Příspěvky uživatele - 245.130

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Slepice napadly malé kuře - díra ve voleti, 16.8.2015
Zdravím všechny. Mám zrovna kuřáko, jen jedno, kvůli dětem. Kvočna seděla na vejci s ostatními v kurníku, ale zabránila jsem vstupu zvědavců k matce. Kuře má nyní 12 dní. Máma je s kuřetem s ostatními, ale prvních byly pár dní ve velké kleci,... celý příspěvek >
Slepice žere vejce, 11.2.2015
Zdravím Chovatele. Souhlasím s příspěvkem. A pokud ta velká písmenka ve slově "přiměřenou" byla na mě, tak se nebojte, že bych je obtěžovala. Jen sem se rozepsala v afektu. A pozoruju je ráda. Mám ale na starosti i jiné věci a jiná zvířata a barák.... celý příspěvek >
Slepice žere vejce, 10.2.2015
Buďte tak laskav a řekněte mi, proč tedy zobák krvácí? Ke kauterizaci přistupují ve velkochovech kvůli kanibalismu. A mají na to kauterizační přístroj, který zastaví krvácení. Nikdy bych to neudělala. Tady je nějaká chyba: v krmení, v ustájení,... celý příspěvek >
Hřebínky, 4.2.2015
Dobrá připomínka. U mě je klid, mám zateplený kurník, teploty neklesají pod 0. A snášejí líp než v říjnu. To byla pauzička... Přepeřovaly jako nikdy. 
Upír slepiček - kuří čmelíček, 1.12.2014
Hezky napsané, Petře. Z tímto zvířátkem nemám problém, ale kdyby jo, nebudu ho litovat, naopak nelítostně likvidovat. Cucat moje slepice nikomu nedovolím. 
Jak naučit slepice hřadovat, 5.10.2014
Zdravím chovatele pipek. Náhodou jsem objevila tuto diskusi. Zrovna dnes jsem nainstalovala v kurníku hřadla, která byla prozatím sundaná. V kurníku jsou kuřata, která nejdříve spala namačkaná v jedné kukani. To jim jako malým vyhovuje. Teď mají... celý příspěvek >
Kurník, 22.9.2014
Kurník i výběh parádní, asi takový mají i naše pipky. Kurník mám také ze zbytků, zateplený, a to i přes léto, mají tam aspoň chladněji než je venku. Větrám jim jen v noci, kdy je chladněji. Ale ty hřady by měly být silnější a zakulacené. Z těchto... celý příspěvek >
Kuřata na zimu, 21.9.2014
Máte pravdu, chovám kočky, a ty množírny jsou hrozné, a 3 roky mám slepice, a ty vynesené bych také nechtěla. Naše holky jsou krásné, snáší jako o život a jsou v rámci omezení kapacity mozku "chytré". Doporučuji Maransky. Snáší víc, než se píše, a... celý příspěvek >
Kokcidióza a jak dál. Poraďte prosím, 9.9.2014
Velmi dobře napsané, dokonce nechybí humor. Oocysty kokcidiozy dokáží vydržet dlouho. Ale nová kuřata nemusí umřít. Nebo si nemoc prodělají i bez příznaků, nebo vůbec ne. Nutná dezinfekce, udržovat čistotu a kvalitně krmit. Stačí použít tyto... celý příspěvek >
Zlodějina Kavapo, 11.8.2014
Přesně tak. Přece už se to probírá dlouho, i jinde než tady. Slepice v hrozném stavu apod. Já bych si od nich nevzala ani pírko. Mám slepice od chovatelů. S jedním byl sice taky problém, (vyjímka potvrzující pravidlo), ale jinak OK. 
Vápenka u slepic, 28.6.2014
Našla jsem to na netu, je to Lekaseptal a 350g stojí cca 380kč. Bez dobírky. Mně teda zabrala vazelína z lékárny a arpalit uplně skvěle, ale měla jsem to jen na jedné koupené slepici, tak jsem ji přeléčila tímto.
Kolik násadovek pod kvočnu, 28.6.2014
Neměl by to být problém. Podsunout je v noci, okolo půlnoci. Hodně podestýlky, a sledovat hned brzo ráno(budík), jak se bude slepice chovat. Moje slepice neumí počítat ani do třech, tak by je i vaše měla přijmout. Uvidíte, kolik se jich vylíhne,... celý příspěvek >
Kolik násadovek pod kvočnu, 22.6.2014
Těch 7 je podle maximum. Aby jste měl jistotu, že všechny obsedne a ty co posunuje na kraj budou stále pod ní. Já teda ani pod normální kvočnu nedávám víc než 10 - 12 vjec. Předpokládám, že jí podsunete i ty kuřata z líhně? 
Neznámy hmyz ako sa ho zbaviť, 22.6.2014
Všechni cizopasníci v kurníku jsou drobní. Nejlépe vyhledat si na netu podobu těch potvor. Je ale klidně možné, že se tam uhnízdil hmyz, který neparazizuje na slepicích a slepice umřely na něco jiného. Já s parazity problém nemám, 4x do roka... celý příspěvek >
Kdy kuřata k hejnu?, 24.5.2014
No, záleží na tom, jaké máte slepice. Hodné či obránce... Je dost pravděpodobné, že je slepice napadnou, i zabít je můžou. Nejlepší je si zahrát na kukačku a podstrčit kuřata slepici, která sedí. Ale hybridy zrovna moc nekvokají, tak je to asi na... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika