Vydrží kvas ze sladu?



hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 29.160 (?)
15.3.2017 18:53

Kde není žalobce není soudce...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
host - 90.172 (?), 15.3.2017 14:30, zobrazeno: 5220x

Měl bych prosím dotaz na zkušené. Vydrží mě kvas ze sladu(ječmen) v sudu pod kvasnou zátkou(bez přístupu vzduchu), poté co již skončilo kvašení? Bohužel se mě z technických důvodů posunul termín pálení v palenici skoro o měsíc a tak mám obavu, zda se kvas neznehodnotí. Předem díky za odpovědi. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.180 (?), 15.3.2017 14:56

No nevím, asi bych se bál. Obilný kvas dělám v létě, kdy mi to v garážií kvasí při stálé teplotě cca 20 st.C. Od přidání kvasnic mi to kvasí týden až 9 dní a jde to hned do kotle. Neodvážím si tipnout dobu skladování ani při dokonalém uotěsnění. Ale podělte se potom o zkušenost, jsem taky zvědavl, zda to vydrží... jo a držím palce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 15.3.2017 17:40

S uchováním vykvašeného sladu zkušenost nemám.Ale vyráběl jsem pivo a to po vykvašení se nalije do petek, k tomu půl lžičky cukru a pevně se zašroubuje uzávěr.. Vydrží v pohodě měsíc. Analogicky podle toho by se kvas mohl hermeticky uzavřít např. obručí a natlakovat přidáním trochy cukru. Vzhledem k tomu, že je již vykvašený, tak přetlak nebude takový aby odtrhl víko. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 45.252 (?), 15.3.2017 17:55

Hodně záleží jak kvalitně byl ječmen klíčen a poté šrot zcukřen = konečný vysoký obsah zkvasitelných cukrů = vysoká alkoholovitost kvasu, která jej dokáže spolu s panujícím chladem zakonzervovat. Obecne se obilné kvasy kvasí spíše při vyšší teplotě kolem 20C, pokud to kvasíte někde ve sklepě apod do 10-15C, tak to nevím jak prokvasí. Pivo však kvasí taky při nízké teplotě... Zajímavé je, že vám obilný kvas vypálí v pěstitelské pálenici na ovoce, ten název není náhodný, podle zákona smí pálit jen přebytky z ovoce...))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
hugovotr - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (627) - 29.160 (?), 15.3.2017 18:53

Kde není žalobce není soudce...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 67.66 (?), 15.3.2017 20:32

v pěstitelské pálenici na ovoce, ten název není náhodný, podle zákona smí pálit jen přebytky z ovoce...))

Mám ve svém okolí několik pálenic, ale žádná z nich ve svém názvu ovoce nemá. Zákon jsem nečetl, ale myslím si, že vypálit například kvas z mrkve nezákonné není.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 159.180 (?), 3.5.2017 10:59

Tak jak to nakonec dopadlo? Vydrželo to vykvašené měsíc čekat???

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.18 (?), 27.7.2017 11:21

Děkuji všem za názory a dlužím vám výsledek. Kvas vydržel 17 dní pod uzavřenou kvasnou zátkou bez přístupu vzduchu, bez toho, aby kvas přišel k úhoně na kvalitě a výsledném produktu. Teplota byla konstatntní na 19 °C.Takže závěr, když člověk není zvědavej a neotvírá víko, tak to vydrží.  Ještě jednou všem děkuji na za názory.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika