Příspěvky uživatele - 16.244

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Jak přežily jednotlivé broskvoně zimu?, 15.4.2017
Tak u nás na J.Moravě je zatím s meruňkami a broskvemi vše v pořádku, broskve i meruňky kvetli tak, že se květy nemohly ani vejít na větvičky.Springcrest, Benedicte, Tena, Snowqueen, Noname pozdní vše obsypáno. Dokonce i Cresthaven s nevyzrálým... celý příspěvek >
Kordjanka, Prim, Bianca a spol. - srovnání, 10.4.2017
Děkuji za ilustrativní fotky Suvenyr vs. Dakona, zde je opravdu patrný rozdíl ve tvaru bobulí. K tomu přeplozování některých odrůd, to by bylo na samostatnou diskuzi, já to řeším tak, že řežu pouze na 1 tažeň cca 8 oček,  pak ještě provádím... celý příspěvek >
Kordjanka, Prim, Bianca a spol. - srovnání, 8.4.2017
Děkuji za reakci p. Zyjane. Nemám ze Suvenýrem osobní zkušenost, našel jsem na internetu, že je to to samé. Nechám se tedy překvapit, jestli bude aroma Top topicu, ale bez konzervantu sorbanu draselného a velkého množství rafinovaného cukru. Jedním z... celý příspěvek >
Výsadba 5 broskvoni, 6.4.2017
Zdravím opět po mrazivé zimě, broskve krásně rostou i kvetou, vyjímou je pouze Creshaven ale svůj boj nevzdal a živoří dál. Letos jsem provedl 3 postřiky 1. Kuprikol+Sulikol na zač. března, 2. v půlce března Sulkou a 3. na zač. dubna Horizonem.... celý příspěvek >
Kordjanka, Prim, Bianca a spol. - srovnání, 6.4.2017
ještě opravuji chybu... vůbec nevím, co je to za odrůdy... mělo být odrůdu, myslel jsem pouze Kavkazký, u ostatních zhruba vím, o jaké odrůdy se jedná, byť jsem je sám nevyzkoušel.
Kordjanka, Prim, Bianca a spol. - srovnání, 6.4.2017
Myslím si, že Biancu mám pravou podle fotek i popisu, těch 15 mm bobule sedí, ale záleží na množství vláhy a ta u nás moc není.Nově jsem nakonec letos vysadil, co jsem na jaře sehnal - Suvenýr (Dakona). Muskat Bleu, Talisman, Vitra, Muškát Hamburský,... celý příspěvek >
Rozkvétání 2017 M+B, 31.3.2017
U nás blízko Velkých Pavlovic na J.Moravě jsou meruňky v plném květu, květy broskví jsou před otevřením. V Hodoníně kvetou meruňky už 4 dny a více jak týden mandle. Letos se mě to kvetení zdá, zašlo jaksi brzo. Dnes jsem poprvé vůbec stříkal... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu a dejte rady k pěstování, 7.3.2017
Souhlasim s tím, že odolností na kadeřavost se Cresthaven a Redhaven neliší, stejně jako u většiny dalších žlutomasých odrůd. Bez postřiku proti kadeřavosti se neobejdete, minimálně jedna měď na z. března na holé větvě.Pro jistotu stříkám i... celý příspěvek >
Kordjanka, Prim, Bianca a spol. - srovnání, 4.3.2017
Nenechte se odradit mou zkušeností, uvidíte sám. Prim má muškátovou chuť, když se Vám povede, budete spokojen i přes menší bobule. Přece jen si však myslím, že jsou ale mnohem lepší odrůdy. Mám jenom ty, co jsem sehnal a co mi přežilo, rád bych měl... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu a dejte rady k pěstování, 3.3.2017
Dobrý den p. Vysloužile.Paní Daniela psala, že bydlí ve 240 m.n.m, což se dá považovat za nížinu. U nás v dědině dúle máme cca 170 m.n.m., já bydlím hore v dědině cca přes 240 m.n.m., takže mě napadlo, že p. D. može mět podobné problémy jako já, nebo... celý příspěvek >
Kordjanka, Prim, Bianca a spol. - srovnání, 3.3.2017
Tak vida, nejsem sám, kdo nemá dobré hodnocení pro Prim. Mohu potvrdit silnou náchylnost na padlí - múčnatku. U mě má pravokořený tak mizerný růst, že je to v podstatě mrzák a nelze nařezat pořádné tažně. U Kordjanka má dobrý růst a pěkné dřevo i... celý příspěvek >
Kordjanka, Prim, Bianca a spol. - srovnání, 1.3.2017
Dobrý den, pěstuji několik převážně stolních interspecifických odrůd- Kordjanka, Prim, Aivaz, Bianca, perleta, Izabela, Jalovenkyj ust., Ustočivij Dokuča atd.,u někt.odrůd jsem ztratil názvy, mám cca 14 odrůd - 50 keřů. Překvapilo mě spousta... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu a dejte rady k pěstování, 1.3.2017
Ještě chci reagovat na požadavek na odolnost, všeobecně i dle mých zkušeností jsou méně odolné nektarinky. Z běžných odrůd je odolný proti mrazu právě redhaven, proti kadeřavosti jsou všeobecně odolnější pouze bělomasé odrůdy, jako např. novější... celý příspěvek >
Doporučte odrůdu a dejte rady k pěstování, 1.3.2017
Dobrý den, řešil jsem obdobné dilema (viz moje vlákno výsadba 5 broskvoní). Jsou zde jistě větší odborníci, ale přesto si dovolím reagovat. Do broskví jsem se zamiloval, napřed do jejich chuti, ale vysadil jsem sám až teď minulý rok, protože jsem... celý příspěvek >
Výsadba 5 broskvoni, 30.10.2016
Dobrý den, děkuji za reakci. Na tom, co říkáte o výhodně včasného ukončení vegetace je samozřejmě kus pravdy a platí to zejména v chladnějších oblastech. Podle místních poměrů teplého, suchého jihu Moravy s jílovitou půdou a obsahem vápna,... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika