Roubované melouny ze skalnicky-cesnek.cz



host - 83.29 (?)
25.4.2019 11:21

Tak v prvé řadě záleží vše na počasí. Nadmořská výška 400m.n.m. není to jediné co může ovlivnit růst a plodnost melounů. Záleží i jaká je to oblast - podhůří Jeseníků, Krkonoš či někde v teplejší oblasti pod kopcem. Dále pak jižní či severní svah. Poslední léta byla dost teplá. Pokud bude i to letošní tak všechny odrůdy, které se tam nabízí spolehlivě dozrají. Rané odrůdy - Pramagold, Primaorange jsou do jisté míry jistota, ale víceméně pěstováním i těch pozdějších odrůd prodloužíte sklizeň.  Samozřejmě záleží na zahrádkáři, jak připraví půdu a jak se bude o melouny starat + to počasí. Mě vyhovují poslední suchá léta, protože raději zaleji. Pokud je delší vlhké období tak melouny trpí houbovými chorobami a třeba ani nestihnout dozrát. Porost uschne.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 107.18 (?), 23.4.2019 8:00, zobrazeno: 2883x

Kupoval jste někdo rubované melouny (nebo hadovky) ze skalnicky-cesnek.cz? Pokud ano, jaké s nimi máte zkušenosti? Díky moc.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 23.4.2019 13:02

Eliška a Vašek Kozákovi jdou v tátových stopách.

Tedy ne až tak specializovaně, ale Eliška hlavně kvítí a Václav ty melouny. No a česnek mají v rodině i příbuzenstvu...

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 23.4.2019 18:36

Zajímavá nabídka melounů. Možná bych zkusila něco objednat. Zaujaly mě ty odrůdy do vyšších poloh. Jsme 430m/nm. Zkoušel někdo některou odrůdu z jejich nabídky? Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 223.242 (?), 24.4.2019 17:55

Nezkoušel, al já bych Vaškovi věřil. V Lednici na fakultě byla v minulých letech ochutnávka cca 40ti odrůd melounů. Jenže za každou dobrou prací vždy musí stát konkrétní člověk a nikoliv anonymní fakulta. No a ta kolekce podle všeho byla Vaškova práce. Pokud tedy něco prohlašuje v nabídce, není to přepis z holandského katalogu, ale osobně odzkoušený fakt v podmínkách čech a moravy.

SfK.

To jsem tuhle četl u nabídky broskvoně, že je vhodná do všech poloh a podmínek. Když jsem hledal v zahraničních nabídkách, tak jsem zjistil že to bylo myšleno pro italský trh, kde není problém z pozdními závany arktického vzduchu jako u nás severně od Alp.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 83.29 (?), 25.4.2019 11:21

Tak v prvé řadě záleží vše na počasí. Nadmořská výška 400m.n.m. není to jediné co může ovlivnit růst a plodnost melounů. Záleží i jaká je to oblast - podhůří Jeseníků, Krkonoš či někde v teplejší oblasti pod kopcem. Dále pak jižní či severní svah. Poslední léta byla dost teplá. Pokud bude i to letošní tak všechny odrůdy, které se tam nabízí spolehlivě dozrají. Rané odrůdy - Pramagold, Primaorange jsou do jisté míry jistota, ale víceméně pěstováním i těch pozdějších odrůd prodloužíte sklizeň.  Samozřejmě záleží na zahrádkáři, jak připraví půdu a jak se bude o melouny starat + to počasí. Mě vyhovují poslední suchá léta, protože raději zaleji. Pokud je delší vlhké období tak melouny trpí houbovými chorobami a třeba ani nestihnout dozrát. Porost uschne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
katoo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (367) - 167.81 (?), 25.4.2019 12:58
Letos mám objednáno 5 odrůd, pak napíšu jak se jim daří 😉
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika