Příspěvky uživatele - 109.116

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
OK, předpokládám, že do ponechané odrůdy Fallgold se mi dostanou tak 3÷4 nežádoucí rostliny Heritage. Zkusím to tedy udělat tak, že až tyto nežádoucí rostliny zaplodí a já je budu schopen identifikovat, odstraním je nikoli herbicidem, ale pečlivě... celý příspěvek >
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Mám obavu, že pouhým mechnickým vyrytím nežádoucí odrůdy spolehlivě nezlikvuduji. V půdě mohou zůstat zbytky kořenů, které později vyraší. Maliny dokážou pod zemí odnožovat i do vzdálenosti přes metr. Chápu, že mechanická likvidace je vůči přírodě... celý příspěvek >
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Když použiji herbicid na rašící jarní letorosty o délce cca 30 až 50 cm (?květen), předpokládám, že tím zničím všechny zasažené matečné rostliny. Jaká je pravděpodobnost že na ošetřeném pozemku budou rašit další nežádoucí letorosty? Bude nutné v dané... celý příspěvek >
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
To už jsem také loni zkoušel, a čekal jsem, že kvalita plodů, které přijdou dříve, bude lepší. Když jsem maliny na jaře posekal, manželka mi vynadala, že se to tak nedělá. Chlácholil jsem jí, že úroda sice bude jen jedna, ale bohatší a maliny budou... celý příspěvek >
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Máte pravdu, přestěhování ponechaných odrůd jinam a totální likvidace celého původního maliniště to vyřeší spolehlivě. Jenže to bych přišel nejméně o 3 sezony. Zdá se mi to poněkud neadekvátní daň...
Selektivní likvidace malin, 21.11.2014
Asi před pěti lety jsem na zahradě vysadil čtyři odrůdy malin, Tulameen, Fallgold, Heritage a Ada.  Čtyři sazenice jednotlivých odrůd jsem umístil do jedné řady ve vzdálenosti asi 1 metr. Momentální maliniště má tvar obdélníku cca 6 x 2 metry a... celý příspěvek >
Jedli na zimu do domu, 19.11.2014
Jestli obývákový vánoční pobyt vaši jedli položí a nebo to přežije, vám neřeknu. Netroufám si tipovat. V každém případě to pro ni bude pořádná darda (šok). Neriskoval bych to. Na druhou stranu si myslím, že kořeny v květináči při venkovním umístění... celý příspěvek >
Kompost, 19.11.2014
Vzpomínám na svou ZDŠ, na předmět botanika, který byl tuším už v šesté třídě. Tehdy mě ty "blizny, pestíky a druhy okvětí" děsně nebavily (zato kameny v devítce kupodivu ano). A z těch dob si tak nějak pamatuju, nevím jestli správně, že přes den... celý příspěvek >
Čemu se bude dařit pod ořešákem?, 18.11.2014
Já si netroufám tipovat, čemu se u paní Melisy bude dařit pod jejím ořešákem. Ale pod tím naším takyobrem je docela sucho a tráva je tu mnohem řidší, než jinde v zahradě. Ovocné stromy, které rostly a některé ještě rostou poblíž, odklánějí své koruny... celý příspěvek >
Kompost, 18.11.2014
Díky za vysvětlení. Pominu-li zápach, vznikající u anaerobního procesu, ptám se, jestli nakonec není jedno, jestli nám tráva fermetuje za přístupu vzduchu a nebo hnije za nepřístupu vzduchu (?), když ve druhém případě se do díla rychle vloží hnojní... celý příspěvek >
Kompost, 18.11.2014
Já mám taky dotaz na znalce kompostování. Mluví se tady o hnití x fermentaci. Když navrstvíme silnější hromadu trávy, nedochází prý k fermetaci, ale ke hnití. Biologickým rozkladným procesům nerozumím, přiznám se. Ale všiml jsem si, že když ta... celý příspěvek >
Houba, 18.11.2014
U starých ořešáků, řekl bych, je to tak nějak normální, že jim usychají větve. Začne jedna, pak někdy druhá, třetí... Prostě starý strom, vyčerpaná půda, slabá regenerační a růstová schopnost. Pak stačí málo, jakýkoli stresový faktor (např. mráz) a... celý příspěvek >
Houba, 18.11.2014
Když je houba ve kmeni, znamená to, část stromu, vyživující určitý sektor koruny odumřela (větev - část kmene - kořen). Houba se tam přiživuje na mrtvém dřevě. Obvykle se jedná o počáteční, ale pomalu postupující fázi zániku stromu. Ta může trvat i... celý příspěvek >
Houba, 18.11.2014
Neodstraňujte houbu (nemá to smysl), odstaňte celou napadenou větev -pilou. Až do zdravého dřeva, co nejdříve + řeznou ránu ošetřit. Zjistěte důvod napadení větve - proč začala schnout (a byla pak napena houbou) a pokuste se udělat vhodnou... celý příspěvek >
450e délka lišty 45cm, 14.11.2014
Pán bohužel nesdělil důvod, proč by se mu hodila ta delší lišta. Spekuluji a myslím si, že delší lištu shání nikoli proto, aby to uřízl rychleji, ale proto, že s delší lištou prořízne svazek hlouběji a takto jej snadněji rozporcuje.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika