Příspěvky uživatele - 103.29

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Konvalinky, 12.5.2012
Souhlasím s volbou jiného místa.Není to ale pivoňkami.Já taky konvalinky zbožňuji a jejich trsy jsem si přinesla domů několikrát, ale stále se jim nějak nedařilo.Pak jsem dostala pivoňky ze rušené zahrady, přesazovali jsme začátkem května, byly již... celý příspěvek >
Proč nekvetl vilín?, 4.4.2012
Domnívám se, že za to může letošní zima.Dlouho bylo teplo a pak najednou ty velké mrazy.Taky mi letos moje dva vilíny kvetly velmi málo.Skalničkové narcisky, které vždycky kvetly jako první kvetou téměř u země, špičky listů mají žluté.Bledule taky... celý příspěvek >
Montbrécie - výsadba, 1.4.2012
Montbrécie jsem několikrát neúspěšně vysazovala na jaře, většinou velmi slabě kvetly, nebo vůbec ne.Pamatuji si, že má babička pěstovala ty drobnokvěté, oranžové zcela bez problémů bez vytahování z půdy.Předloni jsem to riskla a nechala svého... celý příspěvek >
Zahrada startuje na rok 2012, 17.12.2011
U nás je taky stále teplo, předvánoční čas to vůbec nepřipomíná.Stále mi ještě kvetou podzimní krokusy, které jsem sázela až v listopadu.Váhala jsem, zda je vůbec objednávat, měla jsem zlomené zápěstí a tak jsem se bála, že je nezvládnu zasázet.Teď... celý příspěvek >
Rododendron cez zimu, 7.12.2011
Nerada bych Vám špatně poradila, ale pokud jste ještě svůj rododendron znovu nepřemístil, nedělala bych to.Je to venkovní rostlina a určitě mu bude lépe v zemi venku.Možná bych ho přikryla trochu chvojím, nebude tak trpět změny počasí a bude chráněn... celý příspěvek >
Rododendron cez zimu, 1.12.2011
Rododendrony přes zimu, zvláště když hodně mrzne svěšují, kroutí listy.Vypadá to jako by vadly. Zmenšují tak listovou plochu a odpařují méně vody. Protože u nás nyní na podzim dlouho nepršelo, mé rododendrony, ačkoliv jsem jim vylila vodu ze sudů,... celý příspěvek >
Podzimni vysadba, 22.10.2011
Každopádně si vysaďte česnek.Podmínkou je ale česnek český sadbový, česnek z dovozu (Čína ap.) u nás neroste dobře.Nevím, odkud jste a jestli ho ještě seženete, zahradkářské prodejny, trhovci.Možná i některý soused Vám podaruje několik zdravých... celý příspěvek >
Druh kaktusu, 25.9.2011
Můj tatínek, kaktusář taky ihned prohlásil, že květy jsou přilepené. Určitě se nemáte za co omlouvat, to spíš ten, kdo takhle hyzdí rostliny. Bláža
Určí někdo tento druh kaktusu?, 25.9.2011
Já se v kaktusech moc zatím nevyznám, ale tatínek je dlouholetý pěstitel. Ríká, že se jedná o nějaký druh z rodu mammilaria a je třeba počkat, až vykvete, pak bude snadnější zjistit více.Jinak se jedná o zdravého jedince, bílé chomáčky jsou u tohoto... celý příspěvek >
Přerostlé kořeny u Phalaenopsis, 19.9.2011
Taky řeším problém velkého množství vzdušných kořenů, problém není ani tak v místě, jako ve stabiltě rostlin.Stojí v miskách s keramzitem a při sebemenší manipulaci se květináče kácí. Některé orchideje mám již šestým rokem a i když prospívají a... celý příspěvek >
O jakou housenku se jedná?, 6.8.2011
taky jsem měla loni dvě tyto housenky, jedna byla obrovská, asi 12 cm, pochutnávala si na fuchsii, naštěstí klasické, takže jsem ji nechala být. a to řikate, že je to lišaj vrbkový. Bláža  
Prosím o určení rostlinky , 15.7.2011
Já bych si tipla nějaký druh pelyňku? Bláža
Neznámá kytička, 2.7.2011
Já si myslím, že je to potentilla "Monarchs velvet". K snadnějšímu určení by jistě pomohlo ostřejší foto. Zkuste se sama podívat a porovnejte svoji kytičku. Bláža
Co to je za květinu?, 18.6.2011
Nedávno jsem viděla v květinářství podobnou, modře kvetoucí šalvěj, bez udání bližšího názvu. Že je to opravdu šalvěj bylo zřetelné spíše podle listů. Na vašem obrázku listy nejsou příliž zřetelné. Bláža
Bougainvillea - opadávají květy, listy jsou jakoby zašedlé, 13.6.2011
Možná ji moc přeléváte.Zvláště po přesazení. Mohou zahnívat kořeny.Také zatím nehnojte.Já nechávám zeminu proschnout a pak teprve zaleji.Je to rostlina z jihu, na vedro a občasný přísušek je zvyklá. Kvete jen na plném slunci.Když jsem ještě bydlela v... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika