Příspěvky uživatele - 112.16

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Prosvětlovací řez starých meruněk, 17.6.2020
dobrý den, v loňském roce jsem udělal prosvětlovací řez starých meruněk-50-60let. Jeden strom/ semenáč / to sněší dobře, ale druhý roubovaný to nese hůř. Místo aby obrostl, tak se objevilo více suchých větví. Úroda je samozřejmě slabší. Prosím o... celý příspěvek >
Co mi žere česnek, 4.5.2020
Asi před 5 roky jsem měl něco podobného. Byly to rezavý slimáci. Vedle řádků byla tráva a měli se kde schovat. Na 3 řádcích délky cca 45 metrů jsem jich nasbíral 1/4 menšího kbelíku. Chce se to podívat na pozemek ještě velmi brzo ráno za šera, před... celý příspěvek >
Starjet - po zahřátí nefunguje vypínač elektrospojky, 1.5.2020
Zkuste ihned po dušení motoru zkontrolovat teplotu rukou u ložisek a kladek sečení. Mohlo by se některé z nich přehřívat - zadírat. Za studena nemusí být problém, ale pokud se některé zahřeje a bude vlažné mohla by to být příčina.
Pěstování vína ve skleníku, 27.2.2020
Mám ve skleníku na severní straně 2 hlavy již asi 20 roků. Z každé hlavy sklízím cca 12-ti litrový kbelík. Sklizeň je cca o 6 týdnů dříve a trsy výstavní velikosti. Nestříkám proti plísni, jen na jaře trochu zavlažím vodou ke kořenům. Zásadně skleník... celý příspěvek >
Česnek 2019/2020, 8.2.2020
Dnešní ranní kontrola česneku. Vzchází zatím asi 30 % do max. výšky 2 cm. Zbytek je pod zeminou. Odrůda Ruský bílý sázena od roku 1982. Nové odrůdy se mi zatím příliš neosvědčily. Cibule ozimá sazečka odrůda Shakespeare (spíše pro jarní konzum a na... celý příspěvek >
Pořízení domácí vodárny ke studni, 12.1.2020
Pokud se filtr nasadí na sání čerpadla, tak třeba počítat s tím, že má určitý odpor = snížení sací výšky čerpadla a při i malém zanešení menší průtok. Pořiďte si větší typ. Velikost sítka 500 mikronů=0,5mm , na zalévání zahrady bohatě stačí.... celý příspěvek >
Dřevěné ploty - praxe, 7.1.2020
Pokládat svisle, horní okraj seříznout na šířku šikmo do špice - cca 45 st., aby voda lépe stékala a nedržel se sníh. Tuto řeznou plochu i více impregnovat-natírat.   L.
Vířivka, 2.1.2020
Zadejte na internetu název  "Koupací sud". Je to z nerezu a vodu si ohřejete dřevem na teplotu jakou chcete. I v tomto počasí. Bublinky a proudy to sice nemá, ale životnost na celou generaci.    L.
Plečka, 25.11.2019
Všerob máme asi 5 roků. Vůbec si nemohu stěžovat. Používáme na větší plochu česneku (50 x 5 metrů) a brambory (50 x 10 metrů). V menší míře na mrkev, cibuli a petržel. Zhotovil jsem si ještě jednu prostřední radličku do meziřádků a upravil výšku... celý příspěvek >
Kroupy... a je po úrodě, 3.11.2019 Obsahuje fotku
Letos u nás - jižně od Prostějova bylo letos krupobití 3 x. Ničivé ale bylo jen jedno, malé důlky v karosériích aut, prostřílený vlnitý polykarbonát. Velikost krup asi jako kaštany. Skleník to vydržel. Očesaný česnek - zůstaly jen stonky skoro bez... celý příspěvek >
Kdy a jak sekat první trávník, 12.8.2019
Sekat začněte až bude trávník výšky cca 15 cm a víc . Na sekačce co nejvyšší polohu nože -  8 cm a výše. Další sekání rovněž s touto výškou.  Příští rok na jaře opět s touto výškou sekat 2 x a potom lze pozvolna výšku snižovat. Listová... celý příspěvek >
Doporuceni jablone - zacatecnik, 27.7.2019
pro 4.42    Pokud je více větrná poloha doporučil bych odrůdu " TOPAZ " . Je odolná právě proti opadání. Jiné odrůdy jsou z poloviny větrem opadané.Já ji na podzim ze stromku stříhám nůžkami (mám zákrsek), při klasickém trhání se... celý příspěvek >
Instalace čerpadla do kopané studny, 9.7.2019
Pokud budete jen zalévat zahradu a čerpadlo nepoběží  "několik minut"  do zavřené hadice (výtlaku)  tak žádný  "presscontrol"  nepotřebujete. Jsou to jen vyhozené peníze. Stačí pouze čerpadlo zapínat a vypínat vytažením... celý příspěvek >
Instalace čerpadla do kopané studny, 8.7.2019
Cena sestavy na zalévání bez práce  :   neznačkové čerpadlo se šroubením+hadice 3/4" - 20 metrů s koncovkou na zalévání a lano na zavěšení čerpadla do 4000 Kč. Se značkovým čerpadlem i dvojnásobek ceny. Čerpadlo ponorné tlakové na vodu... celý příspěvek >
Brambory nevyklíčily, 11.6.2019
Je to odrůdou. Právě Agria patří mezi starší české odrůdy a má výbornou skladovatelnost = ve sklepě skoro neklíčí. Pro sázení je ji ale nutno delší dobu nakličovat než jiné odrůdy. Dohledejte si něco o "Dormaci brambor". Tam je toto popsáno. Pokud je... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika