Příspěvky uživatele - 234.73

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Goulburn River Gold, 30.10.2018
Len na upresnenie: Goulburn River Gold nie je odroda hrušky. Je to obchodná značka, pod ktorou sa bude predávať a najmä vyvážať na obrovský ázijský trh najkvalitnejšie austrálske ovocie, okrem iného aj hrušky. Goulburn River je rieka v štáte Victoria... celý příspěvek >
Podnož Rakoniewická, 27.8.2018
Ďakujem Vám Jiří 1968 za odpoveď, škoda že škôlkari už prakticky nemnožia broskyne na podnoži St. Julien. Do ťažkých ílovitých pôd je to vynikajúca podnož.
Aké odrody jabloní?, 23.9.2017
Ešte raz vďaka. Ono je asi aj dosť dôležité, aká konkrétna odroda sa skombinuje s akým podpníkom. Mám už zopár stromov (Rajka, Rubinola, Topaz) vysadených na M9 a rast majú pomerne bujný, vo veku 3 rokov majú okolo 2-2,5 metra. Naopak, vyššie... celý příspěvek >
Royal Glory a spol, 15.8.2017
Pravda je, že na to nejsem zvyklý, jelikož starší klasické odrůdy žádnou ochranu nepotřebují!!! Pan Petr sused mal kedysi odrodu Luna, nikdy ju nepostrekoval a vydržala mu skoro 30 rokov.Mrazuodolnosť tejto odrody bola na veľmi dobrej úrovni.... celý příspěvek >
Topaz nepřekonaný, 29.7.2017
234.21: Nie, to si vysvetľujete nesprávne. Takto to neplatí. Slaborastúce podpníky majú svoje výhody (rýchly nástup rodivosti, možnosť nižších tvarov, väčšinou aj väčšie a lepšie vyfarbené plody), a tiež nevýhody (plytký koreňový systém a z toho... celý příspěvek >
Ovocné druhy pěstovatelné totálně bez postřiku, 29.7.2017 Obsahuje fotku
Bez postrekov sa dá pestovať aj čínsky hloh (Crataegus pinnatifida). Chorobami netrpí, len občas sa objavia vošky. IH
Oskeruše, 29.7.2017
Oskoruša - zasadili sme ju v rozľahlej kamarátovej záhrade. Teraz má výšku asi 3 metre (foto). Úrody sa už my nedožijeme, možno potomkovia to pri popíjaní oskorušovice ocenia. IH
Rakytník, 29.7.2017
Rakytník: s vôbec prvou úrodou (ako sa rysuje) zatiaľ spokojnosť - viď foto. IH
Hrušně, 29.7.2017
Letné hrušky - prvé odrody v priebehu 10-14 dní dozrejú (u nás). Na foto 1 je stará klasika Clappova, na foto 2 menej pestovaná Harrow Delight, ktorá podľa mňa patrí medzi vôbec najkvalitnejšie hrušky (harmonickosťou chuti, korenistosťou i... celý příspěvek >
Chrastavitosť: "rezistenty" versus "nerezistenty", 29.7.2017
LUCY ((Topaz x Fuji) by sa teoreticky mala zaradiť k výkvetu "rezistentov". Ako to bude prakticky a naozaj, to ešte len uvidíme. Na foto 1 je Lucy teraz, už s náznakom vyfarbenia. Pre porovnanie Angold (foto 2) a Rozela (foto 3). IH
Zárodek květu, 29.4.2017 Obsahuje fotku
😉
Doba postřiku proti pilatce, 2.4.2017
Katoo: Neonikotinoid Calypso bol stiahnnutý z trhu, dôvodom je práve škodlivosť pre včely (údajne poškodzuje ich nervový systém a nepriaznivo ovplyvňuje ich správanie). IH
Výsledky organoleptického hodnocení jablek Lysice 2016, 12.1.2017
Pre Petra z P.: Z jabloní mám tieto odrody: Jonathan, Golden Del.,Coxova reneta, Starking,Idared, Granny Smith, Bohemia, Bohemia Gold, Gala, Jonagored, Ligol, Topaz,Admiral, Shalimar, Heliodor, Florina, Lucy,Prima, Desert, Fuji,Karneval, Rubinola,... celý příspěvek >
Teska, Fenix, Harbinger, Dixired, Favorita Morettini 3, 16.12.2016
Pane Jano, i ty "Haveny a spol."tady byly před lety novinkami a nakonec se jim tady docela daří, tak taky hodně pomrzly.Při -3st.pomrzla i většina slivek. Pan Jirko u mňa tento rok slivky nepomrzli, bola veľmi dobrá úroda ale marhuliam a... celý příspěvek >
Topfive, 21.9.2016
No ale žeby odroda Toptaste dozrievala pri Trnave neskôr ako v hornatej oblasti severozápadného Slovenska zhruba 130 km od Trnavy severnejšie tak to sa mi nezdá.     Jano
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika