Příspěvky uživatele - 198.185

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Kidd´s orange, 13.11.2021
Možno skúsim v lete trochu preriediť korunu, aby nebola taká zahustená a možno skúsim viac kosiť pod stromom, nech sa tam nedrží prílišná vlhkosť. Tento rok si vo vtáčej búdke na strome urobili hniezdo sršne, ale plody vo väčšej miere nenapichávali.... celý příspěvek >
Kidd´s orange, 13.11.2021
Super. Ďakujem. Moniliózne plody na strome nenechávam, poctivo všetky oberám. Zbieram aj padanky spod stromov, nechávam nič pod stromami. Žiadne sústredné kruhy špinavo bielych vankúšikov na plodoch nemám - ak by také plody boli už pri zbere, tak ich... celý příspěvek >
Kidd´s orange, 7.11.2021
Ďakujem za spätnú väzbu. Takže hniloba nie je typická pre KO. Jadrincova hniloba mi výrazne napadla iba toto jablko, iné odrody nie, aj keď sú spolu uskladnené v pivnici (Vanda, Rubinola, Bohemia, No name 1, 2, 3). Jablká nestriekam ničím. Ok, budem... celý příspěvek >
Charneuská hrušeň, 7.11.2021
Mám tiež Charneuskú a začínam pomaly riešiť podobný problém, ale zatiaľ to nie je také vypuklé ako u Vás. Mám zatiaľ mladý, čoskoro 3-ročný strom na plánke. Našiel som, že v knihe Černík - řez ovocných stromů autor uvádza, že pre Charneuskú je... celý příspěvek >
Kidd´s orange, 7.11.2021
Aká je asi tak praktická skladovateľnosť Kidd's Orange v pivnici? Neznáma odroda, ktorú som identifikoval pred 2 mesiacmi ako Kidd's Orange - tieto jablká mi už po 2 mesiacoch v pivnici dosť silno hnijú od jadrinca. Je to typické pre Kidd's Orange?... celý příspěvek >
Jakou či jaké ostružiny?, 7.9.2021
Čačanská beztrná rodí veľké čierné plody v plnej zrelosti takmer bez kyseliny. Fakt chutná černica. Zhodli sme sa doma, že nám chutí oveľa viac ako Thornfree. Manželka dokonca zahlásila: "Z tejto môžeš vysadiť ešte 1 krík". Ale zatiaľ sa s tým... celý příspěvek >
Švestky 2021, 7.9.2021
Bola prvá úroda Lepotice - asi 15 ks. Na konzum bola až koncom augusta (27.-28.), ešte okolo 20.8. boli niektoré plody menej sladké a niektoré ojedinelé dokonca ešte kyslé. Vo vyšších a chladnejších polohách má vraj lepotica horšiu chuť, nám chutila,... celý příspěvek >
Co je to za odrudu jablek, 6.9.2021
Po predbežnom skuknutí pomológií a internetu sa domnievam, že by to mohlo byť Kidd's Orange. Vedú má k tomu okrem iného aj pozorovania, ktoré som v príspevku predtým neuviedol. 1. Jablko padá vo vetre. Bohužiaľ, zafúka silnejší vietor a jablká... celý příspěvek >
Broskvoň Rich May, 19.6.2021
Dobrý deň,  a ako je na tom Sagittaria alebo Rich May s praskaním kôstky? Igor
Červený rybíz neplodí, 23.5.2021
Mal som rovnaký problém minulú sezónu a prisúdil som to neskorým jarným mrazom. Nemusí to byť tým, ale mne to tak nejak dávalo zmysel a až čas ukáže, či som sa nezmýlil v úsudku. Odroda Rolan, vraj stredne neskorá, u mňa dozrievala od polovice júla a... celý příspěvek >
Redwin, Amsdenova, Primissima Delbard, 23.5.2021
Primissimu som pri bežnom prezeraní stránok ešte nedávno videl v zahradníctve Spomyšl. Igor
Zakvitnuta Rubinola po vychovnom reze, 20.5.2021
Tie spodné vetvičky tak odhadom 20 cm od zeme ste mali pri výchovnom reze odrezať. Aspoň ja by som ich teda odrezal. Hore to máte zastrihnuté vo výške ako na nejaký odhadom zákrsok, teda tam asi budete chcieť zakladať korunku. Ak je to tak, tak potom... celý příspěvek >
Cacansku lepoticu alebo Stanley?, 19.5.2021
V teplej polohe je asi jedno či Lepotica alebo Stanley, ale u mňa v chladnej polohe SV Slovenska, síce iba 320 m n.m., ale mrazová kotlina, už 2. rok po sebe 4-ročná Lepotica trpí po zime na mrazové trhliny na konároch a kmienku a mrazové trhliny... celý příspěvek >
Ostružiník beztrnný, 5.3.2021
Mám vysadené Loch Tay (2ks), Arapaho (3 ks), Ouachita (1 ks), Čačanská beztrná (1 ks), Triple Crown (2 ks), Thornfree (1 ks), Navaho (1 ks). Hodnotiť môžem zatiaľ iba Thornfree a Arapaho. Arapaho je jedna z najskorších černíc vôbec,... celý příspěvek >
Hrušně do horších podmínek, 15.5.2020
Ďakujem za názory. Možno to nebude príčina úhynu, ale tie hrušky sa líšia ešte v tom, že Williamsova aj Clappova boli sadené na jeseň/podzim a Charneuská na jar, aj keď bola zakúpená už na jeseň. Prišla mi proste neskoro a už som nemal odvahu dať ju... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika