Příspěvky uživatele - 196.223

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Předčasné modrání plodů švestky, 30.5.2014
Pokud modrají jen některé mohl by to být červnový propad plůdků. Stromy se tak brání nadměrnému vyčerpání. Mě v této době propadává několik slivoní i když nemodrají, ale spíš žloutnou. Možná je to modrání odrůdou.
Co s těmito rybízy?, 26.5.2014
Asi bych nechal jen ty stromky a meruzalky ostříhal u země. Přivazovat meruzalky ke stromkům nemá smysl protože z nich žádná úroda nebude. A také bych dal ke stromkům pořádné kůly aby se větrem nevyvrátily.
Je to monilia?, 24.5.2014
Letos se mi podařilo ochránit meruňky i višně, ale překvapilo mě postižení Toptaste, kterou jsem nestříkal. Bylo napadeno hodně malých větviček okolo hodně klejotoku. Stanley to v některých letech měla, ale tu jsem vykácel už vloni.  Ostatní... celý příspěvek >
Nemoc angreštu, 17.5.2014
Myslím, že to je rozdíl stříkat meruňku 2 x na začátku vegetace nebo stříkat opakovaně angrešt i v době kdy jsou už velké plody. Určitě je rozumnější vysadit rezistentní angrešt než riskovat rezidua ve zralých plodech.
Nemoc angreštu, 17.5.2014
Dobrá rezistentní odrůda angreštu je Pax, velkou výhodou je, že nemá trny takže při sklizni nepíchá. 
Rajčata - kroucení výhonů, 12.5.2014
Spíš to vypadá, že v tom substrátu nebo kompostu byly zbytky herbicidu. Nedával jste do kompostu trávu ošetřenou herbicidem?
Nemocné slivoně, 11.5.2014
Pokud je koruna švestky převislá a přehuštěná, pak spodní zastíněné větve běžně usychají i bez roztočů.
Nemocné slivoně, 11.5.2014
Roztoč hálčivec švestkový, asi nejlepší postřik je Sanmite.
Jahodník, 1.5.2014
Nestříkal jste v okolí nějakým herbicidem? 
Objednávka od Starkla, 27.4.2014
Asi ten fialový maliník Glen coe.
Nemoc hrušně, 27.4.2014
Flíčky tam budou, ale ty jen částečně sníží asimilační polochu na napadených listech. Když postříkáte tak nové přírůstky by měly být čisté.
Nemoc hrušně, 27.4.2014
Vlnovník hrušňový, úroda se dá určitě zachránit, stačí postříkat sanmite nebo nissorun.
Choroba josty?, 21.4.2014
Čím jste vloni a letos hnojil? Vypadá to na začínající nedostatek draslíku.
Jabloně a hrušně - postřik, 6.4.2014
Já jsem použil na hrušně Sanmite 20 WP který účinkuje na svilušku, meru skvrnitou, vlnovníky a některé mšice. Ale na květopase už je asi pozdě, nechal bych to na příští rok.
Rubinola, 5.4.2014
Mohl by to být např. nedostatek bóru který způsobuje špatné oplození, a deformace plodů tzv. křenčení jablek. Ale chtělo by to foto těch jablek. Podívejte se v googlu na fotky jablek postižených nedostatkem boru jestli je to podobné.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika