Lískové ořechy



host - 149.42 (?)
27.4.2013 14:43

To není neštěstí. Porozhlédněte se v okolí, co kdo pěstuje, jaké lísky se ve Vašich podmínkách daří, jaké se Vám líbí a zapěstujte si z vybraných keřů. Z průměrného keře se nechá ročně hřížit i cca 10 výhonů (to je 10 sazenic za rok). JG

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 82.234 (?), 15.11.2008 17:58

Vraťte se v diskuzi na začátek října.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 106.179 (?), 2.10.2011 3:05

a jak je to s tureckou? taky je jich potreba vic? nebo se opyluje s hallskou ci sama?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katka_Ptacatko - (24) - 88.99 (?), 6.5.2012 13:03

Dobrý den, mám dotaz. Chtěla bych si udělat z lísek větrolam a mít z nich i plody. Jak jsem tady četla, je potřeba mít alespoň 2 odrůdy lísky. Dá se poznat podle listů, zda se jedná o stejnou, či jinou odrůdu?

Koupili jsme dům, kde byla neudržovaná zahrada s několika stromy a obrostlímy pařezi a našla jsem 3 lísky. Větvičky jsem vyfotila, tak jestli někdo budete vědět, jestli jsou všechny 3 stejné odrůdy nebo ne

3 lísky
3 lísky
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 205.176 (?), 6.5.2012 13:37

Asi Vás zklamu, byť nerad: z Vašich keřů užitečné plody zcela jistě mít nebudete. Leda byste vymyslela, nějaký způsob využití jilmových semínek. Nejedná se totiž o lísky, ale o některý z druhů jilmů, nejspíše o druh jilm drsný (horský, Ulmus glabra, syn. U. montana, U. scabra).

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katka_Ptacatko - (24) - 88.99 (?), 6.5.2012 15:12

Moc děkuju, včera jsem tu měla rodiče a ti si také mysleli, že to jsou lísky, ale zahrádkáři nejsme.

Rodiče sice pocházi z vesnice, ale nastěhovali se do města do paneláku a já se od nich odstěhovala na vesnici do baráku a učím se zahradničit.

Tak budu někde v okolí shánět lísky na nařízkování.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katka_Ptacatko - (24) - 88.99 (?), 27.4.2013 12:36

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli na těchto fotkách jsou lísky (podle jehnědů doufám, že ano). A jestli je ještě teď možné si vzít odkopky, aby se chytly.

Chci si z nich udělat na zahradě větrolam, tak se chci ještě zeptat jaký nechávat mezi lískami rozestup, myslela jsem 1m nebo 1,5m.

Děkuji





Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.42 (?), 27.4.2013 14:01

Dobrý den. Věř a víra Tvá..., v tomhle případě nepomůže. Na fotkách je olše. Asi olše lepkavá. Nevím jaká je dobrá vzdálenost keřů lísky na plot. Plně vyvinuté keře, na oříšky, potřebují cca 4 m vzdálenosti. Keře ale jde seřezávat. Taky lze mladé výhony z keře hřížit 1-1,5m a tím vytvářet z jednoho keře pás, který se může za rok o 2-3m (obě strany) prodloužit. JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katka_Ptacatko - (24) - 88.99 (?), 27.4.2013 14:29

Sakra zase jsem se netrefila.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 149.42 (?), 27.4.2013 14:43

To není neštěstí. Porozhlédněte se v okolí, co kdo pěstuje, jaké lísky se ve Vašich podmínkách daří, jaké se Vám líbí a zapěstujte si z vybraných keřů. Z průměrného keře se nechá ročně hřížit i cca 10 výhonů (to je 10 sazenic za rok). JG

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Katka_Ptacatko - (24) - 88.99 (?), 28.4.2013 15:33

Dobrý den, tak jsem si dnes přivezla od příbuzných několik lísek a chtěla jsem se zeptat, jak daleko od sebe je mám dávat. Chci z toho mít větrolam, ale aby i plodily. Na internetu jsem se dočetla, že aby měli oříšky je potřeba rozestup cca 3-4m, ale manžel říkal, že viděl růst lísky hustě na sobě a taky měly oříšky, tak nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika