Příspěvky uživatele - 47.253

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Myrobalán versus špendlík a mirabelka, 3.8.2015
Zajímavý nález pane Radime. Chtělo by to nafotit i habitus celého stromu, listy a rozříznutý plod, vč. pecky. Mám dojem že špendlíky se mimojiné vyznačují i špičatou šídlovitou peckou (odtud špendlíky). Má vlastní rostlina ještě neplodila. O... celý příspěvek >
Broskev saturn, 30.7.2015 Obsahuje fotku
Velice záleží na odrůdě - UFO3/6/7 apod. Já mám (snad) UFO3 a byl před týdnem zralý (380m.n.m. jesenické svahy zvedající se z Hané). Současně zrála FM3. Chuť si nemůžu vynachválit. Chutnal jsem před týdnem 2 typy zralých platerýn v Lednici (počítám,... celý příspěvek >
Broskev saturn, 29.7.2015 Obsahuje fotku
Dozrály letos první 3 plody platerýny UFO3. Výhody - rannost, vysoká šťavnatost, bělomasá dužnina kořenité chuti, výrazná sladkost, velmi malá pecka, atraktivní tvar. Nevýhody - pootevřená čnělečná jamka lákající mravence -> sekundární... celý příspěvek >
Drnovice 2013, 23.7.2015 Obsahuje fotku
Výsledky degustace jablek z Uherského Ostrohu. Zdraví M.
Pozdně zimní rezistentní odrůdy - hodnocení, 23.7.2015 Obsahuje fotku
Letos příliš mnoho příspěvků na zhodnocení zimáků nebylo. U mě vévodil Sirius. Klidné jablečné vody se pokusím rozvířit vložením holovouské pozdní degustace. Zdraví Mittwoch
Harlayne, 22.7.2015
Měl jsem včera tu čest ochutnat Harlayne spolu s desítkami dalších odrůd v optimální či méně optimální konzumní zralosti a byla to pecka (vítěz neformální degustace)! Silné aroma, spousta cukru, přesto výrazné kyselinky. Až pikantní. Kdyby o ní psal... celý příspěvek >
Leskora, 15.7.2015
To je dobrá otázka! Těžko říci. Kvetla bohatě, opýlit se mohla hůře, část mohla pomrznout. I tak malých plůdků byl dostatek. Leskora je ovšem shodila ve velikosti palce. Jsem tomu rád - Pinkcot mi předloni přeplodil a už je v meruňkovém nebi. Na... celý příspěvek >
Určení druhu merunky, 7.7.2015
Ano, máte pravdu. Právě teď se pozná, o jaký druh jde. Jedná se opravdu o meruňku obecnou - Armeniaca vulgaris. S jistotou mohu říct, že nejde ani o meruňku japonskou, sibiřskou či jinou. Jaká je to však odrůda, lze těžko poznat. Mohla by... celý příspěvek >
Nejaromatictejsi odruda, 2.7.2015
Nu, já vyrostl, asi jako většina ostatních, na VP. A z Pinkcotu jsem byl zklamán (než jsem jej nechal přeplodit následkem čehož to zabalil). Možná to bylo přeplozením, možná okrajovou oblastí, ale jeho chuť byla jen průměrná. Jaksi prázdná - nemastná... celý příspěvek >
Je toto žloutenka peckovin ESFY?, 29.6.2015 Obsahuje fotku
Aby se diskuze netočila jen kolem Petrových nejranějších odrůd meruněk (a nám čekajícím na první Leskory netekly tolik sliny) přidám jeden vlastní odstrašující příklad. Na fotkách vidíte 2 stejně staré stromky meruněk, vlastní očkovanci, pro něž byl... celý příspěvek >
Záchrana staré třešeně, 23.6.2015
Ondro, Troprichterovu mám. Zrovna začíná zrát (400m.n.m.). Spíš mi přijde jako pevnjší srdocvka než polochrupka. Cením si jejího zvláštního nahořklého aroma, plodnosti, naopak vcelku ráda praská a hnije. P.S.: V zimě můžem provést výměnu... celý příspěvek >
Bora BO 90610010, 3.2.2015
"Největší rezistence ze všech meruněk". A co kanadská šarce imunní Harlayne? A česká lednická údajně rezistentní novošlechtění Betinka (LE-3276), Candela (LE-2927), Adriana (LE-3241) a Sophia (LE-2926)! Jak ty k tomu příjdou? V porovnání s... celý příspěvek >
Rucla, 15.1.2015
Popis se týká Rucly. Omlouvám se za zmatení.
Stará jabloň s ohromnými jablky, 1.12.2014
Jabloň plodící obří žlutozelená jablka by mohla být Mičurinova "Těžká Antonovka". Těžko říci bez fotek, možná i s fotkami. Chcete-li si jej sama naočkovat, lze to velmi snadno. Můžete se dovzdělat např. zde. Zdraví Mittwoch
Merunka Goldstrike, Robada, nebo Farbaly, 26.11.2014
Nechci Vám kazit radost, ale jak známo, v ČR bývají srpnová rána vcelku chladná ("sv. Anna..."). Nezdá se to, ale tyto velmi pozdní meruňky se hodí jen do superteplých oblastí jako je JM. V Lednici mi řekli, že Farbaly ještě jde (v době mé návštěvy... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika