Příspěvky uživatele - 137.8

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Fialová růže, 6.5.2008
Jenom na okraj:  kde jste vzal to "levné"zahradnictví? Pytlík 30 cibulí tygridií 160 Kč, jiřinka jakbysmet, 1 sazenice orlíčku 60 Kč, 1 sazenice dicentry - bílé, pravda - též 60 Kč, to jsou Střešovice. Výběr snad je, hlavně je dost... celý příspěvek >
zkušenosti se zavoskovanými růžemi, 6.5.2008
Zavoskovaná žlutooranžová růže mi nevzešla, a že měla pod seboua kolem sebe pytel "substrátu pro růže" a vedle potůček... na obrázku byla moc krásná.
Nesmrtelná polyantka a Pražské Vánoční Minirůžičky, 6.5.2008
Majitelkou záhonu růžiček jsem se stala naprosto mimoděk: Zakupuji pravidelně o vánocích kvetoucí minirůže do pražského bytu, většinou jakou součást léčení nějaké virózy, vždycky stojí psáno: Lze vysadit na záhon. Tak jsem tak učinila, dostaly chudou... celý příspěvek >
Meconopsis, 6.5.2008
Tedy to může být super rostlina, má na vebu svůj klub. Vytrvalý krásný mák, jdu shánět taky, půjde pěstovat v polostínu???
Dicentra (srdíčko) a orlíček z babiččiny zahrádky, 6.5.2008
Přesně to jsem udělala. Silou vůle zapomněla na sněhobílé srdíčko na obrázku, odkvačila do tržnice a zakoupila pořádně vzrostlou dicentru babiččinu klasik růžovo-bílou s popaty ve velikém květináči a semena orlíčku, tedy plnokvětého, a... celý příspěvek >
Jaké kytky, 6.5.2008
Nevyndávají se narcisy, ocún (jedovatý, podzimní květ tuším), ladoňky, modřence (jarní květ), lilie (letní květ, raději přikrýt), snědek...
Mulč, 6.5.2008
Mám dotaz velmi všeobecný: Jak je to s mulčováním pomocí kůry jehličnatých stromů? Tvrdošíjně obsypávám rostliny, keříky minirůží i případné větší cibuloviny kůrou proti plevelům s tím,  že ovlivním pH půdy, trošičku "odkyselím", také... celý příspěvek >
Gladiolus butterfly - motýlkovité, 6.5.2008
Ježíš, no ano, tvoří NAD, a též tam bývá brut... A že by cibuloviny nebyly hovorově hlíznaté... a že by tudíž gladioly nedisponovaly "cibulí"? Šalotka samozřejmě stranou. V okením truhlíku ve 20cm hloubce jsem objevila pěstování... celý příspěvek >
Jiřiny mi nekvetou, 6.5.2008
Tím bylo možná myšleno, že zatahující hlízy (kosatců) a květinové cibule "nenatáhnou" chorobu z listů, i když u jiřin o zastřihování slyším poprvé. Pěstuji jiřiny v před větrem chráněném hlubokém polostínu s malou zálivkou plus... celý příspěvek >
Rychlokurz zahradničení, 6.5.2008
Tuhle situaci úplně chápu, zdědila jsem zahrádku a do té doby jsem byla velmi laický pomocník.: Zalej, navez hlínu, bezva díky... ahoj. Hlavní o co      jsem se snažila, bylo dodržet stávající ráz zahradničení a neničit. To... celý příspěvek >
Co do kombinace s levandulí - nejlépe žlutě kvetoucího?, 6.5.2008
Rže nemusí být jedno-velkokvštá, perfektní je minirůže s více květy, polyantka.
Co do kombinace s levandulí - nejlépe žlutě kvetoucího?, 6.5.2008
Vše záleží na půdě a poloze... Já myslím, že levanduli kombinovat zase s levandulí. Dá se sehnat bíle kvetoucí, růžově kvetoucí, velkokvětá... Já sázím mezi levanduli do záhonu max (cca) 45cm vysoké cibuloviny, teď tygridie (smětanově žluté) a... celý příspěvek >
Trvalka do stínu, 6.5.2008
1. "Sloní ucho" (latinu od něj nevím), kvete teď růžově, veliké zelené lupeny má i v zimě.     2. Konvalinka - kvete teď, pěstuji ji v lese.  3. Nějaká okrasná zakrslá dřevinka.
Dicentra (srdíčko) a orlíček z babiččiny zahrádky, 6.5.2008
Doobjasňuji, co se mi zdá záhadou: Není to normálně v květináči, ale v perforovaném pytlíku jako cibuloviny. Má to slabý zelený výhonek a poletuje to volně v té rašelině či listovce.
Lilie a denivky, 5.5.2008
Všechny hlízovité a cibuloviny hnojím cereritem, kosatce navíc obsypávám občas vápnitým dolomitem, neboť jim sleze mech z oddenků, nebo co to mají (koukat ven z hlíny). Celkem spokojenost. Denivka je velmi vytrvalá trvalka, klidně 45let na jednom... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika