Příspěvky uživatele - D.Boudyš

Angold, 12.11.2017
Sladká jablka mám rád, například Red Delicious. RD máme taky jeden strom a když se zadaří a jsou krásné plody, tak je to nádhera (chuťovka), nicméně přeslazenost a moučnatění to není příliš můj šálek kávy. Zmínil jste tady Melodii, tu máme taky,... celý příspěvek >
Angold, 12.11.2017
Goldeny mám dva stromky a již jsem někde zmiňoval, že se mi i bez postřiku daří udržet je bez většího napadení strupovitosti. Je to velmi chutné a skvělé jablko. Škoda, že málokdo pozná pravou chuť tohoto plodu, neboť tržní bývají většinou podrtžité... celý příspěvek >
Angold, 11.11.2017
Dnes jsem ochutnal po roce odrůdu Angold a nepřestává mě udivovat. Hodně se tady píše o nedoceněných odrůdách, ale pro mě je tato odrůda asi nejvíce nedoceněná.  Chuť oproti Goldenu méně sladčí, což je pro mě plus. Svěží chuť, krásně... celý příspěvek >
Carmen, 9.11.2017
děkuji a omlouvám se za spam :/  hledal jsem pouze v cz a sk, moje chyba :) nicméně, kdyby byl někdo, kdo jí pěstuje a podělil by se o zkušenosti, tak budu rád..
Carmen, 9.11.2017
Dobrý den,  dokázal by někdo poradil, či se podělit o informace o této odrůdě hrušky?  Na internetu jsem našel pouze, že se jedná o letní novou odrůdu, která dozrává koncem července atd... Nevíte, kde byla vyšlechtěna, popřípadě... celý příspěvek >
Dicolor, 30.10.2017
Děkuji za nabídku. Třeba někdy v budoucnu, ale teď mám top stav (odrůdový - 10 odrůd hrušek a přes 20 odrůd jabloní. Časem bude následovat selekce a dostane se i na jiné odrůdy.. 
Určení odrůdy, 30.10.2017
Dobrý den,  dle mého názoru by to mohla být i Konference. Nicméně i Pařížanka od paní Lídy by na to seděla. Pokud je hruška již v konzumní zralosti (podle fotky určitě), tak by to spíše sedělo na Konferenci. Důležitá taky bude dužina, jaká... celý příspěvek >
Dicolor, 28.10.2017 Obsahuje fotku
Vyzkoušet se má všechno. Bral jsem to tak, že pro spousty lidí je Dicolor "obyčejná" hruška, která ničím nevyniká, ba naopak. Proto jsem i zde dal ten svůj první příspěvek, že jsem byl nadšený, až později jsem zjistil, že mám jinou odrůdu, ale i tak... celý příspěvek >
Dicolor, 28.10.2017
Pokud se opravdu jedná o odrůdu Lucasova, tak se nedá s kupovanými plody srovnávat, ale spodní část hrušky a to zakončení bubáku je typické pro Lucasovu, ale budu ještě tak rok sledovat a porovnávat, abych si byl jistý.  Já jsem z Opatovic... celý příspěvek >
Dicolor, 26.10.2017
Dnes jsem ještě pátral a zjistil jsem, že jsem Vás možná zmátl, napsal jsem, že mám hrušeň Lucasova, ale tu jsem koupil až letos. Při shlédnutí plodů na fóru pod názvem Lucasova a popisu na různých stránkách musím konstatovat, že se asi jedná o strom... celý příspěvek >
Dicolor, 25.10.2017
Omlouvám se ještě za spam, ale troufnu si říci ještě jeden tip  Denisa? nevím, zda tato odrůda je v konzumní zralosti máslovitá.  Pokud by měl ještě někdo nějaké tipy, tak budu rád a omlouvám se, že jsem vychválil hrušku pod... celý příspěvek >
Dicolor, 25.10.2017
Vypadá to, že Váš tip je poměrně přesný. Tak teď nevím, zda mám být rád, že nemám takovou hrušku, jakou jsem si koupil a nebo zklamaný.  Počkám na úrodu příští rok a uvidím. Každopádně jsem s hruškou spokojený a Vám děkuji za tip. Já budu... celý příspěvek >
Dicolor, 25.10.2017
Po shlédnutí této fotky musím opravdu konstatovat, že se asi nejedná o Dicolor.  Typické znaky mojí hrušně: Konzumní zralost: od poloviny října, máslovitá, krátká tlustá stopka, netypický baňatý tvar (tlustý dole), červené líčko, strom... celý příspěvek >
Dicolor, 25.10.2017
Abych se přiznal, tak strom byl zakoupen v Lysé nad Labem pod názvem Dicolor. V té době jsem začínal s pěstováním a tak jsem byl rád, že jsem něco měl.  Když se podívám na ostatní plody z fotek daných dříve, tak musím říci, že všechny plody... celý příspěvek >
Dicolor, 25.10.2017
Boscovu pěstuji taky a je to taková královna hrušek, ale Dicolor jsem si pořídil díky chvále, která na ní byla a zklamaný nejsem i když existují chutnější hrušky. Máte pravdu, že na fotce není typická Dicolor, já to přisuzuji "skvělé" péči o strom a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika