Příspěvky uživatele - Luciena

čím hnojit, 21.4.2006 Obsahuje fotku
Výborným přírodním hnojivem je také kompost. Toho není na zahradě nikdy dost :-)
Levandule, 21.4.2006
Levandule je velice nenáročná trvalka pokud se jedná o živiny. Výborně se jí daří na chudých, avšak vápenitých půdách. Takže hnojení rozhodně není na místě. Jinak je dobré levanduli po zimě zastřihnout, aby si udržela i v následující sezóně pěkný... celý příspěvek >
Nekvetou mi kosatce. Proč?, 21.4.2006
Uvědomila jsem si ještě, že velkokvětými kosatci nemusíte vůbec myslet ty samé kosatce jako já, tedy druh Iris barbata, ale naopak Iris ensata (kosatec japonský). Potom by ovšem byly nároky na stanoviště úplně jiné. Iris ensata upřednostňuje spíše... celý příspěvek >
kdy vyryt cibule narcisu a tulipanu, 21.4.2006
Ještě bych zmínila, že narcisy není potřeba přesazovat každým rokem. Nechávají se na jednom místě bez problémů i několik let a rozsazují se až poté, co povolí v kvetení. Pak se můžou po zatažení opravdu přesadit hned na jiné místo, ale neuškodí jim... celý příspěvek >
Ixia, 21.4.2006
Ixia - česky DUHOVNICE se vysazuje na slunné místo s lehkou a propustnou půdou. Sázejí se asi tak 6 cm hluboko. Rostliny by se měly ze země vyjmout v říjnu a je vhodné je přezimovat v květináči při teplotě kolem 15 `C a občas trochu zalít, aby hlízy... celý příspěvek >
Nekvetou mi kosatce. Proč?, 21.4.2006
Velkokvěté kosatce nejvíce trpí mokrou půdou. Proto by možná mohl být problém právě v tom zalévání. Kosatec pro zdárné kvetení potřebuje hodně výživy a propustnou půdu, která nezadržuje vodu. A hlavně hodně slunce. Oddenky kosatců musí být zasazeny... celý příspěvek >
balkon na jihozápadní straně, 20.4.2006 Obsahuje fotku
Pro tyto podmínky jsou výborné samozřejmě muškáty, ale dobře se daří také hvozdíkům nebo petůniím.
kdy vyryt cibule narcisu a tulipanu, 20.4.2006
Cibulky tulipánů a narcisů je důležité ponechat v půdě až do té doby, dokud samy "nezatáhnou", to znamená dokud listy samy nezežloutnou a neseschnou. Pak teprve cibule ukončuje  příjem živin ze země, což je nezbytné pro další kvetení.... celý příspěvek >
pěstování Jiřin, 20.4.2006 Obsahuje fotku
Většinou se doporučuje jiřinky předpěstovat, než se vysadí na zahradu, ale já mám velice dobrou zkušenost s přímou výsadbou 1.května. Jiřiny nesnesou pozdní mrazíky, ale než vyraší nad zem, trvá jim to zhruba těch 14-15 dní, než přejdou i... celý příspěvek >
Afrikány, 19.4.2006
Afrikánky se krásně rozkošatí, když je přepícháte samostatně např. do kelímků od jogurtů nebo do speciálních výlisků z rašeliny, se kterými se můžou později i zasadit bez obav z toho, že by se při sázení mohly rostlinky poškodit. Jinak na záhon je... celý příspěvek >
Čilimník, 16.4.2006
Ještě jsem zapomněla zmínit, že odpolední slunce by mělo ke zdárnému růstu stačit.
Čilimník, 16.4.2006
Pokud máte spíš kyselejší půdu, tak je to štěstí, protože jestli čilimník něco nesnese, tak půdu s obsahem vápna. Jinak jestli by snad byla půda poněkud těžší, je lepší ji odlehčit přimícháním písku. Čilimník nejlépe roste v propustné kypré zemi... celý příspěvek >
Mam triletou merunku, 14.4.2006
Meruňka je samozřejmě ovocná dřevina určená pro mírnější klimatické zóny, kde zimní teploty nedosahují nijak drastických hodnot. Řez se samozřejmě nesmí provádět, pokud teplota klesne pod -3 stupně C, ale včasný řez je zárukou, že jarní nápor mízy... celý příspěvek >
Praská kůra meruněk, 14.4.2006
Praskání kůry teplomilných ovocných stromů způsobují většinou v zimě a časně zjara velké teplotní rozdíly mezi dnem a nocí. Jako účinná prevence je vhodné nabílení kmenů vápnem.
Co když na jaře neostříhám levanduli?, 14.4.2006
Pokud byla levandule dostatečně sestřižena na podzim, není už potřeba sestřih opakovat, ale přesto je lepší tento úkon nechávat až na jarní dobu. Levandule je vlastně keř, jehož měkké výhony v následujícím roce začnou dřevnatět. Zdřevnatělé části už... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika