Příspěvky uživatele - 166.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jahodové jablko, 2.11.2008
Ještě bych doplnil, že ovocné tóny u ovoce hroznů ap. jsou dost závislé na poloze a klimatu.
Pomoc s určením odrůdy, 2.11.2008 Obsahuje fotku
Skupina renet je dána chutí, nikoli tvarem. Mimochodem Booskop patří mezi kožené renety. Parména (zlatá reneta) má kuželovitý tvar... Připojím fotku habitu boskoopu, ikdyž ten to asi nebude
Jahodové jablko, 31.10.2008
Někde jsem to viděl jako lidové označení pro Podzimní červený kalvil. Vítek
kamienkovitost, 26.10.2008
Také to může být viróza
jabloň triploid, 26.10.2008
Netvrdím, že tetraploidní jabloně neexistují. Jen mě zajímalo kolik jich pan 76.122 najde. Také jsem v literatuře na nějaké zmínky narazil. Tetraploidní odrůdy jabloní jsou docela rarita. Triploidů je ve starém sortimentu mnoho.
jabloň triploid, 26.10.2008
No dovolil bych si s Váma nesouhlasit. Které jsou ty tetraploidní odrůdy jabloní?
Urychlení hnití jablek, 25.10.2008
Padaná jablka jsou především potravina. Pokud jste líní děla t mošt sami, tak ve vašem okolí jistě bude nějaká zahrádkářská organizace, která vám za babku z jablek mošt vylisuje. Ty co už jsou nahnilé se rozloží rychle a výlisky ještě rychleji.... celý příspěvek >
jabloň triploid, 25.10.2008
Situace je trochu složitější. Někde jsem četl o vývoji počtu chromozomů u růžovitých, ale nebudu to tu zbytečně rozpitvávat. Oni ti diploidi zas tak uplně diploidní nejsou... Triploidní jabloně mají (myslím) 51 chromozomů. To nelze rozdělit na půl.... celý příspěvek >
Stříhání jabloní ve špalíru, 25.10.2008
Podívejte se, jestli má strom ještě kořeny. Takto se většinou na nadzemní části projeví požerky od hryzce. Padlí to asi nebude. S tvarováním špalírů moc praxe nemám, ale něco už jsem o tom četl. Důležité je letní zaštipování či houžvení. Důležité je... celý příspěvek >
Náhrada za Idared, 19.10.2008
No dobrá, ty zastaralé odrůdy jsem uvedl jen pro odlehčení. S tím Breaburnem to ale myslím vážně.
Náhrada za Idared, 19.10.2008
Pokud jde o skladovatelnost, tak by se dal doporučit ještě Breaburn a případně Strymka či Jeptiška.
zakladam novy sad, 19.10.2008
Písčitá půda=náplavy? Jak je hluboko spodní voda? Není to mrazová kotlina? Jaké tvary stromů hodláte pěstovat? Máte půdu připravenou k sázení? Jaké ovoce byste rád sklízel?
Pomoc s určením odrůdy, 18.10.2008
Kanadská=Kmínová a ta to nebude. Obyčejnej Boskoop by to být nemohl? Dále mě napadá Coulonova reneta aj. Pokud používáte měďnaté postřiky tak takhle může vypadat i Golden.
Jak zamezit poškození dřeva jabloně houbou, 4.10.2008
Dobrý den, při pokusu o narovnání stromku jsem poškodil kůru, která se odchlípla. Kmínek jsem v místě poškození pevně stáhl potravinářskou folií. Dnes jsem ji šel sundat v domění, že rána bude zacelená. Podle houbové vůně jsem poznal, že se tak... celý příspěvek >
Hledám hrušeň, 4.10.2008
No nevím, Clappova dozrává v srpnu, tedy o prázdninách. V září už bude krapet jetá. Samozřejmě se zralost odvíjí od polohy. U vás bůže být začátek září ještě vyhovující.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika