Příspěvky uživatele - 248.192

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Stovky broučků v hlíně u okurek nakladaček, 9.6.2023
Když si zadáte "malí bílí broučci v květináči", vyskočí "chvostoskoci" - mrkněte, jestli to nejsou oni .           Lída
Je toto jalovec, 9.6.2023
Mohl by to být, vypadá tak... Jestli to je někde na sídlišti, tak tam se ve výsadbách hodně používaly. Uvidíte za nějaký čas (pokud je někde v okolí hrušeň) - když by to byl čínský, tak se na něm na větvičkách objeví chomáče rzi (teď tam ještě... celý příspěvek >
Jahodník ohýbá listy, 8.6.2023
Já jsem ale odpovídala 239.128 a tam to na substrát vypadá. Navíc u stěn to vypadá, je se odchlipuje, což dělají při proschnutí rašelinové substráty. A ty moc proschnout nesmí, protože pak trvá dost dlouho, než zas vodu "natáhnou".  Navíc mi... celý příspěvek >
Jahodník ohýbá listy, 7.6.2023
Pořádně zalít! Jahodník potřebuje zalévat méně často, ale důkladně. Navíc mi připadá, že ho máte v nějakém rašelinovém substrátě, ten sám o sobě potřebuje vláhy víc, než běžná zemina, navíc tyhle substráty neobsahují moc živin a rostliny v nich... celý příspěvek >
Doporučte trvalku, 7.6.2023 Obsahuje fotku
Z trvalek na slunce cca v= 50cm mne první napadly poměrně dlouhou dobu kvetoucí floxy ale ty také mají stonky, které by silný vítr mohl lámat. Možná janeba, ta je pevnější a také kvete dlouho. Ale mohly by vyhovovat denivky, tam sice jeden květ kvete... celý příspěvek >
Jak postupovat po řezu slivoně, 5.6.2023
Peckoviny, vč.slivoní, se řežou od období květu do konce srpna (aby rány netekly a stihly se do zimy zatáhnout). S řezem moc neporadím, osobně bych se snažila spíš korunu snížit na nižší rozvětvení. I některé vlky v nižší části koruny se mohou... celý příspěvek >
Doporučte trvalku, 5.6.2023
Jen dotaz - to máte vyšší pozemek ukončený zídkou nebo postavenou zídku (z obou stran kameny) s truhlíkem nahoře? Jinak pivoňky by spíš chtěly "klasický" záhon", a někdy i tam se dávají buď kruhy na nožkách nebo tyčky s provázkem - mají těžké... celý příspěvek >
Olendr žloutnutí listů, 5.6.2023
Jenže tímhle způsobem tu diskuzi tady nerozproudí, na dotazy by měl člověk mít odpověď co nejdřív :-((Lída
Olendr žloutnutí listů, 4.6.2023
Už by to chtělo, aby redakce něco udělala s tím zveřejňováním příspěvků s fotkami. Je poněkud divné, když se v "nových příspěvcích" zobrazí nejdříve odpovědi a teprve pak dotaz. Minule jsem sama psala dotaz na neznámou housenku na obě fóra, a než... celý příspěvek >
Zasychání malých nezralých plodů, 2.6.2023
Souhlasím s Kukym, každá cizosprašná třešeň potřebuje určité odrůdy (ne jakékoliv). Možná to je dáno i dobou kvetení jako u cizosprašných hrušní (ty to mají také tak). Vím jen, že pokud není opylovač v dosahu doletu včel, doporučují opylovače... celý příspěvek >
Housenka?, 2.6.2023 Obsahuje fotku
Už znám odpověď. Je to obaleč třešňový.           Lída
Housenka?, 1.6.2023 Obsahuje fotku
Dobrý večer, neteř mi poslala fotku s dotazem, co je to za housenku. Má ji na venkovních okurkách a slunečnici. Na netu se mi ji zatím nepodařilo najít. Poradíte? Díky - Lída
Víčka na rajském protlaku hned po zavaření vypouklá nahoru, 30.8.2020
Protlak dělám takto: Rajčata nakrájet, trošku podlít, dusit do změknutí (občas zamíchat). Prochladnoutm rozmixovat, přepasírovat přes síto (tím odstraníme slupky a semínka). Vmícháme na 1 kg přepasírovaného protlaku 2dkg =1 rovnou lžíci soli a... celý příspěvek >
Víčka na rajském protlaku hned po zavaření vypouklá nahoru, 29.8.2020
Nevím, co "proč", takže: Pokud je doporučená doba sterilace např.20minut, měl by celý obsah sklenice mít po dobu 20ti minut uvedenou teplotu, proto se po dobu stoupání teploty musí prohřát celý obsah sklenice (což u 0,7 litru trvá dost... celý příspěvek >
Víčka na rajském protlaku hned po zavaření vypouklá nahoru, 29.8.2020
Ono také záleží na tom, jestli se před dosažením těch 80(85)°C stačil obsah sklenic dostatečně prohřát - pokud by se protlak plnil jen mírně teplý, měla by teplota POMALU stoupat po dobu cca 45 - 60 minut. Jinak protlak můžete klidně přesterilovat... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika