Příspěvky uživatele - 232.19

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Přesazovaní pokojových rostlin (obecně), 17.5.2019
A jinak všude píšou, že se má rostlina před přesazováním zalít, ale mnohem líp se přesazuje, když je substrát vyschlý. Zalívám až přesazenou.
Přesazovaní pokojových rostlin (obecně), 17.5.2019
Pokud je ta rostlina nějak vzácná/choulostivá/křehká, tak bych jen vyhodil horní vrstvu starého substrátu, to jde většinou lehce. Bývá to mrtvá zemina plná solí z hnojení. Jinak já se snažím při přesazování co nejvíc původní zeminy dát pryč a co... celý příspěvek >
Larvy v květníku, 15.5.2019
Vypadá to na larvy smutnic. Celkem neškodné, i když obtěžující. Spolehlivě vyřeší snad jen parazitické hlístice.
Klivie má krátký stvol, 6.5.2019
Tak to si dovolím tvrdit, že je nesmysl. Babičce kvete v bytovce na chodbě, kde je přes zimu průměrně tak 5 °C a stvol je až do nebe. Z teplé vody by měla pořádný šok.
Klivie má krátký stvol, 6.5.2019
Já jsem někde četl, že se má klívie přestat zalévat, jakmile začínají rašit poupata. A jakmile stvol doroste do požadované výšky, obnovit zálivku. Jestli to tak funguje, nevím, ale za pokus to stojí...
Pochlubte se jak vám kvetou Orchideje, 25.4.2019 Obsahuje fotku
Střih tlustice, 1.4.2019
Vůbec bych se toho nebál.
Calathea whitestar nemoc, 31.3.2019
Dobrý den, kdyby to byla moje oblíbená, tak bych ji ostříhal těsně nad zemí, přesadil do nové hlíny (a co nejvíc staré hlíny vyhodil) a postříkal chemií - něco přímo na svilušky. Ale jinak by šla hned z domu, svilušek se těžko zbavuje, tak bych... celý příspěvek >
Neznáma pokojová rostlina, 28.2.2019
Určitě. Kohlerie nesnáší přímé slunce, ale chce hodně světla; nejlepší je severní nebo východní okno. Moudré knihy praví, že na zimu zatahuje do rhizomů, ale mně rostla celoročně, asi záleží na podmínkách. Nejlepší je každý rok ostříhat a vršky dát... celý příspěvek >
Neznáma pokojová rostlina, 28.2.2019
Tak to je určitě nějaká kohleria. Taky jsem ji míval. Množí se (kromě řízků) též rhizomy - oddenky v hlíně, vypadají jako červíci.
Neznáma pokojová rostlina, 26.2.2019
Nemohla by to být nějaká kohlerie?
Bílí až průhlední škůdci v květináči - foto, 10.1.2019
Vypadá to na nymfy (nedospělé jedince) stínky, je jich víc druhů - stínka zední, s. obecná, s. mravenčí atd. Rostlině by škodit neměly, ale doma bych je taky nechtěl. :) To máte někde v chladnu? Líbí se jim vlhko.
Množení pryšce běložilného, 16.12.2018
Teď není na tyhle experimenty moc vhodná doba (málo světla). :) Ale není ta rostlinka v moc velkém květináči? Pokojovky totiž prvně tvoří kořeny - mapují si terén, jak moc můžou bujet. Takže je dobré postupně přepichovat. Navíc, když ji přesadíš, tak... celý příspěvek >
Co jí chybí?, 7.12.2018
Napadá mě pandán - nemá zubaté ostré okraje listů?
Množení pryšce běložilného, 7.12.2018
Ahoj, úplně jednoduše, je to trochu plevel. Zastrčíš pár semínek mělce do zeminy přímo v květináči u mateřské (původní) rostliny. Po čase vyrostou mladé semenáčky a ty pak postupně přesazuješ do větších a větších květináčků. Nebo semena dát po jednom... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika