Příspěvky uživatele - paraji

Zasychání koncových větví jabloně - je to spála?, 21.5.2019 Obsahuje fotku
Zdravím Vás, našiel som zopár letorastov v takomto stave.Zvädnuté konce som odstrihol, zatial nie celé letorasty.Je to vplyvom napadnutia chorobou (spála?) alebo niečo iné?
Rubinola - řezat či nechat být?, 18.4.2019 Obsahuje fotku
Rubinola po predjarnom reze pekne obrastá.Je tam asi 6 súkvetí.Môžem nechať nejaké jablko na skúšku?
Sklizeň jádrovin 2018, 18.4.2019
O vašich skúsenostiach s Admirálom aj o jeho obľube vami mám samozrejme prehľad z diskusii tu na fóre.Aj o problematike s pehovitosťou.Určite iba treba vyskúšať.Chcel by som ho na MM106.Je to vhodný podpník?Môžte sa ešte vyjadriť k tomu... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 17.4.2019
Rozumiem, že to bol iba pokus.Uvažujem o tejto odrode.To, že jablká držia pevne na strome a dajú sa dlho skladovať v obyčajných podmienkach je pre mňa veľké plus.Ešte rozmýšľam nad Admirálom a Ligolom.Ktorú z nich by ste viac doporučili?Na všetky asi... celý příspěvek >
Rozkvétání broskvoní, 17.4.2019 Obsahuje fotku
Dobrý deň,sú to rúžovité kvety?Je to neznáma broskyňa u suseda.Asi semenáč.
Sklizeň jádrovin 2018, 17.4.2019
P.Hlavatý, dokedy vydržalo jablko Lucy na strome?
Určení podnože, 2.4.2019 Obsahuje fotku
Je možné získať kvalitné podpníky z výhonkov vyrastajúcich z materského podpníka?Keď vyrastú viac a prihrnem ich zeminou, zakorenili by?Následne by som ich oddelil na jesen.Ide o podpník GF677.Môžem takto postupovať?
Kadeřavost - postřik dnes?, 23.3.2019
Nemohli by ste dať na ukážku fotky tých špičiek?Ďakujem.
Skladovateľnosť jabĺk - 2018/2019, 24.2.2019
Rok 2018 bol určite výnimočný, čo sa týka vplyvu na chuť, množstvo úrody a skladovateľnosť jabĺk.Koncom januára som dojedol posledné jablká Malinové hornokrajské, u ktorých je štandardná doba skladovateľnosti niekoľko týždňov.
Nové odrody jabloni, 26.10.2018
Dobrý deň,je to kompletný zoznam?Chýba mi tam napr.Shalimar... Či sa mýlim?
Sklizeň jádrovin 2018, 29.8.2018
Pán Vysloužil, možno to ani toľko nebolo, už neviem.Každopádne sa so zberom nebudem ponáhlať kvôli teplote v pivnici.Nech klesne čo sa bude dať.Uvidím čo na to "povedia" samotné jablká.
Sklizeň jádrovin 2018, 28.8.2018
Tak s tým neusporiadaným rastom plne súhlasím.Ale je to asi spôsobené aj tým, že nebol udržiavaný niekoľko rokov.Aj ja rozmýšľam čo s ním skrz to skladovanie.Jeden celý konár musí ísť preč kvôli rakovine.Je to taký rozvetvený strom bez stredníka.Taká... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 28.8.2018
Tak u mňa sa začínajú vyfarbovať.Minulý rok som myslím oberal okolo 15.10.Farebne to boli veľmi pekné jablká.Uvidím kedy to bude tento rok.Chuťovo tiež veľmi dobré, len tá skladovateľnosť... Tých cca 5 týždňov to bolo aj u mňa.Ževraj podtrhnutie im... celý příspěvek >
Sklizeň jádrovin 2018, 28.8.2018
Pán Hasman, mal by som mať jabloň Malinové hornokrajské.Chcel by som sa spýtať na vašu skúsenosť so skladovaním tejto odrody.Minulý rok som mal z nej bedničku jabĺk, ale dosť skoro začali múčnatieť.Tento rok je oveľa väčšia úroda a bojím sa toho... celý příspěvek >
Rubinola - řezat či nechat být?, 6.6.2018
Ďakujem za reakciu.Skrátim teda hlavné aj bočné letorasty.Ale čo terminál?Skrátiť aj ten alebo ho radšej "nebrzdiť"?
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika