starého pány u obce Končiny v nadmořské výšce okolo 700 metrů, přesto bych pro začátek zkusil na severním svahu ve výšce 820m letní a podzimní... celý příspěvek >
Odrůda jabloně do vyšších poloh, 11.4.2016
Zimolez jedlý je velmi vhodný i do vyšších poloh, dokonce v nich lépe prospívá (netrpí předčasným opadem listů). Z drobného ovoce se v humidních oblastech výborně daří také červenému rybízu. Doporučuji obhlídku okolí a poptat se starousedlíků na... celý příspěvek >
Elegant Lady, 3.4.2016
Nákup u osvědčeného školkaře je nákupem nejlepším, protože nejste vydán na milost a nemilost překupníkům z Kvasnicova, Čtverce, Zorky, Na Anýzu atd. Za 3,-€ to asi bude nějaký výprodej .
Hrušeň Lubeničarka, 1.4.2016
Možná existovalo, ale pouze v představách prodejce, resp. v jeho naplněné představě o vyšší ceně za "sloupovku" .
Jabloň Mivibe - zkušenosti, 1.4.2016
Po dvou menších úrodách jsou zatím zkušenosti dobré. Docela překvapil celkem bujný růst na podnoži M9 i velké vzhledné plody. Za vyzkoušení určitě stojí.
Hrušeň Lubeničarka, 1.4.2016
Na ten kolumnární tvar raději zapomeňte, ale rouby pro letní očkování Vám poslat mohu.
Výsadba 5 broskvoni, 19.3.2016
Zdravím Vás, pane Karle. 1) Litovat nepřítomnosti clingu nemusíte, protože si nějakou odrůdu tohoto typu můžete kdykoliv přiočkovat na stávající stromy broskvoní. 2) Řada plodů nektarinek mi podléhala monilióze, ačkoliv v době dozrávání bylo... celý příspěvek >
Valašská reneta, 19.3.2016
Pan Bláha svým jménem nazval přibližně třicítku odrůd (Bláhovo červené, Bláhova muškátová reneta, Bláhovo panenské, Bláhovo pozděkvěté, Bláhův koženáč, Bláhův krasokvět atd.), další dvě desítky jsou spjaty s místem působiště - Libovicí (Libovické... celý příspěvek >
Valašská reneta, 19.3.2016
Zdravím Vás, pane Vláďo. Bláhovo oranžové (Bláhova or. reneta) je odrůdou dobře známou, ale Vy jste v předchozím příspěvku uváděl kultivar Bláhova reneta, jehož rozšíření je minimální - jedná se o semenáč Blenheimské.
Valašská reneta, 17.3.2016
Pane Vláďo, jste si jistý tou rodičovskou kombinací? Bláhova reneta je téměř neznámá odrůda a Bohemia byla k dostání až v devadesátých letech.
Podnož Rakoniewická, 8.3.2016
Napadá mě jedna prostá odpověď - vegetativně množené žilienky jsou přibližně 3x dražší než broskvoňové semenáče. Mám podnože BSB1 a BSB2 a obě mi připadají stejně (středně) vzrůstné, ačkoliv se uvádí, že BSB1 je slabšího růstu. BSB3 jsem nezkoušel.
Podnož Rakoniewická, 8.3.2016
V mých půdních podmínkách (rendzina typická) broskvoně na semenáčích řady B-VA chlorózou značně trpěly, ovšem na semenáčích řady BSB netrpí vůbec, stejnětak na podnožích slivoňových. Na Rakoniewické mám jen jeden čtyřletý stromek (zatím bez... celý příspěvek >
Řez tříleté jabloně James Grieve Red, 22.2.2016
Nepředpokládám, že jste stromek sázela loni v létě jako prostokořenný. Takového prodejce, který doporučí pěstování odrůdy James Grieve na podnoži M9 v polokmenném tvaru, je potřeba nakopat do zadní části těla. Strom bude za pár let vypadat jako... celý příspěvek >
Denár, 2.2.2016
Zdravím pana Vláďu. Denár jsem zde před časem chválil i přes to, že se na mě ostatní diskutující slétli jak vosy na Krasavu. Letos mi dozrál Denár dříve, sklízel jsem ho okolo 10. září, koncem měsíce už byl velmi dobrý. Vzhledem k vysoké teplotě... celý příspěvek >
(Báječná) Bláhova oranžová reneta, 9.1.2016
Bláhovo oranžové je pochoutkou nadstandardní, do degustací nazařazovanou. Vloni jsem naočkoval pár podnoží ze stromku, který údajně pravidelně plodí o poznání větší jablka, tak jsem zvědavý. Jen mě velmi mrzí, že nevyšel XII. díl Lidové pomologie, v... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika