Kadeřavost broskvoně 2024



Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?)
5.4.2024 13:36

Kadeřavost prozatím jako kdyby nikdy neexistovala. Soused stříkal jednou a ještě k tomu pozdě a výsledek má stejný. Jediné dva výhony napadené kadeřavostí je možno pozorovat na mrňavém semenáči vyrostlém zřejmě z odhozené pecky, který jsem nestříkal, jinak bych usoudil, že se snad letos vůbec nemuselo ošetřovat proti této nemoci. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16   
                     
host - 81.144 (?), 29.3.2024 3:26
Kučeravost opravdu aktuálně není žádným ohrožením, ale podobné choroby jsou prodlouženou rukou dalších případných infekcí po oslabení stromu. Ale choroby způsobující tmavnutí listů a tmavku je potřeba ještě pohlídat a obávám se, že jsou na vzestupu. V zahradě aktuálně 0,0 C ve 150 cm nad zemí.Snad to vydrží dnes bez většího mrazu a zítra se pustím do aplikace Karatéčka.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 81.144 (?), 29.3.2024 3:27
hnědnutí listů...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 5.4.2024 13:36

Kadeřavost prozatím jako kdyby nikdy neexistovala. Soused stříkal jednou a ještě k tomu pozdě a výsledek má stejný. Jediné dva výhony napadené kadeřavostí je možno pozorovat na mrňavém semenáči vyrostlém zřejmě z odhozené pecky, který jsem nestříkal, jinak bych usoudil, že se snad letos vůbec nemuselo ošetřovat proti této nemoci. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4479) - 2.164 (?), 5.4.2024 14:48
Je brzo...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 9.142 (?), 5.4.2024 19:03

Asi ano. Chodím kolem stromů a vyhlížím a nic nevidím. Možná je to vočima. Stříkal jsem 2 x sírou a po hnutí pupenů Bxskou jíchou. A lístky jsou  - zatím- čisté. Uvidíme.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1751) - 168.103 (?), 5.4.2024 22:49
u mě už je.
kadeřavost
kadeřavost

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 70.240 (?), 5.4.2024 23:34

Ať si vyskáče, co je libo. Pohled na zdejší Halehaven a Marii Biancu, které se zelenají, ne jako v minulosti, kdy vyrašily na těchto vysokých stromech hned od začátku barevné zkrouceniny, jsem fakt dlouho nezažil. yes Ovšem Halehaven je tak velký a silný strom, že se se z toho vždycky vzpamatoval, nasadil nové listy a plody nikdy neshodil, navíc je Halehaven vysoce odolný vůči mrazu v květu. Maria Bianca nikoliv. Další bonus Halehavenu je, že se na obyčejném semenáči drží už dlouhé roky v těžké půdě. Jediným nedostatkem je tedy vyšší citlivost na kadeřavost. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6492) - 9.142 (?), 6.4.2024 19:00

Tak už to asi můžu prozradit, letos jsem, tedy broskvoně, bez kadeřavosti. Nevím, zda díky postřiku, nebo roku, tipuju kombinaci obojího. Stromy jsou čisté, kvetou a jsou plné včel. Mám radost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10101) - 237.161 (?), 7.4.2024 9:16

Myslím, že to není žádným zázračným postřikem a stejně tak v letech s vysokým tlakem kadeřavosti by žádný zázračný druh postřiku nepomohl. Možná, že letos kadeřavosti prostě nepřeje počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  16   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika