Příspěvky uživatele - 29.160

Stejnou IP adresu může sdílet více přispěvatelů, kteří využívají internetové připojení od stejného poskytovatele nebo jsou uživateli počítačových sítí velkých firem a institucí. Spolehlivou zárukou autentičnosti příspěvků je proto pouze registrace a vkládání příspěvků pod svým uživatelským jménem.
Škůdci a choroby na hrušních, 23.4.2017 Obsahuje fotku
Dnes jsem stejné hnědé fleky a suché okraje listů našel i u dalších hrušní. Ten postřik mě taky napadl, stříkal jsem před Velikonocemi Talent + Calypso + Silwet Star. Myslíte, že tato kombinace mohla způsobit takovou paseku? Na jabloních, které jsem... celý příspěvek >
Mráz, 22.4.2017 Obsahuje fotku
Zdravím, do sadu jsem se ještě nedostal, ne kvůli sněhu, ale není čas:) Ale vyfotil jsem zničené kiwi na zahradě za domem v kontrastu s mrazem nepostiženou Mišpulí.
Škůdci a choroby na hrušních, 22.4.2017
Ano s malým poškozením listů počítám, při invazi mšic postříkám až navečer 1% roztokem Sulky.
Kvitnú jablone, 22.4.2017 Obsahuje fotku
Dobrý den, všechny stromy na drátěnce byly vysazeny v roce 1995. Na druhé fotce jsou dvě Ontaria na M4, na třetí pak Melodie také na M4. Přidávám ještě fotku Idaredu na M9 a Karmíny na J-TE-H z roku 2015. Palmetu stříhá většinou mamka, vyřídím... celý příspěvek >
Škůdci a choroby na hrušních, 20.4.2017 Obsahuje fotku
Dobrý den, teprve hrušně dokvétají a vyrašily mladé listy a jako každý rok začínám boj o jejich zdraví. Na první fotce je Dicolor na druhé Williams červená s poškozenými listy od Hálčivce nebo Vlnovníka. Mám Sulku, Nissorun a Sunmite. Čím a... celý příspěvek >
Hrušen první řez, 8.4.2017
Stromek máte u domu, takže budete asi moci pravidelně zalévat. I tak bych ale kosterní větve ještě zkrátil na 3 očka. A ten terminál samozřejmě taky zkrátit.
Doba postřiku proti pilatce, 1.4.2017
Při myších ouškách se stříká proti přezimujícím škůdcům, při dokvétání proti pilatce.
Jak zajistit opylení u mandloně?, 1.4.2017 Obsahuje fotku
Máme v sadě mandloň neznámé odrůdy. Každý rok nádherně kvete, letos rozkvetla 28.3. Ale madlí jsme zatím sklidili nejvíce tak kýblík. Skořápka je poměrně tvrdá ne korkovitá, plod sladký. Neporadíte, o jakou odrůdu by mohlo jít? Chci do koruny... celý příspěvek >
Rozkvétání 2017 M+B, 1.4.2017 Obsahuje fotku
Kyjovsko - Bergeron včera jen pár květů to dnes rozjel naplno. VP už pomalu začínají rozkvětat taky. Zítra ráno stříknu Talentem, pokud si dá vítr pauzu.
Bujný výhon u málo rostoucích vřeten, 26.3.2017 Obsahuje fotku
Gabrovská je na mirobalánu, zasazena podzim 2013. Přidávám fotky z loňska.
Kralovna Viktorie - kde sehnat, 25.3.2017
To záleží, jak který stromek zapěstujete. Viktorii si kdysi objednal otec od Starkla a já ji zatím v sadu toleruji. Ale chuťově mi nepasuje, plody kosí monilie... Růstem mi připomíná Althanovu.
Bujný výhon u málo rostoucích vřeten, 24.3.2017
A abych nezapomněl, podobně jako u jabloní, velmi bujný výhon vyrazil i u slabě rostoucí Gabrovské. Nevím, zda se snažit z něj udělat kosterní větev nebo opět terminál. Pak se ale obávám, že původní kosterní větve neporostou už vůbec...
Bujný výhon u málo rostoucích vřeten, 24.3.2017 Obsahuje fotku
Stejně se mi chová i další mladší Admirál, vysazený na podzim 2015. Stromky nemají skoro žádné přírustky až na ten jeden výhon. Proč se tak chovají?
Vydrží kvas ze sladu?, 15.3.2017
Kde není žalobce není soudce...
Prosvětlovací řez starých meruněk, 15.3.2017
Pravda, podle té fotky to tak vypadá, ale ve skutečnosti jsou na některých stromech větve rostoucí do koruny nebo stínící jiným větvím. Mám to v plánu dělat v květnu/začátkem června. Krom prosvětlení koruny bych chtěl spolu s kvalitním pohnojením... celý příspěvek >
Další diskuze:  1,  2,  3  
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika