Příspěvky uživatele - 113.121

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Althanova ryngle, 1.11.2008
Dobrý večer, pokud roste v nedalekém okolí cokoliv co se podobá slivoni, třeba i špendlíky apod. věřil bych že se plodů dočkáte. Pokud ne, je lépe ji u zahradníka vyměnit nebo ji někomu věnovat. Ona případná menší investice navíc naštve, ale já bych... celý příspěvek >
Která je která, 1.11.2008
Dobrý večer, Podle současného zabarvení listí se to těžko pozná, ale podle zrání ano. Tedy ta do žluta se barvící a později zrající je Bergeron.           Zdravím
výsadba nového stromu, 28.10.2008
Dobrý večer, na první dotaz Vám nikdo dopředu nedokáže odpovědět, ale nejspíš ne a čekat 2-3 roky kdyby náhodou, na to bych nespoléhal.Jistě bych to řešil radikálně a ještě teď zasadil nový, volil bych podnož meruňkový... celý příspěvek >
Která zimní jabloň nepotřebuje chemii, 27.10.2008
Dobrý večer, já mohu vřele doporučit Anetu, Goldstar, Rosanu a Topaz. Vše rezistentní a chuťově výborné odrůdy bez potřeby chemie.      Zdravím
Urychlení hnití jablek, 24.10.2008
Dříve jsem také dělal asanační jámy a jablka posypával vápnem. Po roce jsem nevěděl kde byly, ale záleží na velikosti. Co se týče kompostu zda do něj jablka dávat či ne kvůli případným chorobám, nemyslím že by to bylo na... celý příspěvek >
Podnože M7 a MM111, 23.10.2008
Některé popisy podnoží se mírně liší podle autora. V podstatě se dají obě podnože růstem přirovnat podnoži MM 106 tedy jako středně bujně rostoucí. MM 111 je dobře odolná mrazu a suchu, dobře zakořeňuje, M 7 hůře zakořeňuje a je středně odolná proti... celý příspěvek >
Jake druhy vybrat?, 23.10.2008
Paní Ireno, obě odrůdy si nejsou vzájemně dobrými opylovači. Lucasova sama není dobrým opylovačem, je to triploidní odrůda. Doporučil bych koupit pro obě buď Clappovu nebo Williamsovu, snad bych volil tu... celý příspěvek >
Meruňka Darina, 18.10.2008
Osobní zkušenost s ní nemám, ale před měsícem jsem listoval v novějších odrůdách a dočetl se, že je vysoce odolná proti mrazu v pupenech, květu i dřevě, sklízí se cca týden po Velkopavlovické, plody střední velikosti při větší násadě drobné, za deště... celý příspěvek >
Jakou meruňku?, 17.10.2008
Le - meruňky vyšlechtěné v Lednici na jižní Moravě. Např. Lebela, Leskora, Lerosa, Leala atd.  Meruňky šlechtěné ve Veselé u Piešťan mají názvy s počátečními písmeny Ve. Např. Veharda, Vespríma, Veselka atd. Zdravím
jednoleté dřevo, 15.10.2008
Ano, je tomu tak.
Tak jaká?, 8.10.2008
Já to pane Vysloužile vím, ale vadí mi, že tohle označení takto prezentuje zrovna Školní statek, tedy řeklo by se odborníci kteří tak matou laiky nebo začínající zahrádkáře. Nicméně nebudu malicherný, znalý si to přebere. Spíš se snažím rozlousknout... celý příspěvek >
Kdo pozná jablko?, 7.10.2008
Je to tak, poslední co mám je 1. a 2. díl pomologie  "Obrazový atlas jádrovin" a "Peckovin" z r. 2000.
veliká žlutočervená hruška, 3.10.2008
Dobrý večer, ono se to těžko určuje z fotky, ještě hůře podle popisu. Zkuste uvést v létě dobu zrání, nadm. výšku, přibližné stáří stromu, barvu dužniny (žlutá, bílá), tvar - lahvicovitě protáhlý, kuželovitý, kuželovitě protáhlý... celý příspěvek >
Hledám hrušeň, 1.10.2008
Dobrý večer. volba to špatná není, ale např. Clappova a Boscova Lahvice rodí v 7.až 10. roce po výsadbě.           Zdravím
Boscova lahvice - doslova, 12.9.2008
Ruční opylení ne, na to opravdu nemám čas, prostě po květu a problém to mnohdy je, to víno je opravdu nejchoulostivější, ale ani hrušky a jablka nejsou tak jednoduchá záležitost. Stačí jedna vosa, škvor, otlak o láhev, nebo prudké výkyvy teplot den -... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika