Příspěvky uživatele - 112.16

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Zahradni povrchove cerpadlo, 10.1.2019
Mám podobné čerpadlo jiného výrobce a savici Hecht. Z IBC kontejneru čerpám vodu zcela normálně.  Možná je zde obava, že by se savice v horním oblouku nad čerpadlem nechtěla odvzdušnit, ale v mém případě to nedělá problém.
Pálenka z melasy, 9.1.2019
Zcela běžně odebíraly lihovary před cca 20 lety řepnou melasu na pálení lihu ve velkém - celé cisterny. Lihovar Kojetín - Seliko, nevím, zda je tomu i nyní.
Malotraktor do lesa, 6.1.2019
Uvedene štěpkovače vyžadují min. 540 ot   plný plyn, lépe 1000 ot a potom volnoběžnější otáčky motoru. Cca 15 koní by mělo stačit do 7 cm měkkého dřeva. Kontaktujte výrobce jaké otáčky jsou nutné, hodně záleží na průměru metacího kola aby... celý příspěvek >
Malotraktor do lesa, 6.1.2019
Záleží o jaký typ štěpkovače se jedná. Náš špalíkovač 4 x 4 nože do cca 8 cm pracuje s traktorem při zvýšeném volnoběhu - cca 1300 ot/min otáčky motoru a vývodová hřídel má potom odhadem do 300 ot /min.
Klíšťata a jejich vyhubení ze zahrady, 5.1.2019
Sice to příliš nesouvisí, ale nechci zakládat nové vlákno. Dnes 5.1.2019 jsem vytahoval našemu kocourovi první klíště, ještě by tak 1 den sálo a odpadlo. Všude je asi 5 cm sněhu. Kocour je cca 70% dne venku a 30 % v domě - záleží i na počasí, pokud... celý příspěvek >
Malotraktor do lesa, 4.1.2019
Když vlek tak do kopců minimálně s nájezdovou drzdou. Pozor na inzerát. Je podezřele levný a podobný tomu, že malotraktor je v Anglii, zaplatit převozní firmě apod. Po delší komunikaci, když jsem mu sdělil, že bratr jezdí kamionem Anglii každých cca... celý příspěvek >
Průsaková hadice ve skleníku, 3.1.2019
Bohužel se pletete. 7 metrů vody je 0,7 bar = 70kPa=0,07MPa. 70 cm vody je potom 0,07bar = po staru přibližně 0,07 atmosférv.    Luboš Z.
T-4K-10 Pojazdova zavislost, 19.10.2018
pro 232.24 - pojezdová páka vpřed-vzad. U novějších typů 4K-14 se stávalo, že vypadl kolík pr.cca 6-8 mm na náboji co posouvá převod. Demontovat kožený kryt u páky reverzu, pohnout pákou a hned uvidíte zcela nahoře zda je tam kolík. Pokud ne spadl na... celý příspěvek >
Čerpadlo Sigma 32-SVA, 16.6.2018
Pokud kupujete jen čerpadlo s mech. ucpávkou , motor původní, tak věnujte velkou pozornost souososti sestavení. Nepřesnost - malé vyosení nebo výškový rozdíl a následné minivibrace mohou vést k poškození mechanické ucpávky . Provazcová tak... celý příspěvek >
1000 litrová nádrž od Rondapu - ohřev užitkové vody, 8.5.2018
Dotaz 1 - ohřev nemám vyzkoušen, ve slunečný den odhad teploty vody je asi do 40-45 st.C. O cca 10 st.C by se teplota zvýšila pokud by se kolem dokola postavil jakýsi skleník (omezení proudění vzduchu a tím ochlazování - především v noci) Dotaz 2... celý příspěvek >
Sklizeň běleného chřestu, 21.4.2018
Zkuste přikrýt neprůsvitnou nádobou - vyšší plechovka, plechový nebo černý plastový kbelík. Kdysi se používali specielní keramické jakoby květináče obrácené pochopitelně dnem vzhůru. Dělal jsem to na zahradě pomocí 5 litrových pechovek od okurek před... celý příspěvek >
Ekologické nebo kompostovací WC, 27.3.2018
Možná by se Vám hodil bez separace, vše dohromady.  Pro dočasné použití vyhovující. Nedávají se žádné chemikálie. Zasypává se pilinami, rašelinou, kompostem apod.. Zadejte do vyhledavače :pilinka4+, bez plus je nádoba 50 litrů, s + je vložená... celý příspěvek >
Výběr štěpkovače - poradte, 11.3.2018
Šnekový od Bystroně mám doma, stáří asi 20 roků. Větve spíše vtahuje a loupe, dá se použít na mulčování i topení.Velmi lehké přebroušení ostří stopkovou bruskou asi po 40 hod.práce. Jedná se o srovnání ostří od kamínků a tvrdých suků. Mám model na... celý příspěvek >
Už vám leze podzimní česnek?, 29.1.2018
Střední Haná - 15 km jižně od Prostějova, 225 m n/m, mírná mrazová kotlina. Včera 28.1 asi po 1 metru sem tam koukala špička stvolu do výšky asi 1 cm. Řádky ale zatím vidět nejsou. Sázeno okolo 10 listopadu.    Luboš Z.
Jaký nůž na roubování?, 21.1.2018
Někdy před více než rokem jsem četl následující, možná to pomůže. Jedná se o úhel broušení ostří nožů - t, j,poslední asi 1 mm od ostří, nikoliv tedy úhel celého nože, ten bývá i nižší. 14 ° chirurgický sklalpel a břitva 20° nuž na lehkou... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika