Příspěvky uživatele - 2.164

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Pilatka švestková nebo žlutá, slivoň kvete, ale neplodí, 9.4.2024
Já mám už postříkáno Mospilanem (2,5 g na 10 l vody). Hned při a po opadu květních plátků.
Co to je?, 7.4.2024
Rez hrušňová. Zlikvidovat druhého hostitele, tj. hrušně, kilometry kolem. Takže ochrana jalovce je neproveditelná.
Kadeřavost broskvoně 2024, 5.4.2024
Je brzo...
Pilatka švestková nebo žlutá, slivoň kvete, ale neplodí, 4.4.2024
Při dokvétání slivoní (švestky, mirabelky, blumy, myrobalány, špendlíky...), plůdky všech hned po odkvětu likvidují pilatky - švestková a žlutá. Pilatky mohou zlikvidovat celou úrodu. Opravdu celou! Neúrodou se obviňuje třeba počasí, opylovači... ne,... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 3.4.2024 Obsahuje fotku
Větvička dnes před odrolením a stejná po odrolení. Rýsují se tam 3 plůdky. Takhle mrazem spálené byly celé stromy.
Kompostování rostlinného oleje, 2.4.2024
Bakterie si pošmáknou i na ropě. Trochu jedlého oleje do kompostu určitě nevadí, rozloží se rychle, nasáklý v živém, porézním materiálu, za přístupu kyslíku. Ale přiláká to myši a potkany. A psi budou takový navoněný kompost taky milovat. Ale, co mě... celý příspěvek >
Meruňky 2024, 2.4.2024
Psal jsem v jiném vlákně, že jsem opatrný optimista, co se úrody meruněk týká. Ač jsou chomáče květů rezaté a neopadané, tak po odrolení tam 2 - 3 plůdky zůstanou. A rostou. Průběžně je sleduju. Stále jsou v rezavé punčošce a jsou už velké jako... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 31.3.2024
Jabloně v HK rozkvétají, hrušně jsou ještě napřed. Dnes jsem provedl druhý (poslední) postřik před květem. Další postřik bude následovat při dokvétání. Teď jsem použil proti padlí a strupovitosti Belanty + Captan (Captan je u nás běžně dostupný pod... celý příspěvek >
Moniliové spále 2024 STOP, 29.3.2024
Jo, bylo to jak "lásky mezi kapkami deště (s poryvy větru)". Tak už jen za snahu by nějaká ta meruňka mohla kápnout, ne?! Jsem opatrný optimista!
Moniliové spále 2024 STOP, 27.3.2024
Dnes jsem provedl postřik proti moniliové spále meruňky přípravkem Belanty při dokvétání. Píše se, že Belanty je odolné srážkám, ale nic bližšího. Tak jsem pátral a našel jsem, ale jen pro řepku, že déšť za třicet minut po postřiku už nevadí. Meruňce... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 27.3.2024 Obsahuje fotku
Ta houpačka se dá běžně sehnat i u nás. Zadejte třeba "váhy na postřiky... obrázky". Já mám váhu digitální. Ale k tomu Kašmíru: Nedá se říci, že srdce mé nezaplesalo, když ta videa shlédlo. Jestli jsem třeba v minulém životě v Kašmíru a blízkém okolí... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 25.3.2024 Obsahuje fotku
Kašmírská jablka teda nebrat. To je síla! V kýblu to míchá jako sádru, pak to cvrndá hrnkem do sudu. Žádné navažování, odměřování, ochranné pomůcky, nic. Hlavně, že uvádí kolik čeho na 100 litrů vody. Ty koncentrace musí být desetkrát až stokrát... celý příspěvek >
Špatně založená ovocná stěna?, 24.3.2024
Tak je přesaďte k domu, 45 cm od zdi🤭.
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 22.3.2024
Postřik proti přezimujícím škůdcům nedělá, proti pilatce hned po odkvětu také ne. Proti obaleči jablečnému někdy o slavnostech, takže kdy? Snad fungicidní ochrana má trochu hlavu a patu. Akorát pajcovat fungicidy jablka měsíc před sklizní, proč?... celý příspěvek >
Padlí, strupovitost, mery, mšice, obaleči, svilušky... aj. v jádrovinách 2024, 21.3.2024
Tak, na tom našem konci, v Hradci Králové (235 mnm), myší ouško v jádrovinách je, jsou vidět i první chomáčky zelených poupat. Tak jsem dnes stříkal Bellis + Decis. Přezimující choroby a škůdci, k tomu aktuálně padlí a strupovitost jádrovin, také... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika