Příspěvky uživatele - 248.219

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Bobkovišeň - neroste, děravé listy, 16.4.2018
Pokud to máte listy teď utržené z rostliny, tak to vypadá, že vám uschnula. Ty listy nejsou živé. Ještě se mrkněte, jestli jsou na větvičkách alespoň zelené pupeny. Jednou se mi také stalo, že listy skoro opadaly, ale větvičky obrazily znova (kromě... celý příspěvek >
Poznáte rostlinu?, 16.4.2018
Také mi jich pár na zahradě roste... Vždycky nějaký mladý v míse u stromků nechám, co kdyby proti tomu krtkovi přece jen zabral...           Lída
Hnědé nánosy v bazénu, které nejdou odstranit, 15.4.2018
Strejda google píše : máte moc tvrdou vodu, mohou se vyskytnout hnědé řesy, některé mají křemičitý povrch a nejdou lehce setřít... Radí tam : Nejdříve vodu změkčit, pak použít odstraňovač řas.
Sekacka pro 63 letou matku, 15.4.2018
Nesuďte podle sebe, jak jste si je vychoval, tak je máte... Náhodou ženské ve 63 jsou plné elánu a práce na zahrádce, i sekání je baví.  Ale proč by se kdokoliv měl zbytečně dřít, je dobré si práci ulehčit. S výběrem značky neporadím,... celý příspěvek >
Choroba ruží, 14.4.2018
Nemohla by to být černá skvrnitost, která "přelezla" z listů? Nic jiného mne nenapadá. Někde to trochu také mám, na černou skvrnitost jsem loni nestříkala, nebylo jí moc (ale byla).           Lída
Čimišník x štědřenec, 14.4.2018
Štědřenec (Laburnum) má květy v převislých hroznech (jako akát), pravý zlatý déšť, semena jedovatá. Čimišník (Caragana) má vždy jen pár květů pohromadě, o jedovatosti ale nevím, mrkněte na net. Čilimník -janovec (Cytisus) má květy podél... celý příspěvek >
Postrekovac pre zenu, 14.4.2018 Obsahuje fotku
Teď jsem ještě koukala na dnešní ceny, postřikovač stále cca 500-600,-, prodlužovací 1m plast.nástavec 500,-, mosazný výsuvný 1-2m už 700,-Kč (má ho Agromanuálshop). Ten malý 1,5 litru mám Rosa -viz foto (existují 1,5 a 2 litry).- ten je tak na... celý příspěvek >
Postrekovac pre zenu, 14.4.2018 Obsahuje fotku
Mám také zahrádku 400m2. Postřikovač mám 5tilitrový Gloria Prima. Jsem s ním nadmíru spokojená, mám ho řadu let. Mám k němu i teleskopický nástavec (vysunovací, 1-2m), ale použila jsem ho jen párkrát. Postřikovač dobře a jemně rozprašuje. Sice se... celý příspěvek >
Polokmen ze čtvrtkmenu, 13.4.2018
Osobně nově narostlý konkurenční výhon u jabloní odstraňuji až na jaře (člověk nikdy neví, co se může přes zimu stát). Zjara v březnu větve zakracuji a probírám (=takový větší řez), v červnu se za zelena vylamují vlky (nenarůstá jich pak tolik,... celý příspěvek >
Polokmen ze čtvrtkmenu, 13.4.2018
Nemusíte vyslepovat, na terminálu pak stačí odstřihnout narostlý konkurenční výhon a ostatní nechtěné boční větvičky střihnout na patku.           Lída
Polokmen ze čtvrtkmenu, 12.4.2018
Spíš bych řekla, že tazatelka má stromek celkové výšky 150cm, přičemž původní špičák byl pro založení korunky zastřižen ve výšce 100cm.      Lída
Skomírající jahodníky, zachraníme je?, 12.4.2018
Zalévat normálně, připadají mi spíš přelité, v půdě musí být vzduch, aby kořínky mohly dýchat. Čím méně má rostlina listů, tím méně vody je schopná odpařit. Pokud začínají růst nové lístky, tak se chytnou. Spíš než na původních listech záleží na tom,... celý příspěvek >
Spolehlivý zdroj keříků a stromků v okolí Brna, 10.4.2018
Kromě angreštu a rybízu můžete nasadit ještě jostu (kříženec černého rybízu a angreštu), muchovník nebo borůvky kamčatské či kanadské (ty kanadské ale musí být sázené do rašeliny)... Kamčatské borůvky zrají těsně před jahodami, muchovník počátkem... celý příspěvek >
Kočka na zahradě, 8.4.2018 Obsahuje fotku
Jo jo, na myšičky jsou dobré. Díky tomu, že u mne vždycky 1-2 kočičáci jsou, jsem za 60 let pobytu na zahrádce neznala myší stopy... Loni jsem se ptala známé, co to tam má ve sněhu za mini stopy - malininké ťapinky jak na šňůrce... Prý od myší...... celý příspěvek >
Pátrání po kalině, 5.4.2018
Ale Konvalinka má pravdu, Eskimo má bílé koule a voní, měla jsem ji, ale také měla jen tak 1m výšky. Ona V.farreri odnožuje? Ani jsem to nevěděla, mám ji teď několik málo let v záhoně a zatím "drží" keř - a v zimě náádherně voní, řezala jsem ji dceři... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika