Příspěvky uživatele - 48.26

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Rostliny odpuzující hmyz, 22.11.2009
Mezi tyto rostliny patří například levandule, bez černý(odpuzuje i hlodavce),smilek písečný (voní jako magi).Motýly přitahuje komule davidova (Budleia davidii).Hmyz odpuzuje prakticky každá aromatická rostlina, ale některý hmyz zase může... celý příspěvek >
Co je meloun?, 21.11.2009
Ve škole jsme se učili-Ovoce jsou dřeviny, ne byliny s víjímkou jahody, kdežto zelenina jsou byliny bez jahod.Láďa.
Spadlý strom - právní odpovědnost za škodu, 21.11.2009
Pročetl jsem si celou diskusi a nesouhlasím s několika názory.Zásadně nesouhlasím, že všechny stromy, co nejsou zdravé odstranit, záleží na míře poškození a onemocnění.V tom případě by opravdu ve městech byly pouze stromy mladé vysazené, jak tu někdo... celý příspěvek >
K čemu je podtácek?, 9.11.2009
Podtácek je praktický, ale u většiny pokojových rostlin v něm při pěstování nesmí mýt voda, pokud květník je na podtácku položený.Láďa.
Mazání lišty řetězové pily, 9.11.2009
Možná je to nesmysl, ale šlo by smíchat nepoužitý fritovací olej s olejem doporučovaným do motorových pil???Nevím, jestli po smíchání těchto olejů nevznikne něco jako,,rostlinné máslo".Láďa.
Síťka na kořenovém balu thují, 8.11.2009
Síťka na ochranu kořenového balu se sama rozpadne, i když se jedná o kovové pletivo(nesmí být ovšem na povrchu potažená zinkem či něčím podobným, pak se to musí sundat).Sundáním síťky se poruší kořenový bal.Láďa.
Neznamy stale zeleny ker, 2.11.2009
Ořezat větve na podzim je nesmysl, mráz akorát zvětší řezné rány, ale rány jsou relativně malé, tak to kalina snad vydrží.Láďa.
Ako presadiť 4 ročné tuje, 28.10.2009
Tůje mají hustý kořenový sistém, takže by to měly snést bez problémů, důležité je pravidelná zálivka po přesazení.Láďa.
Zachranim 40 letou hrusku, 28.10.2009
Já bych větev odstranil, protože v puklině se budou rozrůstat dřevokazné houby.Hlavně ránu nezatírejte ničím, kde je příměs zeminy, kravinec bych také příliš nedoporučoval.Odříznutí bych nechal na jaro, protože když by se to uřízlo teď, mráz by... celý příspěvek >
Ke staré chalupě pod okna, 27.10.2009
Mě by se k takovétomu stavení líbyla mandloň nízká (Prunus tenella).Nevím, zdali bude v 600 m.n.m růst, ale jednoznačně by se vzrůstem i květem hodila.Doporučuji vysazovat společně s modřencem, protože mají shodnou dobu kvetení a vypadá to úchvatně,... celý příspěvek >
Co je toto za dřevinu, voskové listy jako růže, 27.10.2009
Mahonie se nejsnadněji namnoží pomocí odkopků-tato stálezelená dřevina vytváří odnože, ale nebojte se, že zaroste pozemek nějak razantně, odnožuje pouze u rostliny.Láďa.
Lopatkovec - hnědnutí květů, 23.10.2009
Dobrý den, mám dotaz ohledně lopatkovce.Dostala jsem ho asi před třemi týdny od kamarákdy (nově koupený).Květina je moc hezká a má hodně květů, ale bohužel asi před týdnem jí začaly hnědnou květy (né listy),nejdříve zhnědnou a pak uschnou.Začalo to... celý příspěvek >
Javor střibrný, 15.10.2009
Pokud to je opravdu javor stříbrný (Acer saccharinum),strom to zajisté bude.Na jaře nechte růst pouze nejsilnější výhon a o ostatní se postará rostlina.Pořádně si rozmyslete, kam ho dáte, protože roste velmi rychle (v mládí není neobvyklé i přez... celý příspěvek >
Vyhnívání stromu, 11.10.2009
Řezat ořešák s pahýlem 10 cm od kmenu je nesmysl, zásada je řezat větve včas, dokud jsou slabší, na správném místě hned za větevním límečkem a ve správnou dobu-to je u ořešáku v červnu.Pokud se tyto 3 zásady nedodrží, zcela jistě se do stromu dostane... celý příspěvek >
Presazeni stromu, 7.10.2009
Tak takhle pěkný vzrostlý zakrslý smrk sivý jsem už dlouho nevyděl, nicméně pokud dodržíte při přesazení co největší kořenový bal, přesazení na podzim a hlavně při zálivce po přesazení, měl by to přežít, ten jalovec či co to je to snad přežije.Toho... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika