Příspěvky uživatele - 180.6

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Podzimní hrušeň, 29.10.2019
Moc děkuji za ochotu poradit. Pokud máte obě hrušně na stejné podnoži (usuzuji že Boscova bude podle vzrůstu na semenáči), můžete prosím porovnat jejich růst? Případně i chuť obou hrušek v těchto podmínkách (vím že je to individuální, ale pro... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 29.10.2019
Bohužel sousedé, aspoň ty co znám, mají jenom trávník a okrasnou zahradu. Z druhé strany má soused ořešák a pěstuje rajčata, jinak taky trávník. Kdysi měl obrovskou hrušeň, když jí pokácel, tak jsem si vzala roub a pro jistotu naroubovala terminál té... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 29.10.2019
Přestože máte s pane Vysloužile s pěstováním a sadařením dlouholeté zkušenosti, a ve spoustě věcí jste mě snad nasměroval správnou cestou (např. vhodnost naroubovat na jeden strom stejně rostoucí odrůdy), tak tentokrát mám názor jiný.  Pokud se... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 28.10.2019
Moc děkuji za info. Vůbec mě netěší, že výsadba hrušně je taková sázka do loterie. Já už jsem se rozhodla pro podnož S1 a objednala jí. Budu holt průkopníkem této podnože. Tak uvidíme, co mi dorazí a jak to poroste. Ono je už jenom to zahradnictví... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 28.10.2019
Nechci už to zalévání moc rozebírat, nepatří to do téhle diskuze o podnožích pro hrušně a jsem pak nařčena, že vše chci příliš rozebírat. Tak snad jen to, že opravdu asi hodně záleží na podmínkách, půdě, spodní vodě a nejspíš mnoha dalších faktorech.... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 27.10.2019
Opět čtete málo pozorně, u tchána bude také Clappovo, bude naroubovaná na Eriku. Právě kvůli tomu, že chci tuhle odrůdu zachovat a bylo mi doporučeno, že není dobré roubovat hodně rostoucí Clappovo na málo rostoucí Konferenci, tak jsem se rozhodla... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 27.10.2019
A z čeho soudíte, že nevím, jak je Clappovo na semenáči velká. Vím to moc dobře, mám ji na zahradě, sama jsem jí před dvaceti lety sázela (no sama vlastně ne, manžel mi pomohl). Pokud by jste si přečetl diskuzi pořádně, tak jsem to tu několikrát... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 27.10.2019
Měla jsem v úmyslu klasicky roubovat kopulací až na jaře 2021. Nikdy jsem ještě neočkovala a nejsem si jistá, zda bych očkování Forkertem provedla správně. Navíc kromě Clappovo, kterou mám, musím ostatní rouby koupit a nevím, zda je někde prodávají... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 26.10.2019
Nenapadlo mě, že roub stromek tolik oslabí. I kdybych ho neroubovala, tak se musí řezat. Je ale asi logické, že roub se musí nejdřív ujmout a potom teprve vyraší. Řešení vidím dvojí, buď jeden rok naroubovat jenom dvě větve (asi odrůdu později... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 26.10.2019
Chtěla bych naroubovat dolní kosterní větve, každou jinou (nejlépe stejně rostoucí) odrůdou a nahoře nechat Eriku. Případně do druhého patra ještě přiroubovat nějakou dřívější zimní. Je to moc? Musí být celé patro stejné a roubovat jenom terminál?
Podnož hrušně - kdoule, 26.10.2019
Prosím podívejte se mi na ty štítky, mě by to opravdu zajímalo a pokud to bylo solidní zahradnictví - školka, tak by to tam být mohlo.
Podnož hrušně - kdoule, 26.10.2019
Asi máte pravdu, že se bojím riskovat (třeba co se týká Boscovo flašky), a doufám, že máte i pravdu v tom, že mi kdoule nezmrzne. Ono evidentně riskuju už tím, že chci pěstovat hrušeň na (jakékoliv) kdouli, ale zkusím to. S těmi zkušenostmi... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 26.10.2019
Nikde jsem přece nepsala, že typ kdoule ovlivní nástup plodnosti. Snažím se hlavně vybrat kdouli, která vydrží i velké mrazy. Přesto, že žiju ve městě, tak si pamatuju, že jednou v zimě byly takové mrazy, že se rtuť teploměru schovala do kuličky, a... celý příspěvek >
Podnož hrušně - kdoule, 26.10.2019
Hezký stromek. Podmínky na Slovensku ale budou určitě jiné, než na západě Čech. Např. kdouli Adams bych se bála použít, je málo mrazuvzdorná. Růstem by ale měla být podobná jako ta S1, kterou bych chtěla použít. Snad se na mě nebudou někteří zlobit,... celý příspěvek >
Podzimní hrušeň, 26.10.2019
Boscovu na kdouli nemusím sehnat, stačí sehnat roub, na jinou hrušeň (asi na tu Eriku) se snad chytne. Nebo je s roubováním (čehokoliv) na Eriku problém? To bych pak ještě nákup přehodnotila. Jinak je jasné, že každý má jiné chutě, ale přece... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika