Příspěvky uživatele - 172.42

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Vistarich, 31.7.2017
"... tá červená strašne láka kadejakých vtákov a osy až do takej miery, že bez náročných ochranných opatrení spôsobia škody aj na viac ako polovici úrody (nabodnutý plod prakticky okamžite zničí moníliová hniloba). Nevidím preto dôvod pre pestovanie... celý příspěvek >
Ovocné druhy pěstovatelné totálně bez postřiku, 22.7.2017
Pre niekoho kto je ochotny striekat BIO postrekmi: Tento rok prvy krat skusam BIO postreky (AQ10, PrevB2, Vitisan) na revu - na "rezistentne" odrody (ktore bohuzial bez postrekov niekedy i silne trpia chrobou)... vysledky tento rok velmi dobre.... celý příspěvek >
Šarka švestek, 22.7.2017
Pozor, pozor na lakave popisy zahrad. Limbach / Slovplant. Uz som sa popalil pri mnohych odrodach, ktore som kupil podla ich popisov. Ten popis je silne ovplyvneny snahou predat za vysoku cenu - preto musia tak chvalit. Vlastnosti v praxi casto ovela... celý příspěvek >
Poraďte prosím odrůdu meruňky, 22.7.2017
VP, Madarska - chutovo super. Zdravotnym stavom uz menej - v suchej polohe by nemal byt problem. Blizko Bratislavy (BA) sa im dari aj celkom bez postreku. Ak pre istotu chcete nieco odolnejsie - najlepsie sa mi z fora javi Harlayne - urcite... celý příspěvek >
Šarka na meruňce, 22.7.2017
pozrite vetvu fora "Rezistentne odrody meruňky proti mrtvici Alfons, Beta, Gama" tam sa pise o nemeckych Mino, Hilde, Clarina a napr. Mino, Kuresia mali casto mrtvicu (hladajte prispevok z 1.11.2016 0:36). Kuresia slabo rastie a neplodi (v... celý příspěvek >
Meruňka Tsunami, 22.7.2017
v 2. roku Tsunami mala peknu urodu. Na podnozi 29C dobre rastie, zdrava. Chut velmi dobra, sladka, s fajn kyselinkou, marhulova -  nezaostava za neskorsimi odrodami.... a to som jedol prve marhulky skladovane 10dni v chladnicke.
Kuresia, 22.7.2017
Ako sa dari Kuresii tento rok? U mna uz 3. rok bez jedineho plodu - 2 stromy na podnozi Montclar - ma slaby rast.
Ovocné druhy pěstovatelné totálně bez postřiku, 22.7.2017
Nikto este nespomenul najzdravsie ovocie: -> KIWI - vsetky odrody velko/malo-plode. Nema ziadne choroby, problem moze byt jarny mraz. Je to aj krasna dekoracna rastlina. Dalej bez chorob: -> MISPULA - silne odporucam - radsej tie... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 17.6.2017
Tento rok Veronika nesprchava, bobule su huste a strapcov vela, mozno budem aj redukovat - to je v tej lokalite kde vlani hodne sprchavala. Teraz bolo aj cca pekne pocasie aj opelovace v blizkosti.
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 16.6.2017
odroda KOKL BELIJ Kokl Belij mam v 2 lokalitach (spolu 5 hlav) na vlastnych korenoch a v oboch rastie vyrazne slabsie ako ostatne odrody. Tento rok som ho nastepil na bujne stare hlavy v urodnej pode - to by uz mal rast dobre. Bohuzial v horsej... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 14.6.2017
Termin kvitnutia sa v poslednych dvoch rokoch kvoli zmrznutiu vyhonov neda porovnavat. Vidim, ze Veronika kvitne cca teraz, ale jeden kvet uz pred tyzdnom, a dalsie este ani nie. Ten najskorsi kvet je asi z vyhonka, ktory prezil mrazy a teda ma... celý příspěvek >
Je toto žloutenka peckovin ESFY?, 14.6.2017
Bola to O'Henry povodom z Grecka s visackou Kohaplantu? Tento rok som take kupil, bola v biednom stave - vysusena a stale sa neprebrala. Zacinam sa bat najhorsieho scenara broskyna skape a este mi tu rozsiri ESFY. Mam ju urychlene vykopat a spalit?
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 10.6.2017
Smugljanku som uz odvrhol - silne citliva na perenosporu ... 2 roky sa ju snazim preockovat zatial neuspesne - to tie jarne mrazy. Vyzera, ze Moldova s podobnymi vlastnostami je odolnejsia. Obe su velmi neskore a vhodne na skladovanie hrozna az... celý příspěvek >
Zkušenosti s odolnějšími stolními odrůdami - PIWI, 10.6.2017
Je pravda, ze vlani som mal problemy s perenosporou u Nadezda Azos, Eszter, Franziszka a o cosi menej s Konzul... a vsetky tieto odrody mam zasadene vedla seba. Rozmyslam ci by ten problem mohol suvisiet nejako specialne s touto polohou. Ale je to... celý příspěvek >
Nejranější odrůdy meruněk, 10.6.2017
6.6 su uz zrele prve marhule Tsunami, JZ Slovensko 130mnm. Chut neviem - neusla sa mi. Strom ma 2. rok, na podnozi 29C - pekne rastie, tento rok je dost zatazeny - bal som sa ze az moc, ale uz je zrely tak asi OK. Tsunami na Zahori mala par plodov a... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3,  4,  5  >  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika