Příspěvky uživatele - 180.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Výsadba hrušně, 1.11.2019
Počítám s tím, že zem slehne, jenom nevím o kolik. Někde radili 5 cm, ale nevím, zda to na 60 cm hlubokou jámu stačí, nebo zda mám nechat víc? Jámu mám v úmyslu vykopat už v neděli a nasypat do ní tu zem s kompostem, aby si aspoň trochu sedla.... celý příspěvek >
Výsadba hrušně, 1.11.2019
OK, zem v poměru 1:1 s kompostem. S namočením jsem to pochopila špatně, když jste psal do sudu, tak jsem myslela celý, takže správně je namočit jenom kořeny. Kůl zatluču ze SZ. Mám dát na to zastínění ke stromku něco jiného? Viděla jsem asfalt... celý příspěvek >
Výsadba hrušně, 1.11.2019
"Pro zasypání kořenů stromku smíchat kompost s vykopanou zeminou. Horní hlínu dat ke kořenům, spodní horší nahoru." To se doporučovalo dřív, teď už se všude doporučuje, že se zem zespodu nemá dávat nahoru, ale vylepšit a nechat dole. Taky to... celý příspěvek >
Výsadba hrušně, 1.11.2019
Moc všem děkuji za cenné rady. Když to shrnu, tak: - jáma 80x80 s hloubkou 60 cm bude na kdoulovou podnož stačit. To jsem ráda, když jsme před 20 lety sázeli na naší zahradě hrušeň na semenáči, tak jsme dělali jámu hlubokou možná i ten metr a... celý příspěvek >
Výsadba hrušně, 31.10.2019
Nerada bych při výsadbě hrušně na kdouli něco zanedbala, vzhledem k tomu, že je mnoho zahrádkářů - sadařů, kteří mají s růstem hrušní po výsadbě problémy i přesto, že nic nezanedbali. Proto jsem se snažila z různých zdrojů nastudovat, jak správně... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 30.10.2019
Já sadím, už mám objednanou Eriku. Jenom "špekuluju", co na ní naroubovat, aby to mělo podobný růst a mohli jsme konzumovat hrušky od léta do zimy. Bohužel různé zdroje uvádí různé údaje, především u té Hardyho vůbec nevím, protože někde se uvádí, že... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 30.10.2019
Hm, Vysočina v 600 m a Boscova má chutné plody jako na jihu Moravy, já tu "královnu hrušek" přece jenom zkusím. :-) Přece západ Čech ve městě v 350 m nemůže být horší. Pan Vysloužil a Petr z H by sice napsali, že to nemůžu srovnávat, ale o co by to... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 29.10.2019
Tak jsem trochu pátrala a našla jsem pouze tohle: Hrušeň Alfu nebo jinou Zde ale asi zmrzla nadzemní část. Hruška Lucasova - otázky 2. příspěvek sadaře Vlada z Opavy. Sice nepíše, že by mu nějaká hrušeň na kdouli zmrzla, ale píše, že kdoulová... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 29.10.2019
Nevím, nepídila jsem se po tom, takže jsem to zatím nezaznamenala. Nikdo se tu neozval, že by mu kdoule zmrzla, tak možná ne. Podařilo se Vám najít ty štítky hrušní, které Vám nerostou?
Podnož hrušně - kdoule, 29.10.2019
Skvělé shrnutí, moc děkuji. Proč se upínám na mrazuodolnost? No když se na mnoha místech dočtu, že kdoulová podnož je oproti semenáči méně odolná na zmrznutí, tak předpokládám, že se to uvádí z důvodů, že někomu hrušně na nějaké podnoži zmrzly a... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 29.10.2019
To mě těší, že takové šílenosti nenapadají jenom mě. :-)
Podnož hrušně - kdoule, 29.10.2019
Mě je celkem jasné, že ten pokus se dvěma různými podnožemi pouze u dvou stromků a od různých dodavatelů nebude mít velkou vypovídající hodnotu, není to ani primární účel. Právě z důvodu, že má mnoho pěstitelů s hrušněmi problémy, tak jsem se... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 29.10.2019
U podnože S1 se uvádí, že sice později ukončuje vegetaci, ale že má vysokou mrazuvzdornost. Erika na ní naroubovaná by také měla být mrazuvzdorná, poloha je zhruba střední, aspoň se to domnívám, tak by to snad ještě mohlo být OK. Ten pokus se... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 29.10.2019
Já vím, někdy to tak může vypadat, ale pravý důvod to určitě není. Snažím se pouze obhájit svůj názor, pokud se liší od názoru jiných, přestože jsou mnohem zkušenější, než já, takže to nemám lehké. Ale ani Vy, ani pan Petr z H, jste určitě... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 29.10.2019
Vybraná S1 by právě měla být hodně odolná proti namrznutí. Obávám se, že hrušeň naroubovaná na hlohu se neprodává, aspoň jsem jí nikde nabízet neviděla.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika