Příspěvky uživatele - 83.29

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Melouny 2019, 10.9.2019
Tak já jsem zas slyšel o zasychání zálistku (na té fotce pod úponkem).O zasychání úponku slyším poprvé.
Melouny 2019, 8.9.2019
Řekl bych, že stáčení a usychání stopky hlavně u ranných odrůd, značí už spíše přezrávání plodu. U těch pozdních odrůd to fungovat může, protože mají většinou silnou slupku a nepřezrávají tak rychle. Vždy je lepší vedět jakou odrůdu pěstujete, vědět... celý příspěvek >
Melouny 2019, 1.8.2019
Zřejmě nějaká půdní houbová choroba (fusarium). To se mi stávalo, když jsem pěstoval neroubované rostliny se semínek. Většinou na začátku srpna začaly uvadat šlahouny. Kořeny melounů nesnášejí težkou a mokrou půdu. Většinou je to s přelévání nebo... celý příspěvek >
Roubované melouny ze skalnicky-cesnek.cz, 25.4.2019
Tak v prvé řadě záleží vše na počasí. Nadmořská výška 400m.n.m. není to jediné co může ovlivnit růst a plodnost melounů. Záleží i jaká je to oblast - podhůří Jeseníků, Krkonoš či někde v teplejší oblasti pod kopcem. Dále pak jižní či severní svah.... celý příspěvek >
Melouny 2018, 22.7.2018 Obsahuje fotku
 Tak pokud ztmavnou, tak z těch klasických odrůd by to mohlo být Lajko nebo Sugar Baby. Kromě těch klasických rad jako dutý zvuk či žlutý flek na spodku plodu, se to dá dobře uhodnout podle stáří plodu od odkvětu. Což u těhto ranějších odrůd je... celý příspěvek >
Melouny 2018, 22.7.2018
No nevím v jaké nadmořské výšce je pěstujete. Jeden z problémů může být i ten skleník. Z něho jsem nikdy žádnou významnou úrodu nesklidil. Ve skleníku má rostlina až moc dobré podmínky a tak většinou hodně roste do zelené hmoty. Roubovaná rostlina... celý příspěvek >
Melouny 2017, 13.8.2017
Tak Charlestony bývají spíše bledší, nejsou tak červené jako jiné odrůdy. Bývá to i u této odrůdy uváděno, že má dužninu světle červenou. Jinak je to dobrá odrůda. Má pěkně šišaté velké plody, a ty se mi líbí. Stejně jako odrůda Jubilee či Jubilee... celý příspěvek >
Melouny 2017, 11.8.2017
Tak podle tvaru, váhy a barvy slupky, by se mělo jednat o odrůdu Charleston Gray, či nějaký z jeho typů. Podívejte se na web a srovnejte ten Váš s jinýmy plody této odrůdy
Vyrážka na spodním listu papriky, 23.4.2017
Jak už bylo řečeno je to nadměrnou zálivkou, která je někdy vystřídána přísuškem. Na stanovišti např. ve skleníku se to zpraví.
Pestovanie lesnych cucoriedok (boruvek), 12.3.2017
Taky pěstuji lesní borůvky doma. Tam kde pěstuji kanadské borůvky, tak jsem vsadil koupený keřík brusinek, který se neobyčejně rozrůstá a z lesa jsem si donesl i keřík borůvek a roste a plodí taky. Kyselá půda je samozřejmě podmínkou
Identifikace, 6.9.2016
Tak kdyby byla ještě foto rostliny, bylo by to lepší.
Problémy s melouny, 27.8.2016
Co se týká toho vadnutí, je spousta půdních houbových chorob, které se chovají podobně a rostlina postupně uvadá - hlavně pokud máte težkou půdu. To se mi stávalo běžně u neroubovaných rostlin, které na začátku srpna postupně, jak píšete, uvadaly jen... celý příspěvek >
Problémy s melouny, 27.8.2016
1. Nádoba má omezený prostor a meloun potřebuje  hodně živin. Vypěstovat v nádobě velký plod není zas tak jednoduché. Ve volné půdě je to jednodušší. Záleží na zpracování a prohnojení půdy, počasí pěstované odrůdě, dále pak je dobré použít... celý příspěvek >
Meloun červený, 31.7.2016
Tak i v 700 m.n.m. dokážou melouny narůst a dozrát, a to hlavně ranné odrůdy. Vše záleží jen a pouze na počasí. Třeba loňské horké léto by určitě stačilo i na vyšší nadmořskou výšku. Pokud je léto chladnější a vlhčí, jako třeba před několika lety,... celý příspěvek >
Jméno rostliny s příchutí banánu?, 29.5.2016
Zřejmě Pepino Gold
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika