Příspěvky uživatele - 240.46

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rezistentne odrody meruňky proti mrtvici Alfons, Beta, Gama, 27.4.2016
Na Vašem pozemku moniliový úžeh ještě pořádně neudeřil. Dokáže však zničit celé sady, čímž nevylučuji, že můžete ještě spoustu let poměrně úspěšně pěstovat meruňky bez chemického ošetření proti moniliové spále. Také pěstuji meruňky na... celý příspěvek >
Olamovat výhony na kmínku? Kdy?, 18.4.2016
K posílení obchostu kosterních větví bych raději zaštípnul delší letošní přírůstky koncem května. Zbytečné zraňování kmínku neodborným řezem může mít za následek tvorbu klejotoku. Zvýšená pracnost nemusí vésti k lepším... celý příspěvek >
Olamovat výhony na kmínku? Kdy?, 17.4.2016
V čem vidíte prospěšnost tohoto zákroku na trvalém stavišti? Já kromě zvýšené pracnosti v ničem. Zaštípnout se bude muset nejméně dvakrát, což pěstiteli - začátečníkovi jen přidělá práci. Při srpnovém řezu se mi rána do podzimu nikdy nezacelila.
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 17.4.2016
S Angoldem vedle nešlápnete, Zvonkové už jsem na novou zahradu nepořizoval.
Jakou odrůdu jste vysadili nebo naroubovali?, 17.4.2016
Vysadil jsem Merkur, Fragrance, Freedom, Corwallské hřebíčkové, Hájkovu mušk. renetu, narouboval Admirál, Banánové zimní, Parkerovo, Jaroslava Němce, Boženu Němcovou, Jana Říhu, Růženu Bláhovou, Bláhův koženáč, Bláhovu renetu, Dagmar 2, Otcovo, Český... celý příspěvek >
Olamovat výhony na kmínku? Kdy?, 17.4.2016
Ano, není nač čekat.
Pravost prodávaných odrůd/ kód pěstitele, 14.4.2016
Většina zákazníků záměnu nepozná a dobré ohlasy zárukou nejsou. Ve školce Vám leccos napoví kvalita stromků, jejich uskladnění, ochota a schopnost poradit zákazníkovi atd., což samozřejmě možnost záměny nevylučuje.
Pravost prodávaných odrůd/ kód pěstitele, 14.4.2016
Je to tak jak říkáte, resp. píšete. Novinky ovocných druhů i podnoží k nám přicházejí se zpožděním, často je nákup v zahraničí jedinou možností jejich získání. Nové odrůdy vyšlechtěné v tuzemsku také nejdou zakoupit ve více školkách, většinou pouze v... celý příspěvek >
Pravost prodávaných odrůd/ kód pěstitele, 14.4.2016
V předchozím příspěvku jsem psal o školkách, které své výpěstky neposílají. Navíc si nemyslím, že k hromadným záměnám dochází ve školkách.
Pravost prodávaných odrůd/ kód pěstitele, 14.4.2016
Osobní odběr je dobrý u školek, ve kterých k záměnám nedochází a zboží nezasílají. Nemnožím příliš obsáhlý sortiment, tudíž většinu odrůd poznám.
Pravost prodávaných odrůd/ kód pěstitele, 14.4.2016
Jak vidno, pane Petře, tak i u mnou chválených prodejců k nějakým záměnám došlo. Další problém spočívá v tom, že dobří školkaři často stromky nezasílají, je možný pouze osobní odběr, což potencionální kupce z větší dálky může odradit. Nákup z pohodlí... celý příspěvek >
Pravost prodávaných odrůd/ kód pěstitele, 14.4.2016
Nechci nikomu dělat reklamu, přesto uvedu seznam školek, ve kterých jsem se nesetkal s odrůdovými záměnami (při opakovaných nákupech). Mcely - Ing. Jiří Novák Horní Beřkovice - p. Petr Buřil Strážnice - p. Lukáš Zíbal Bojkovice - p.... celý příspěvek >
Dvouleté stromky příliš hluboko, 13.4.2016
Pokud nedošlo ke zpravokořenění a místo štěpování je nad úrovní půdního povrchu, tak stromky nechte být.
Odrůda jabloně do vyšších poloh, 12.4.2016
Také by se mi hodilo takové prodloužení sklizně! Já začínám sklízet počátkem července a v jeho polovině už nemám ani bobulku. Při těch vedrech, které poslední roky při dozrávání panují, jsou rozdíly v nazrávání jednotlivých odrůd málo patrné. Asi si... celý příspěvek >
Odrůda jabloně do vyšších poloh, 12.4.2016
Jaký máte rozdíl v době dozrávání drobného ovoce oproti "nížině"?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika