Příspěvky uživatele - 166.34

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Čekanská jabloň, 7.2.2009
Velenovského jabloň přinesl bratr rak. důstojníka z Itálie snad na počátku 19?. stol. do zámeckého parku. Rozšířila se do selských zahrad. Plody zrají začátkem srpna, jsou sladké. Tvarově připomínají Míšeňské. Strom má habitus jako vlašsý topol.Tvoří... celý příspěvek >
houby na jabloních, 31.1.2009
Pokud je plodnice na ráně po uřízlé větvi, je chycený střed stromu a strom může být celkem stabilní. Jak se ale začnou tvořit plodnice v místech kde větev nebyla je mycelium prorostlé až k obvodovým pletivům a stabilita je narušená. Pro zjištění... celý příspěvek >
Hledám starší odrůdu slívy, 18.1.2009
Řekl bych, že Vaněk na to zas tak nový nebude. Narodil se 1886...
Hledám starší odrůdu slívy, 17.1.2009
Co barva? Tvar? Špendlík  velikosti meruněk jsem ještě neviděl.  Špendlíky v syrovém stavu bych s meruňkou nesrovnával. Jinak existuje třeba Meruňková slíva, Malvazinka aj.
Napoleonova chrupka, 17.1.2009
Ta kompaktní mutace je ´Buttnerova kompakt´.
Stará severočeská odrůda - Koporečka, 17.1.2009
Erika i Concord jsou chutné odrůdy. V dnešní době by mě ale víc zajímala odolnost k bakteriální spále, která je u obou odrůd nízká.
Poraďte prosím názorně, jak tento strom ostříhat, 16.1.2009
No ta vidlička je divná. Severní část bych v tom rozvětvení odstranil, stromek narovnal a probral větve. Do zakracování letorostů bych se nepouštěl. Podle zásady tvarování vřetene by měly být spodní větve delší než větve horní. Spodní zakrnělé větve... celý příspěvek >
Poraďte prosím názorně, jak tento strom ostříhat, 4.1.2009
Otázka je, proč roste na jednu stranu.  Pokud opravdu nemá z jedné strany prostor, nemá cenu jí rovnat.  Stačí jí přiměřeně proříznout. V jiném případě bych doporučoval zatlouct kůl. Odstranit stávající terminál a vyvést z některé spodní... celý příspěvek >
Neznámá pokojovka, 3.1.2009
Hm, nebo mateřídouška, douglaska či citroník.
Jaká je to podnož?, 5.12.2008
Tak se omlouvám za bludy, které jsem tu napsal. Zvýšená tvorba "vzdušných kořenů" je častý jev u M9, nikoli u podnoží co jsem uvedl. Zvyšuje to náchylnost k rakovině. Je možné stromek zasadit hlouběji. Bude lépe kotvit v půdě. Místo... celý příspěvek >
Masivní otvor ve větvi, 9.11.2008
No na desetiletí bych to neviděl.. Houba už bude v kmeni a postupně bude od prostředka užírat letorosty. Ano památné duby a lípy mají obvykle dutinu... Jsou stromy, které s dřevokaznou houbou dokáží existovat i víc než sto let. Některé... celý příspěvek >
Masivní otvor ve větvi, 8.11.2008
Já mám zase zkušenost jinou. Jak se začnou vytvářet plodnice hub, je hotovo Střed stromu ztrouchniví a jednoho dne se všechny větve odloupnou a je po něm. Možná je na čase vysadit nový. Poškozenou větev bych odřízl v červnu na větevní kroužek. Pokud... celý příspěvek >
Trávník až ke kmínku, 8.11.2008
Okopávání stromků má mnoho důvodů (Vláha, likvidace přezimujících škůdců, výživa stromu). Myslím, že to je pro strom lepší. Na druhé straně jde i o to jak je zahrada řešena. Já na zahradě staré stromy neokopávám z estetických důvodů. U nově... celý příspěvek >
Znalec jehličnanů: jalovec, thuje, cypřišek - rozpoznávání, 2.11.2008
Ano, nejspolehlivější jsou šišky, podle nich se trefíte do rodu. Problematické jsou ale juvenilní formy, které se řešily na začátku. Šišky to nemá, jehlice bývají špičaté a rozdíl mezi rody Thuja, Chamaecyparis, Juniperus a Cryptomeria se stírají
Williamsova čáslavka a opylení, 2.11.2008
Podle jaké literatury? Barevná mutace je geneticky téměř totožná s původní odrůdou. Hrušně nejsou ovykle samosprašné, brání jim v tom tzv. geny sterility.
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika