Příspěvky uživatele - ferum

Stačí pro pěstování rajčat 10l kýble?, 26.4.2010
Rajčata pěstuji již několik let v zednických vědrech 12litrů. Koupíte je ve všech marketech okolo 30kč. Výhodou je černá barva, pěkně se od sluníčka zahřívají. Důležité je udělat hodně děr do dna, aby se ve vědru nedržela voda. Uprostřed mám... celý příspěvek >
Musí se ošetřit postřikem i rezistentní odrůdy?, 31.3.2010
Také jsem měl letos rybíz napadený mšicemi hlavně v místě, kde je kulička přirostlá k hroznu. Bylo jich tam víc než na listech. Napadají hlavně sladké odrůdy, ty kyselejší jim moc nejedou. Stromky nestříkám, stejně sklidím tak polovinu úrody.
Muchovnik - kterou odrodu, 25.3.2010
Samozřejmě nemůžete srovnávat muchovník a borůvky z lesa. To je o něčem jiném. Ale například kanadské borůvky chuti muchovníku (podle mého) nedosahují, a spousta lidí je pěstuje. Každý má jinou chuť. Naštěstí. Stačí si zde přečíst názory například na... celý příspěvek >
Muchovnik - kterou odrodu, 24.3.2010
Já jsem byl naopak chutí muchovníku mile překvapen. Možná jste zkoušel okrasné, které jsou sice také jedlé, ale nejsou sladké ani šťavnaté. Původně jsem v zahradnictví koupil dva keříky bez udání odrůdy. Jejich plody mi tak zachutnaly (i dětem), že... celý příspěvek >
Co do skleníku než zasadím papriky, 10.3.2010
Loni na jaře mi zbylo při sázení česneku pár stroužků, tak jsem je na zkoušku dal do fóliáku. Vyrostli naprosto stejně, jako ty venku. Velikost i doba sklizně stejná.
Plastová nádoba v kleci, 23.2.2010
Nádoba je částečně vyčištěná. Po použití sorbentu není vyditelná žádná mastnota. Dočištění Wapkou mne taky napadlo, ale nevím, jakou teplotu nádoba vydrží. Samozřejmě mne láká cena "za odvoz". Jen mám obavu, aby to nakonec nebylo moc drahé.
Plastová nádoba v kleci, 23.2.2010
Mám možnost sehnat plastovou nádobu 1000l v kleci na dřevěné paletě. Původně v ní byl hydraulický olej. Nemáte někdo zkušenost s vymytím této nádoby? Chtěl bych jí použít na vodu k zalévání.
Označovacie štítky, 1.2.2010
K dlouholetým rostlinám používám plastové štítky, do kterých názvy rostlin vypálím pájkou. Nakonec propálím dírku pro drátek. Takto mám označené například odrůdy třešní už 17let a štítky vypadají pořád stejně.
Zakládání foliovníku, 24.1.2010
Až trochu odtaje sníh, pošlu Vám pár fotek
Zakládání foliovníku, 24.1.2010
Omlouvám se, že jsem ve svém předchozím příspěvku neuvedl velikost fóliáku. Jde o domácí výrobu 400x240x200cm s půlkulatou střechou. U něj se samozřejmě fólia nesundavá. Pokud je na něm sníh, většinou stačí vlézt dovnitř a opatrně zaklepat s fólií.... celý příspěvek >
Maximální sací výška, 23.1.2010
Při sací výšce 8m (která navíc kolísá) by bylo divné, kdyby čerpadlo fungovalo bez problémů. Výrobci sice uvádějí sací výšky okolo 8-9m, to však platí pro nová čerpadla a ideální podmínky provozu. Když jsem se ptal ve specializované prodejně na... celý příspěvek >
Zakládání foliovníku, 20.1.2010
Pokud máte fóliák na rovině, je jakékoli kotvení naprosto zbytečné. Stačí okolo vyrýt rygol a zapustit fólii 50 cm do země. Pozor, důležité je fólii v rygolu zahnout do tvaru "J", aby ji držela váha země. Pokud ji jen spustíte svisle dolů, hrozí v... celý příspěvek >
Kruh - vaše zkušenosti?, 20.1.2010
Já naopak s Kruhem mám jen nejlepší zkušenost. A to jsem tam toho nakoupil za pět let, co tam jezdím, poměrně hodně. Mám totiž v práci poměrně dost kolegů zahrádkářů. Takže když tam jedu, nakupuji i pro ně. Naopak rostlinám od Stárkla se u mne nějak... celý příspěvek >
Vozík, 5.9.2009
Jezdím s vozíkem poměrně často doma i v práci. Vystřídal jsem tři typy, ale každý má nějaké nedostatky. Záleží, jak často ho budete využívat a co budete vozit. Doporučuji ložnou plochu minimálně 110x207cm (většina desek, plechů... má rozměr... celý příspěvek >
Rekonstrukce zahrady - co se starym travnikem?, 3.7.2009
V dotazu píšete "rovnání zahrady bagrem". Pokud to znamená větší nerovnosti na pozemku, se zakládáním trávníku včetně poměrně drahých závlach bych byl opatrný. Po srovnání pozemku bude půda pracovat a propadat se ještě příští rok, jílovitá i déle. Je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika