Příspěvky uživatele - 109.116

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Potaš, uhličitan draselný K2CO3, 28.11.2014
"...pražští popeláři v 19 století odebírali od občanů čerstvý čistý popel zdarma s tím,..." "Na konci 19 století začali stavební podnikatelé popel odebírat od obyvatel přímo a přidávali ho do malt..." Nuž, to jsou věru zajímavé informace. Z... celý příspěvek >
Jak na pěstování olivy, 28.11.2014
Pokusím se podrobněji vysvětlit svůj názor na to "zimní zalévání". Když pěstujeme rostliny v květináči, je to jiné, než když rostou přirozeně zakořeněné v půdě. Květináč vytváří specifické a omezující podmínky. Máte pane Ferdo samozřejmě pravdu v... celý příspěvek >
Kde vyraba Dolmar, 28.11.2014
Nemusel byste být jelenem, kdybyste přestal fantazírovat.
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 28.11.2014
Nepovažuji se za vinaře a odborníka už vůbec ne. Ale jako laik, co do toho rád kecá,  bych vám doporučil, abyste se začal zabývat i půdním obsahem hořčíku a jeho vyváženým poměrem k draslíku. Tedy dosažením účelné rovnováhy Mg - K,  pro... celý příspěvek >
Jak na pěstování olivy, 28.11.2014
"Oliva roste v končinách, kde i půl roku neprší, takže nějaké vysušení jí vadit nebude". Není mi jasné, s čím nesouhlasíte. Nenapsal jsem přece, že musí být přes léto trvale, či vydatně zalitá, ale že kořenový bal nemá dlouhodobě vysychat, čiliže... celý příspěvek >
Jak na pěstování olivy, 28.11.2014
Pěstováním této dřeviny v interiéru běžného lidského obydlí jste narušil její přirozené vegetační podmínky, na které je geneticky adaptována.  Jedná se hlavně o tyto závady: nedostatek světla, stabilní (nyní vysoká) teplota. Pokud se chcete... celý příspěvek >
Příprava pozemku na výsadbu vinice, 25.11.2014
Kdybych tuto viničku vizuálně neznal už z dřívějška, musel bych při prvém pohledu na přiloženou fotku, napsat asi toto: Brada mi spadla až na zem a vyrazil jsem si půlku zubů. Naprosto dokonalé, nedostižné, úchvatné!  Dmi se pýchou... celý příspěvek >
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
"Použijete-li injekční stříkačku, maliny se Vám nevypaří, takže na tu manipulaci s nůžkama beztak dojde". Představa je taková, že natáhnu herbicid do stříkačky a bez nutnosti střihání zelených měkkých letorostů do jejich těla zapíchnu jehlu a... celý příspěvek >
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Na jaře napíšu, jak to dopadlo.
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Pane JR díky za Váš názor. Ovšem naočkovat rostlinu pomocí stříkačky mi připadá mnohem jednodušší a rychlejší, než manipulace s nůžkami, štětečkem a mikroténovými sáčky. Uvidíme, za zkoušku člověk nic nedá. Nemohu to hodnotit předem jako každou jinou... celý příspěvek >
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Proč myslíte?
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Tak tohle varování (vysoká citlivost maliníku na glyfosát) beru vážně, ostatně avizoval to ve svém příspěvku už p. Miloš. Takže žádná plošná aplikace Roundupu, o které jsem původně uvažoval se konat nebude. Zkusím to udělat jinak, minimalizovat... celý příspěvek >
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Pánové, díky za názory a rady!
Šarka švestek, 21.11.2014
"Že by svilušky za jednu sezónu zlikvidovaly celý strom..." Toto se mi stalo. " - a jediný v řadě,..." Toto semi nestalo, dotyčný strom rostl osamoceně.
Šarka švestek, 21.11.2014
Víte jak vypadají listy slivoní po masivním útoku roztočů (svilušek)? Jsou stříbřitě našedlé, jakoby "pomoučené". Strom v průběhu sezony začne shazovat listy a zvolna usychá. Může to být ono?
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika