Příspěvky uživatele - 149.42

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Chci si vychovat kvočnu, 3.6.2013
Dobrý den. Dříve si ženské na vsi slepice - kvočny, násadová vejce, handlovaly nebo půjčovaly běžně. Pamatuji si to. Na nasazení kvočny bude pomalu nejvyšší čas. To je divné, že v Říši, Hrádku, Vápovicích, nekvoká ani jedna slepice. A poptáváte... celý příspěvek >
Podzimní třešně, 29.5.2013
Dobrý den. Před 30-35 lety jsem znal strom pozdní třešeně, kterou majitel jmenoval Václavka a říkával, že zraje na Václava. Pamatuji si malé, zelené plůdky v době, kdy již jiné třešně (např. Hedelfingenská) nebyly. Zralé jsem je ale neviděl. Tehdy... celý příspěvek >
Jak sazet zivy plot tuje a ciprise koupene v obi, 6.5.2013
Dobrý den, rezavý nám cipřiše od kmínku, nevíte čím to může být? Co s tím? Může to být půdou? Děkuji za radu.
Mýtus Strýmka, 6.5.2013
Dobrý den. Ještě bych k této diskuzi připojil výňatek textu z díla polských autorů, snad Pomologia. PWRiL Warszawa: Podle Rejmana – Zaliwského a kol. (1956) rozlišujeme odrůdy, které mají různé nároky na průměrnou teplotu během vegetační doby: 1.... celý příspěvek >
Rezavá gelovitá houba na cypřišku, co to je?, 5.5.2013
Rez hrušňová, Gymnosporangium sabinae.
Neplodící Josta a černý rybíz, 1.5.2013
Dobrý den. Také mi josta roste trochu jinak než ostatní rybízovité. Rok, dva po vysazení moc neroste. Pak narostou nové výhony třeba víc jak 1,5m a na nich další rok zas i 1m. Trochu zakvete, ale plody vlastně žádné. Až čtyřleté výhony (počítám věk... celý příspěvek >
Lískové ořechy, 29.4.2013
Dobrý den. Uděláte jak budete myslet. Chtěl jsem jen napsat, že slabé odkopky s trochou kořínků by se lépe ujaly, rostly a ošetřovaly na zpracovaném záhonku a že takové předpěstování ve "školčičce" konečné zapěstování lískového větrolamu neoddálí.... celý příspěvek >
Lískové ořechy, 28.4.2013
Dobrý den. Už je docela pokročilé jaro. Tohle jaro svůj záměr asi nestihnete. Takové věci chtějí také přípravu. Pro převažující účel větrolamu bych volil vzdálenost keřů 2,5-3m, nebo pásy z hřížených výhonů s průchody po cca 5m. Také sázím lísky, ale... celý příspěvek >
Lískové ořechy, 28.4.2013
Dobrý den. Asi bude rozhodovat, kolik sazenic jste si přivezla a jak dlouhý pás chcete mít, za jak dlouho a jestli budete mít třeba ještě další sazenice. Podle toho Vám vyjde vzdálenost na sázení. Jak už jsem psal, lísku (ale i jiné keře) nemusíte... celý příspěvek >
Lískové ořechy, 27.4.2013
To není neštěstí. Porozhlédněte se v okolí, co kdo pěstuje, jaké lísky se ve Vašich podmínkách daří, jaké se Vám líbí a zapěstujte si z vybraných keřů. Z průměrného keře se nechá ročně hřížit i cca 10 výhonů (to je 10 sazenic za rok). JG
Neplodící Josta a černý rybíz, 27.4.2013
Dobrý den. Píšete, že přihnojujete, vyřezáváte staré větve a neplodí. Otázka může být, jak staré větve vyřezáváte. Josta obyčejně na 1 a 2 letých výhonech neplodí vůbec, na 3 letých málo. Některý černý rybíz podobně. JG
Lískové ořechy, 27.4.2013
Dobrý den. Věř a víra Tvá..., v tomhle případě nepomůže. Na fotkách je olše. Asi olše lepkavá. Nevím jaká je dobrá vzdálenost keřů lísky na plot. Plně vyvinuté keře, na oříšky, potřebují cca 4 m vzdálenosti. Keře ale jde seřezávat. Taky lze mladé... celý příspěvek >
Očkováni třešní, 18.4.2013
Dobrý den. Před 3 dny jsem přesazoval 2 třešně-očkovance z očkování o kterém jsem psal v tomto vláknu loni. Ujalo se (je napučených stejně jako pupeny podnoži) 5 oček. U jednoho není dokonalý srůst nad pupenem. Jako zajímavé uvedu, že ve skupince 5... celý příspěvek >
Mýtus Strýmka, 16.4.2013
Dobrý den. Jiná slova, stejný význam. Nejen problematická chuť, ale i jiné využití z nadmořské výšky nad 500 m. Mošt: tmavý, kalný, trpký, výtěžnost pod 50% při použití hydraulického lisu.  Obsluha lisu, moštárny, mně se Strýmkou posílala... celý příspěvek >
Mýtus Strýmka, 16.4.2013
Dobrý den. Já jsem zase četl, ale už nevím kde, že odrůda Strýmka pochází z Porýní. Z Porýní pochází i jiné vynikající odrůdy. Například špičková odrůda révy, Ryzlink rýnský. Problematickou vidím pouze vhodnost pěstování těchto odrůd v převážné... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika