Afrikány



Luciena - (39)
19.4.2006 19:55
Afrikánky se krásně rozkošatí, když je přepícháte samostatně např. do kelímků od jogurtů nebo do speciálních výlisků z rašeliny, se kterými se můžou později i zasadit bez obav z toho, že by se při sázení mohly rostlinky poškodit. Jinak na záhon je vhodné rostlinky vysadit až po "zmrzlých", tedy po 15.květnu.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host, 16.4.2005 22:28, zobrazeno: 44314x
Dobrý večer,jsem uplný začátečník se zahradákou Vysela jsem semínka afrikánu za okno do výsevního substratu,hodně mi jich vyklíčilo,jsou tam dost na těsno.....Tak kdy a jak a kam je mam přepíchat???????děkuji dobré duši za radu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 195.212 (?), 19.4.2006 10:36
Vzejdou-li již 2.lístky-zubaté,přepichuji je po jednom ve vzdálenosti 2cm.Po mrazech pak na záhon,nebo do truhlíků.Možno též protrhat hned.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Luciena - (39), 19.4.2006 19:55
Afrikánky se krásně rozkošatí, když je přepícháte samostatně např. do kelímků od jogurtů nebo do speciálních výlisků z rašeliny, se kterými se můžou později i zasadit bez obav z toho, že by se při sázení mohly rostlinky poškodit. Jinak na záhon je vhodné rostlinky vysadit až po "zmrzlých", tedy po 15.květnu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 44.1 (?), 17.5.2006 22:11

Prosím o radu, koupila jsem už vzrostlé afrikány, ale po zasazení jim

zčernaly listy a vůbec nerostou, naopak květy se zmenšily a poupata se nerozvíjí. Nevím, zda nebyly brzy vysazeny.

Děkuji za radu Šimáčková Blanka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 24.98 (?), 16.6.2006 21:39
Afrikány jsou nejvděčnější a skvěle rostou a kvetou při minimální péči. Jsem jejich obdivovatel a nadšenec. Koupila jste snad již vadné sazenice a nebo byly zasazeny na nevhodné stanoviště - příliš vlhké. Osvědčilo se mi pěstování ze semen. Je s tím trochu práce, ale výsledek stojí za to. J.S.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
morrison - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (228), 16.6.2006 22:38
Taky mám Afrikány velmi rád, pěstuji je již několik let podél chodníčku u domu víceméně na plném slunci. Sazeničky kupuji u zahradníka za 1Kč/ks, padesát kousků mi stačí na celou délku záhonu. Chtěl bych ještě podotknout, že pěstuji ty vyšší, tzv. Aksamitníky vzpřímené, jsou až půl metru vysoké, kvetou opravdu velmi usilovně a nadělají dost parády.
Také je pravidelně hnojím Kristalonem Plod a Květ, půdu před sadbou navíc obohacuji o kompost.
Afrikány jsou opravdu velmi vděčné květiny.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 162.128 (?), 1.11.2006 20:32

ja jen jen rozhodim seminka na zahon, a cekam. Pokud je nutne, tak je protrham, ale vetisnou jim nechavam uplnou volnost. Vyrostou krasne chomace obsypane kvety. Po odkvetu seberu seminka a pristi rok rozhodim zase. Nehnojim, obcas zaliju - jsou nas predzahradce, kde vyplnuji prostor nez dorostou keriky. OSobne se mi vice libi ty s jednoduchymi kvety, maji spoustu vyhonu a jsou uplne obsypsane kvety, takze je to skutecne krasna kulicka = neco jako ted listopadky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 169.151 (?), 28.2.2007 14:45
Já mám dobrou zkušenost s tím,že afrikány vyseji do bedýnek  a umístím do studeného skleníku.Pak čekám až vyrostou aspon do výšky 15 cm - záleží na odrůdě.Poté je od sebe lehce odtrhávám , vydrží všechno- a po zmrzlých je dám do truhlíků,na záhony,podél cestičky atd.Jsou velice životaschopné.Loni mi přes dovolenou úplně v truhlících uschly ,ale protože se vysemenily ,tak ještě do podzimu narostly a vykvetly!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 97.147 (?), 10.3.2012 21:52

Dobrý den, mám jen krátký dotaz. V kterém měsíci semínka rozhazujete?

Děkuji za odpověď. L.Bukovská

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 57.71 (?), 17.4.2007 12:04
chtěla jsem poprosit o radu vás zkušenějších, kdy vysadit ven již předpěstované afrikány (jsou velké i krásně vzrostlé), aby mi nezmrzly, protože bydlíme skoro v horské oblasti a ještě v květnu nám často spálí mráz kdejakou věc. Jedná se konkrétně o vysoké afrikány, nevím, jak přesně se to jmenuje. Rostlinky už mají za oknem asi tak čtvrt metru. A když je budu sadit do země, jak hluboko, anebo jen tak, jak byla v květináči doma. Děkuji
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika