Příspěvky uživatele - 70.240

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 5.4.2024
 Není to překlep. Měl jsem ji doma. 
Kadeřavost broskvoně 2024, 5.4.2024
Kadeřavost prozatím jako kdyby nikdy neexistovala. Soused stříkal jednou a ještě k tomu pozdě a výsledek má stejný. Jediné dva výhony napadené kadeřavostí je možno pozorovat na mrňavém semenáči vyrostlém zřejmě z odhozené pecky, který jsem nestříkal,... celý příspěvek >
Broskyne 2024, 5.4.2024 Obsahuje fotku
SRG jsem koupil ještě jednu pro ověření. Maria Bianca roste velmi silně a hlavně i "stromek" s její podnože na krčku. Také velmi silný vzrůst. Snažím se na ní očkovat, například Early RH a nově i sousedův RH. 
Jak doma vypěstovat novou broskev?, 5.4.2024
Podle typu květů lze maximálně tak určit záměnu, jako například když mi poslali O´Henry se zvonkovitými květy. Nebo naopak Springtime s květy miskovitými, které mít nemá. Doba zrání bude v letošním roce také jiná, protože stromy kvetou velmi brzy. RH... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 5.4.2024 Obsahuje fotku
MH: Máš pravdu, Martine, první zralé meruňky by letos mohly být velice brzo. Zprávy z různých míst jižní Moravy jsou, že zmrzla polovina květů meruněk. Sadař z Velkých Bílovic ovšem řekl, že pokud se nic dalšího nestane, mohla by to být nejlepší... celý příspěvek >
Počasí 2024, 5.4.2024 Obsahuje fotku
Únor nejteplejší od začátku měření, březen nejteplejší od roku 1961, a letní vedra udeří o víkendu. Snad se konečně ohřeje i pan PP. - Svatý Fedul teple zadul
Broskyne 2024, 3.4.2024 Obsahuje fotku
Květy placatého Saturnu zblízka. 
Meruňky 2024, 3.4.2024 Obsahuje fotku
MH: Dlouhé stopky má i FARCLO. Falešná Farbaly je pravděpodobně Harcot, falešná Legolda je pravděpodobně prachobyčejná Kompakta. Všude by nějaké plůdky měly být, alespoň pár (Candela, Sirena, Ananaska, Harostar, Robada, Šalach, roub Vanillacotu, ani... celý příspěvek >
Počasí 2024, 2.4.2024 Obsahuje fotku
Leden na rampouchy hrál, únor posune den dál, březen trávu tlačí vzhůru, duben barví stromům kůru. Měsíc duben získal svůj název proto, že v tomto období začínají rašit duby. V latině je nazýván aprilis, což je odvozeno od slova otvírat, ve... celý příspěvek >
Počasí 2024, 2.4.2024
Vliv lidského sádla na zvyšování bonity půdy je jistě zajímavé téma, pane SPCH. Co se týče deště, tak u nás slabota, ale spadlo alespoň něco. Určitě tady nestojí voda na poli jako u pana PP. V odkazu, který sem vkládám to mají podstatně... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 2.4.2024 Obsahuje fotku
O nízké mrazuodolnosti "Thyrinthosu" jsem se zmiňoval vícekrát. Jeho jedinou přednosti je prozatím zde nejranější doba dozrávání meruněk. Pokud jde o Farely, tak doufám, že v těch čtyřech metrech něco přežije, bylo to rezaté, ale všechno neopadalo.... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 1.4.2024
Škoda, pane z Náchodska, že vám zmrzla ta meruňka SOMO. Ještě jsem o ní tady neslyšel, že by jí někdo pěstoval. Měla by být mrazuodolná jak tady o ní píšou:  Meruňka SOMO Prunus armeniaca Plodování: polovina srpna Meruňka Somo je... celý příspěvek >
Kadeřavost broskvoně 2024, 28.3.2024
Po kadeřavosti na lístcích prozatím ani stopa. 
Mráz ve vegetačním období v roce 2024, 28.3.2024 Obsahuje fotku
První plody Pinkcotu po 7 letech, to nebude optimální sorta k Poděbradům. Jinak perfektní fotky, Marku. 400 metrů u Náchoda je to samé, co má Petr z H. u Brna, ale tam se opožděné kvetení výhodně doplňuje s polohou stromů na kopci. Někdo tady sháněl... celý příspěvek >
Rouby jabloně, 28.3.2024
Mohu nějaké rouby poskytnout, mistře Bieglere. Heliodor a Opál budou na stromech už asi dost narašené, ale mám tady čerstvě koupené a nenarašené stromky Mac Intoshe a Parmény zlaté. Tak než na špatných místech začnou živořit, tak by z nich nějaký ten... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika