Příspěvky uživatele - 230.20

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Letní odrůdy jabloní - jakou si vybrat?, 6.9.2007
Dík za informaci, v říjnu jedu do Fytosu!
Acer platanoides globosum, 6.9.2007
Připojuji se k dopručení knihy v. Waltera, existuje ještě titul "Pěstování okrasných stromů a keřů" téhož autora. Obě jsou to vynikající knížky - nejen pro profesionály, ale i pro amatéra, jako jsem já.
množení lísky, 6.9.2007
Asi nejspolehlivější bude na jaře zahřížit mladý výhon, v místě ohybu ho můžete lehce naříznout. Zalévejte a do podzimu by měla být sazenice na světě. Oddělte až po opadu listů. Pokoušel jsem se řízkovat, ale soudruzi z NDR někde udělali chybu.
Knihy, 5.9.2007
Než na takovou knížku narazíte, možná se Vám bude hodit adresa: http://dendro.mojzisek.cz. Tam lecos najdete.
škůdce ve kmeni listnatých stromů, 3.9.2007
Řeším podobný problém. Na kmeni javoru, asi ve výši 40cm je dokola ztloustlý kmen (jako prsten), pod kůrou dutina, kůra praská..., ztlustlina se zvětšuje. Kamarád - odborník - nebyl s to škůdce identifikovat, na jeho radu jsem si koupil... celý příspěvek >
Thuje z Obi a Baumaxu, 31.8.2007
Vzhledem k tomu, že stromky odešly po tak dlouhé době, nebude to Baumaxem. Pokud se vám podaří koupit v Baumaxu "čerstvé" zboží a ne prostokořenné sazenice, které ležely měsíc na paletách, pak by to mělo fungovat. Samozřejmě, že kontejnerovaný... celý příspěvek >
Stříhání růží, 30.8.2007
Vůbec není špatné koupit si nějakou příručku, specializovanou na růže, dá se pořídit za cenu kolem 100,-Kč (třeba Vilém Walter: Růže, ale jsou i jiné). Určitě je zbytečná nákladná, velká obrazová publikace, sice plná barevných fotografií, ale jinak o... celý příspěvek >
Černy jeřab (Aronie), 30.8.2007
Podívejte se na tuhle stránku o něco výš, pan Vysloužil už o víně z Aronie psal. Nepříliš ochotně kvasí, ale výsledek není špatný. Nezpracované plody jsou svérázné chuti, přímý konzum - nevím. I v naší rodině je rozdílný názor. Já konstatoval, že je... celý příspěvek >
Černy jeřab (Aronie), 28.8.2007
K využití Aronie. Naroubovaná na jeřabinu - vznikne docela hezký okrasný stromek. Plody jsou sice hůře dostupné, ale stejně většinu sklidí ptáci.
Příroda šílí, kvetou mi stromky v sadu., 28.8.2007
Kdoulovec mi také kvete, ale dokonce nasadil pár plodů. Nechávám to na přírodě (podle pana Vysloužila). Trhat se nic nebude. Když to kdoulovci nevyšlo na jaře, ať si užije aspoň koncem léta!
Souhrnné rady ohledně stříhání okrasných listnáčů - kde najít?, 22.8.2007
Je jedna dobrá publikace... Vilém Walter: Pěstování okrasných stromů a keřů, Státní zemědělské nakladatelství, Praha, 1984 Zkuste zalovit po antikvariátech...
Jak přesadit pivoňky?, 22.8.2007
Na dřevité pivoňky byste měla narazit v zahradnictvích, popřípadě na nějaké výstavě. Bylinné pivoňky nabízely na dobírku firmy Lukon Bulbs http://www.lukonbulbs.cz/uvod.php  a Lukon Glads... celý příspěvek >
Jaký zvolit mrazuvzdorný, kvetoucí, vyšší keř na opěrnou zeď?, 21.8.2007
Pěkná je i kolkvície (Kolkwitzia amabilis). Pro vajgelii i kolkvícii ale platí, že není na škodu v prvních letech zimní kryt. Aspoň trochu, než dospěje. Nic tím nezkazíte.
Chilli papricky (koupeno Lidl), 21.8.2007
Ještě dodatek k pálivosti papriček: http://shucon.org/jidlo/stupnice-palivosti.php
Chilli papricky (koupeno Lidl), 21.8.2007
Pokud to chutná, neškodí! říkávala babička. A u papriček není možno se otrávit. Pálit - to mají chili papričky v popisu práce.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika